آخرین اخبار

ادمه رسم منسوخ تیراندازی در عروسیها/ حادثه برای دختر گچسارانی

تیراندازی با سلاح غیرمجاز در یک جشن عروسی دختر ۱۳ ساله گچسارانی را روانه بیمارستان کرد.

اشتراک گذاری
29 September 2016
کد مطلب : 1238

شب گذشته در مراسم جشن عروسی در یکی از تالارهای گچساران فردی مسلح برای نشان دادن نهایت شادمانی در استقبال از عروس و داماد، اقدام به تیراندازی هوایی با اسلحه کلاشینکف می کنند که بر اثر این بی احتیاطی یک دختر ۱۳ساله از ناحیه بازو مورد اصابت گلوله قرار گرفت  که بلافاصله به مراکز درمانی این شهرستان انتقال داده شد.

 خوشبختانه طبق خبرهای رسیده، حال این دختر گچسارانی رو به بهبودی است و خطر رفع شده است.

رسم نادرست تیراندازی در محافل عروسی در شهرهاو مناطق کهگیلویه وبویراحمد بسیار شایع  است واین درحالی است که تیراندازی در مراسمات عروسی در این استان  بارها منجر به وقوع حوادث ناگوار شده و به نظر می رسد باید راهکارهایی برای از میان بردن این فرهنگ غلط اندیشیده شود.

 متاسفانه در سالهای اخیر با وجود هشدارهای مکرر پلیس و مسئولان ذی ربط برای استفاده نکردن از سلاح و تیراندازی در مجالس عروسی هاو جشن ها ؛اما برخی از صاحبان این مجالس بدون توجه به این توصیه ها، شادی خانواده و بستگان خود را به عزا تبدیل کرده اند.

استفاده از سلاح های گرم و اقدام به تیراندازی در مراسمات عروسی و عزا از نظر قانون جرم تلقی می شود، متاسفانه اتفاقاتی تلخ از این قبیل در کهگیلویه وبویراحمد درحال تکرار شدن هستند پس بهتر است فعالیت های پیشگیرانه و موثری همانند صحبت با سران طوایف هر منطقه انجام شود تا از این پس شاهد عزا شدن مجالس عروسی و بوجود آمدن مشکلاتی از این دست نباشیم.

آفتاب جنوب

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *