سرگذشت مسلمان شدن بانوی ژاپنی/سختی‌های انسکوی «فاطمه» محجبه در لابلای بودایی‌ها

بانوی مسلمان شده ژاپنی از سرگذشت مسلمان شدن خود می‌گوید که چگونه در سرزمین بودایی‌ها و با نبود منابع اسلامی به دین اسلام گرویده و محجبه شده است.

اشتراک گذاری
17 می 2022
کد مطلب : 99847

به گزارش پایگاه خبری ۱۹ آبان به نقل از فارس نشست همایشی با موضوع حجاب و عفاف در دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج با حضور اساتید و دانشجویان و همچنین با حضور مهمانان ویژه این نشست خانم انسکو «فاطمه» هوشینو برگزار شد.

در این نشست بانوی ژاپنی مسلمان شده اظهار کرد: مسلمان شدم و ۱۲ سال پیش به جمهوری اسلامی مهاجرت کردم و پنج سال ساکن قم و همسایه حضرت معصومه هستم در خانواده بودایی به دنیا آمدم خانواده من اخلاق‌مدار بوده ولی مقید هم نبودند خانواده ما روحانی بودایی هستند و در معبد زندگی می کردند بیش از همه بچه ها با دین بودایی آشنایی داشتم در همان معبد بازی می‌کردم و بزرگ شدم.

خانم فاطمه ادامه داد: عموی من دانشجوی مسیحی شده بود به آمریکا رفت کشیش شد و به ژاپن برگشت استاد انجیل است سعی داشت من را هم به مسیحیت دعوت کند به همین خاطر زبان انگلیسی را نزد او یاد گرفتم و همین یاد گرفتن انگلیسی باعث شد تا با اسلام آشنایی پیدا کنم چرا که بیشتر متون مربوط به اسلام به زبان انگلیسی بود و در ژاپن چنین منابعی نداشتیم.

وی ادامه داد اکثریت ژاپنی ها دو دین دارند یکی دین بودایی و دیگری دین شینتو امپراتور ژاپن رئیس مذهب شینتو است و برای سلامتی مردم و همچنین برای موفقیت ژاپن دعا می‌کند.

وی با بیان اینکه دین بودایی در ژاپن نزدیک به دو هزار سال قدمت دارد گفت: این دین از هند وارد شده است در این دین افسانه های یونانی هم وارد شده و بتهای معابد بودایی نشات گرفته از افسانه های یونانی است.

این بانوی ژاپنی مسلمان شده گفت: به دین های ما تنها به عنوان فرهنگ می توان نگاه کرد و مطابقتی با دین ندارد هر چند من کنجکاو بودم و آزادی را دوست داشتم سوالات زیادی از پدر و مادر و عمو و خاله می‌پرسیدم در ده و یازده سالگی سوالات مهمی داشتم و به دنبال هدف نهایی بودم که برای چه آمده ام و قرار است به کجا بروم اما جوابی پیدا نکردم به کلیسا هم رفتم و دیدم آنجا هم برای سوال های من جوابی نیست احساس پوچی می‌کردم و مقصد خود را نمی دانستم که وارد دانشگاه و رشته روابط بین الملل شدم می‌خواستم کسانی را بشناسم که بیشتر از من می فهمند و بزرگتر از ما هستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه متوجه شدم بسیاری از حرفهای غرب دروغ است گفت: در حادثه ۱۱ سپتامبر به موضوعات زیادی پی بردم حادثه‌ای که در آن هواپیما به ساختمان برخورد کرد و قربانیان زیادی داد بعد از آن دولت آمریکا گفت که کار تروریست های مسلمان است و به همین دلیل به کشور عراق حمله کرد بعد از آن که جریان را دنبال کردم فهمیدم کار مسلمانان نبوده و کار خود دولت آمریکا بوده که این کار را انجام داده است و دیگر حرف‌های آن‌ها هم دروغ است.

وی در ادامه گفت: می‌دانم دین اسلام پیروان بسیار زیادی دارد و این دین جهانی است آشنای مسلمان نداشتم و کلاً فرهنگ اسلامی در ژاپن معرفی نشده بود.

این بانوی مسلمان ژاپنی افزود: دروغ های زیادی در مورد اسلام شنیده بودم و القائات زیادی هم می کردند و بعضی از گروه ها مثل طالبان اسلام را بد معرفی کرده بودند و برعکس جلوه می دادند اما در متون اسلامی خواندم که دختر دری از درهای بهشت را روی خانواده باز می کند و همچنین بهشت زیر پای مادران است.

فاطمه در ادامه اظهارات خود در جمع دانشجویان دختر دانشگاه آزاد یاسوج گفت: در ژاپن جایگاه مادر حتی پایین‌تر از پسر خانواده است و دختر که آخرین جایگاه را در خانواده دارد زنان استقلال مالی ندارند و در دین ما اینگونه است که زنان اجازه ندارند به بسیاری از مکانهای مقدس وارد شوند.

این بانوی مسلمان ژاپنی خاطرنشان کرد: آشنایی با قرآن ابوابی را برای من باز کرد و با هدایت سوره یاسین از طریق یک مرکز اسلامی در عربستان مسلمان شدم.

فاطمه گفت: متاسفانه به من می گفتند که در ایران و بحرین و یمن مردم مسلمان نیستند به همین دلیل مذهب شیعه را مطالعه کردم و فهمیدم که حرفهای آنها دروغ بوده است آنها در مرکز اسلامی می‌گفتند حرف شیعیان را گوش نکن که منحرف می شوی.

وی با بیان اینکه خودم تحقیق کردم و به مذهب شیعه گرویدم گفت: متاسفانه در ترجمه های قرآن آنها نیز برخی اشکالات را دیدم.

فاطمه با بیان اینکه صفحه دعای یستشیر را پیدا کردم و تحت تاثیر قرار گرفتم اظهار کرد: با مطالعه زندگی حضرت علی علیه السلام پی بردم که شخصیت آن حضرت چیست با فضایل آن حضرت آشنا شدم و به خطبه غدیر رسیدم و لبیک گفتم.

بانوی مسلمان ژاپنی گفت: در ژاپن با حجاب من مخالفت زیادی می شد و همسایه ها و فامیل از این کار من متنفر بودند به خود گفتم کجا می توانم کار کنم که حجاب را نیز رعایت کنم و فهمیدم اگر در یک کارگاه تولیدی مواد غذایی کار کنم آنجا تمامی بدن من پوشیده خواهد بود بنابراین کار کردم و پول جمع آوری شد و به ایران مهاجرت کردم.

وی با بیان اینکه قبل از مسلمان شدن و قبل از محجبه شدن ساعت ها دنبال آرایش بودم برای اینکه از جلب توجه دیگران راضی می شدم اظهار کرد: ولی بعد از انتخاب حجاب متوجه شدم که دید دیگران ارزشی ندارد و نباید گوهر خود را از دست داده و شخصیت خودم را به اندازه یک کالا پایین بیاورم.

انتهای پیام/


این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.