۲ دلیل رکود در بازار کهگیلویه و بویراحمد/متولی آموزش کیست؟

رکود در بازار استان کهگیلویه و بویراحمد دلایلی دارد که باید برای رفع آن ابتدا آموزش های لازم ارائه شود.

اشتراک گذاری
17 می 2022
کد مطلب : 99838

به گزارش پایگاه خبری ۱۹ آبان به نقل از فارس ، در همه سال‌های اخیر یکی از معضلات استان کهگیلویه و بویراحمد به مشکلات، کمبود ها و نواقص بازار استان باز می‌گردد که علاوه بر قیمت های رنگارنگ در بازار آن هم به دلیل ضعف شدید نظارتی مشکل دیگر کیفیت بسیار پایین بسیاری از اقلام و کالاها در بازار استان است که موجب شده بیشتر خرید ها از بازار دیگر شهرها به خصوص شهرهای همجوار همچون اصفهان شیراز و کازرون و بهبهان صورت گیرد.

این وضعیت بازار استان موجب شده که ادارات دولتی هم خریدهای عمده خود را از بازار سایر نقاط کشور انجام دهند که سبب ضرر و زیان برای استان می‌شود چرا که پول استان کهگیلویه و بویراحمد در بازار سایر استان ها هزینه شده و این گونه شاهد رونق بیکاری در استان هستیم.

مغازه داران و فروشندگان که به خوبی توجیه نشده اند و از اصول فروشندگی چندان باخبر نیستند و شاید یکی از دلایل آن به عدم آموزش برمی گردد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در یکی از دیدارهای مردمی خود که هر هفته برگزار می شود این موضوع را تذکر داد که باید خریدها از سطح بازار استان صورت گیرد و ادارات به جای خرید کالاها و اقلام از بازار سایر شهرها به بازار استان مراجعه کنند.

البته احمدزاده این توضیح را هم داد که از دلایل مهم موضوع به قیمت‌های بالا و اجناس بی کیفیت باز می‌گردد که لازم است تجدید نظر صورت گیرد و بازاریان توجیه شوند.

به گزارش فارس متاسفانه به دلیل جوان بودن فرهنگ شهرنشینی و کاسبی و فروشندگی، چنین مشکلاتی در سطح بازار استان به خصوص بازار یاسوج وجود دارد که لازم است در دوره جدید آموزش های لازم به بازاریان ارائه شود.


این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.