بازدید فرماندار دنا و مسئولان از منطقه نسه‌کوه/جاده‌ای که زمستان و تابستان بلای جان کشاورزان است!

فرماندار دنا به همراه رئیس جهاد کشاورزی، رئیس راهداری، شهردار و رئیس شورای شهر سی سخت از کشتارگاه، طرح های گلخانه ای و کشاورزی و مشکلات جاده کشاورزی منطقه نسه کوه بازدید کردند.

اشتراک گذاری
16 می 2022
کد مطلب : 99815

به گزارش خبرگزاری فارس از سی‌سخت، کورش درخشان زاده فرماندار دنا به همراه رئیس جهاد کشاورزی، رئیس راهداری، شهردار و رئیس شورای شهر سی سخت از کشتارگاه، طرح های گلخانه ای و کشاورزی و مشکلات جاده کشاورزی منطقه نسه کوه بازدید کردند.

یکی از مشکلات اصلی کشاورزان نسه کوه سی‌سخت نبود جاده مواصلاتی آسفالت این منطقه کشاورزی است که در طول سال باعث مشکلات فراوانی برای کشاورزان می شود.

این جاده علاوه بر سنگلاخی بودن در فصل بهار و تابستان به علت گرد و خاک زیاد باعث پایین آمدن کیفیت محصولات کشاورزی می شود و در فصل پاییز و زمستان هم پر از گل و لای بوده و عملا رفت و آمد را مشکل می کند.

کشاورزان منطقه نسه کوه میزبان فرماندار دنا و هیأت همراه بودند تا بلکه مشکل این جاده حل و فصل شود.

کشاورزان منطقه نسه کوه از دامدارانی که بدون مجوز و پروانه بهره برداری اقدام به چرای دام در منطقه می‌کنند گلایه‌مند بودند و از فرماندار دنا خواستار برخورد قانونی با این دامداران شدند چرا که وجود گله های گوسفند در نزدیکی طرح های گلخانه ای و کشاورزی باعث آلودگی می‌شود.

در این دیدار مقرر گردید شورای شهر ورود کند و نامه ای تنظیم کرده تا با هماهنگی دامپزشکی، شبکه بهداشت و همکاری  مقام قضایی نسبت به جمع آوری دامدارانی که بدون پروانه چرای دام در این منطقه می‌کنند اقدام شود.

یکی دیگر از درخواست‌های کشاورزان منطقه نسه کوه آسفالت جاده کشتارگاه تا طرح های گلخانه ای بود که درخشان زاده فرماندار دنا از شهردار سی سخت درخواست کرد که این جاده را از محل اعتبارات زلزله آسفالت کند که شهردار شهر سی سخت اظهار کرد این جاده در محدوده شهری نیست و شهرداری نمی تواند آسفالت این جاده را انجام دهد و اعتبار کافی برای این کار را ندارد و تأمین اعتبار نشده است که باید از آسفالت معابر شهر کم کند و این جاده را آسفالت کند که قطعا اعتراضات مردمی را در پیش دارد.

فرماندار دنا  اصرار بر آسفالت این جاده داشت که مقرر گردید شهرداری به صورت امانی کار آسفالت این جاده را انجام دهد.

در بازدید فرماندار دنا از کشتارگاه شهرداری سی سخت مشکل نبود سردخانه برای نگهداری لاشه کشتارها وجود داشت که صیادی شهردار در حضور درخشان زاده قول داد که هرچه سریعتر نسبت به خرید تجهیزات سردخانه کشتارگاه اقدام کند تا مشکل سردخانه برطرف گردد.

فرماندار دنا گفت:ما هر آنچه در توان داشته باشیم برای کشاورزان وباغداران دریغ نخواهیم کرد چرا که مشکلات کشاورزان مشکل ما هم هست و ما در هر زمینه ای که بتوانیم این قشر زحمت کش را یاری خواهیم کرد.

درخشان زاده اظهار داشت:صنعت کشاورزی یکی از اولویت های هر جامعه ای هست که باید همیشه نگاه ویژه ای به آن داشت چرا که اگر ما نتوانیم مایحتاج اولیه خود در بخش میوه جات،غلات و دیگر محصولات کشاورزی را تولید کنیم وبدست بیاوریم باید متکی شویم به دیگر کشورها که این مهم باعث خسارات زیادی به کشور خواهد شد پس ما در کنار جامعه کشاورزان هستیم وخواهیم ماند.

آراسته رئیس جهاد کشاورزی گفت:مجموعه جهاد کشاورزی در ندت ۱۸ماه گذشته تا به امروز در بخش کشاورزی خدمات زیادی از جمله تعویض لوله های خط انتقال آب باغات،تعویض شیرو فلکه های استخرهای آب و احداث استخر برای برخی مناطق کشاورزی انجام داده است و از این پس هم از این کشاورزان حمایت خواهد کرد و کشاورزانی که داری طرح هستند و شرایط لازم را دارند را می توانیم برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی کنیم.

آراسته گفت:جهاد کشاورزی شهرستان دنا توانست خدماتی از جمله ساخت استخر منطقه لهوس را خارج از بودجه استان تأمین اعتبار کند و احداث نماید تاباغداران دغدغه کمبود آب کشاورزی نداشته  باشند.

تقی زاده رئیس شورای شهر گفت:خواسته اصلی کشاورزان منطقه نسه کوه تعیین تکلیف تنها جاده مواصلاتی  دسترسی آنها به زمین ها و طرح هایشان هست که تقاضا دارند در اسرع وقت نسبت به زیر سازی وآسفالت آن اقدامی جدی شود.

در این پایان این بازدید فرماندار دنا به همراه رئیس جهاد کشاورزی از طرح  گلخانه ای گل رز و استخر ذخیره آب باغداران منطقه لهوس دیدن کردند.

انتهای پیام/


این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.