لزوم همکاری حوزه علمیه و صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

در نشست شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد موضوعات مختلفی مطرح شد از جمله اینکه حوزه علمیه و صدا و سیما در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب همکاری کنند.

اشتراک گذاری
16 می 2022
کد مطلب : 99797

به گزارش پایگاه خبری ۱۹ آبان به نقل از فارس ؛ نشست شورای فرهنگ عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست حجت الاسلام معین الدین دهقان رئیس دفتر نماینده ولی فقیه برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام دهقان با بیان اینکه خداوند در قرآن به کرات در مورد حجاب و عفاف توصیه داشته است اظهار کرد: یکی از راهکارهای مهم این است که کارشناسان خبره حوزوی به صدا و سیمای استان رفته و حجاب و عفاف و ضرورت آن را برای مردم تبیین کنند.

وی با بیان اینکه در خصوص حجاب و عفاف نباید تنها به دنبال بیان ارزش‌های اخروی باشیم گفت: باید به زنان و دختران خود بگوییم که در همین دنیا با رعایت حجاب و عفاف می توانند بسیاری از مشکلات و کمین گاه‌ها  را پشت سر گذاشته و به درجات دنیوی و مقام‌های هم برسند.

دهقان در ادامه با بیان اینکه متاسفانه گزارشی در خصوص دانشگاه های استان از سوی فرمانده نیروی انتظامی داده شد که نشان دهنده مشکل در فضاهای دانشگاهی است یادآور شد: مسئولان دانشگاهی باید بیشتر پای کار بیایند و برای رفع این معضل برنامه داشته باشند.

دهقان با اشاره به اینکه مشکل حجاب و عفاف فقط به دانشگاه‌ها و مدارس برنمی‌گردد گفت: کافی است سری به پارک‌های شهری بزنید تا عمق مشکل و فاجعه را دریابید چرا نباید نظارت بر پارک ها وجود داشته باشد همچنین باید میراث فرهنگی و گردشگری در فضاهای خود برای حجاب و عفاف برنامه داشته باشند.

انتهای پیام


این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.