جاده های غیراستاندارد و مه غلیظ در تونل های جاده یاسوج-بابامیدان / راننده تاکسی: این بودجه کجا می رود؟

شانس آوردیم که هیچ ماشینی از پشت و جلو نیامد. نه جاده مشخص بود، نه گاردریل، در تونل اصلا جاده مشخص نبود، نه خطوط زرد وسط جاده. نه تابلوی کنار جاده مشخص بود. با اینکه ماشین با کمترین میزان سرعت عبور می کرد ولی هیچ چیز را نمی دیدیم. ماشین راهداری هم حتی در بخشی از مسیر، پارک کرد، و وارد تونل نشد.

اشتراک گذاری
21 ژانویه 2022
کد مطلب : 88448

؛جاده های استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل توپوگرافی کوهستانی منطقه خطرناک، سخت گذر و پر حادثه هستند، به ویژه در روزهای سرد زمستانی.
به گزارش ۱۹ آبان نیوز، هر روز در جاده های استان کهگیلویه و بویراحمد تصادفات زیادی اتفاق می افتد که دلایل مختلفی دارند از جمله بی توجهی رانندگان به قوانین راهنمایی و رانندگی. اما مسائل محیطی مثل مه گرفتگی یا کم کاری در نصب علائم راهنمایی و مشکلات جاده ای مسائلی است که ارتباطی با فرهنگ ترافیکی و خودروها ندارد.
گاها اتفاق افتاده در جاده های کوهستانی استان، در مسیر بابامیدان-یاسوج با مه غلیظی مواجه شده ایم، و رانندگی ما با اختلال مواجه شده است.
یکی از مسافران هر روزه مسیر بابامیدان-یاسوج در گفت و گو با خبرنگار گفت: گاهی اتفاق افتاده که آنقدر مه غلیظ بوده که نفهمیده ام جاده کدام سمتی است، یعنی نیم متر جلوتر را نمی توانستم مشاهده کنم، خیلی جاده در مابین تونل های این مسیر خطرناک می شود. در چند روز گذشته، آنقدر مه غلیظ بود، تاکسی ای که هر روز از این مسیر عبور می کند، مجبور شد در تونل توقف کند.

وی افزود: شانس آوردیم که هیچ ماشینی از پشت و جلو نیامد. نه جاده مشخص بود، نه گاردریل، در تونل اصلا جاده مشخص نبود، نه خطوط زرد وسط جاده. نه تابلوی کنار جاده مشخص بود. با اینکه ماشین با کمترین میزان سرعت عبور می کرد ولی هیچ چیز را نمی دیدیم. ماشین راهداری هم حتی در بخشی از مسیر، پارک کرد، و وارد تونل نشد.
یکی از راننده های تاکسی این مسیر نیز گفت: این قسمت از جاده، به شدت نیاز به علائم در فاصله های نزدیک است، نیاز است شبرنگ در فاصله های نزدیک و پشت سر هم در وسط جاده باشد، و کنار جاده هم تابلوهایی پشت سر هم نصب شود تا خدای نکرده شاهد تصادف بخاطر مه گرفتگی شدید نباشیم.
این راننده در انتقاد به دستگاه های راهداری و متولی جاده های استان گفت: این بودجه کجا می رود؟ واقعا چطور نمی دانند که این مسیر انقدر خطرناک است، چرا وقتی خیلی راحت می توان از خطر تصادف جلوگیری کرد، به فکر نصب علائم و … نیستند؟ مگر چقدر هزینه می برد؟ ارزشش از جان انسان ها بیشتر است؟
 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.