راه‌اندازی اداره اوقاف و امور خیریه در شهرستان چرام

مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان کهگیلویه وبویراحمد از راه اندازی اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان چرام خبرداد.

اشتراک گذاری
21 ژانویه 2022
کد مطلب : 88446

به گزارش پایگاه خبری ۱۹ آبان به نقل از فارس ، حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی گفت: شهرستان چرام با 29 امامزاده و بقعه متبرکه فاقد اداره اوقاف بود که با حمایت  وقول مساعد فرماندار شهرستان چرام در بحث فضای فیزیکی اداره اوقاف وامور خیریه در این شهرستان راه اندازی می شود.

وی گفت: با توجه به سوابق درخشان مردم مومن و متدین شهرستان چرام در امر وقف، راه اندازی اداره اوقاف و امور خیریه در این شهرستان به منظور  ترویج فرهنگ و سنت حسنه وقف ، ساماندهی موقوفات وخدمت رسانی بهتر به زائران بقاع متبرکه ضرورت داشت که با حمایت   وقول مساعد فرماندار خدوم شهرستان چرام این امر محقق می‌شود.

حجت‌الاسلام نصیرالاسلامی با بیان اینکه وقف  منفعتی در شهرستان چرام نداریم گفت: انتظار می رود خیرین و متمکنین و اقشار مختلف مردم متدین شهرستان چرام در زمینه موقوفات ورود کنند تا با استفاده از نیات وافقین برخی مشکلات و نیازهای مردم این شهرستان برطرف شود.

 مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان کهگیلویه وبویراحمد  افزود: وقف ریشه عمیقی درمسائل اعتقادی دارد  که احیا و حفظ موقوفات می تواند در پیشبرد برنامه های فرهنگی مثمر ثمر واقع شود.
وی ،تبیین سنت حسنه وقف در بین آحاد مردم را زمینه ساز پیشرفت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه دانست و گفت: محبوب ترین کارها در پیشگاه خدا کاری است که دوام آن بیشتر باشد هرچند که آن کار خیلی ناچیز و کوچک باشد.

حجت‌الاسلام نصیرالاسلامی  افزود: امروزه برای رفع مشکلات بیکاری ، بیماری های صعب العلاج ، دسترسی به نیازمندان و مباحث علمی نیازمند موقوفات جدید هستیم که امید می رود با راه اندازی اداره اوقاف شهرستان چرام و حمایت مردم و خیرین شاهد ترویج وشکوفایی موقوفات در شهرستان ولایتمدار چرام باشم.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴


این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.