تعیین تکلیف ۲۱۷ طرح و پروژه ماحصل سفر هیات دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد

[ad_1] به گزارش تابناک کهگیلویه بویر احمد؛ رییس جمهور اظهارداشت؛ در خصوص مسائل استان قبل از سفر عده‌ای مشکلات را بررسی کردند استان امکانات بسیاری داشته و ظرفیت‌های ارزشمندی در حوزه‌های مختلف از جمله آب دارد ۱۰ میلیارد متر مکعب آب، فضای بسیار خوب جنگلی وضعیت زمین های کشاورزی و ظرفیت گردشگری باید در استان […]

اشتراک گذاری
02 اکتبر 2021
کد مطلب : 75847

[ad_1]

تعیین تکلیف ۲۱۷ طرح و پروژه ماحصل سفر هیات به استان کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش تابناک کهگیلویه بویر احمد؛ رییس جمهور اظهارداشت؛ در خصوص مسائل استان قبل از سفر عده‌ای مشکلات را بررسی کردند استان امکانات بسیاری داشته و ظرفیت‌های ارزشمندی در حوزه‌های مختلف از جمله آب دارد ۱۰ میلیارد متر مکعب آب، فضای بسیار خوب جنگلی وضعیت زمین های کشاورزی و ظرفیت گردشگری باید در استان یکسری کارها صورت می‌گرفت که متاسفانه صورت نگرفته مسئله اصلی ما پروژه‌های نیمه تمام است.

وی گفت: سدهای استان که بخش قابل توجهی از آنها بعد از ۸ تا ۱۰ سال راکد مانده تصمیم این پروژه ها در یک بازه زمانی باید در سال ۱۴۰۱ سدها آبگیری شود.

آیت الله رئیسی در خصوص تعداد طرح‌های مصوب در این سفر به ۲۱۷ طرح در حوزه صنعت نفت و گاز و پتروشیمی در حوزه راه و شهرسازی و صنعت و گیاهان دارویی اشاره کرد که این طرح‌ها اگر به سامان برسد مشکل اشتغال حل خواهد شد.

وی گفت: کارخانه ها در شهرک های صنعتی که ۴۰ تا ۵۰ درصد ظرفیت آن‌ها دچار مشکل شده ظرفیت بسیار خوبی برای اشتغال بوده و به رونق تولید کمک می‌کند.

رئیس جمهور گفت: برای صنایع پایین دستی پتروشیمی وزارت نفت برنامه دارد و اعتبار لازم را برای آن کنار گذاشته است.

وی گفت: مجموعه بازدیدی وزیران ما از طرح ها داشتند این طرح ها باید توسط مسئولان و مدیران پیگیری شده و احساس مسئولیت کنند تا پاسخگوی مردم باشیم چرا که به سامان رسیدن این طرح‌ها مشکلات زیادی را برطرف خواهد کرد.
رئیس جمهور گفت: در سی‌سخت زلزله خسارت زیادی وارد کرده باید سریعاً در آستانه زمستان مشکل آنها برطرف شود و باید بنیادمسکن به کار سرعت دهد.

وی گفت: گزارشاتی داریم که برخی از مدارس به صورت کپری و کانکسی است که باید به مدارس در خور شان تبدیل شود و زمان بر بودن آن توجیه ندارد نباید چنین مدارسی وجود داشته باشد.
رئیسی در ادامه گفت: در بعضی از روستاها مشکل جدی از جمله در خصوص مسکن وجود دارد که باید برطرف شود برای ازدواج جوانان مبلغ خوبی اختصاص داده شده که از این امکان برای ازدواج استفاده شود.

وی گفت: به زودی شورای عالی مسکن را تشکیل خواهیم داد و در حوزه مسکن کشور تحول ایجاد می‌کنیم مسکن را به عنوان اقتصاد پیشران فعال خواهیم کرد تا بقیه بخش‌ها از این رهگذر فعال شود.
رئیس‌جمهور گفت: با مبالغی که برای برون رفت از مشکلات استان اختصاص دادند یک فعالیت متفاوت صورت خواهد گرفت حوزه نفت و گاز و پتروشیمی حرکتی تند پیدا خواهد کرد و در معادن کار می‌شود تصمیمات خوبی گرفته شده و معاونت اجرایی ما آن را پیگیری خواهد کرد و مردم نیز از نتایج مطلع خواهند شد.
رئیسی گفت: امیدواریم با پیگیری استاندار و مدیران استان مردم هم خودشان احساس تکلیف کرده و در این دوره گام جدی برداشته شود چرا که در همه این کارها نقش مردم برجسته بوده و باید جوانان پای کار بیایند و با وجود آنها در حوزه های مختلف تحرک صورت خواهد گرفت

[ad_2]
منبع خبر

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.