نشست خبری مدال آوران فوق سنگین وزنه برداری المپیک توکیو برگزار شد.

لاشا تالاخادزه که مدال طلا را از آن خود کرد در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرانی مبنی بر اینکه راز قدرت خارق العاده  او و رکورد های فوق العاده‌ای که به ثبت می‌رساند چیست، گفت: من تمریناتم را انجام می‌دهم به صحبت‌های مربیانم گوش می‌دهم و در مسیری که برایم تعیین شده قدم برمی‌دارم و هیچ کار دیگری غیر از آن انجام نمی‌دهم و هیچ چیز پیچیده دیگری وجود ندارد. 

لاشا تالاخادزه در پاسخ به این پرسش که با طلای المپیک توکیو  راضی شده است یا خیر، گفت: خیر، من همچنان تمریناتم را ادامه می‌دهم و برای المپیک پاریس و کسب مدال طلای المپیک ۲۰۲۴  آماده می‌شوم.

داودی: هر ورزشکاری مدال المپیک می‌خواهد

علی داودی ، وزنه بردار کشورمان هم در مورد اینکه وقتی وزنه برداری را شروع کردید تصور می‌کردید در سن ۲۲ سالگی اولین مدال المپیک خود را بگیرد، گفت: خدا را شکر به مدال المپیک رسیدم. بله هر ورزشکاری که وارد ورزش قهرمانی می شود، مدال المپیک می‌خواهد و  هدف من هم این بود به مدال المپیک برسم و خوشحالم مردم کشورم برای لحظاتی خوشحال شدند. 

داودی در پاسخ به این پرسش که چرا وزنه برداری باید در المپیک باشد، تاکید کرد: وزنه برداری رشته ای است که طرفدار زیادی دارد. در المپیک پاریس که هست اما امیدوارم  بعد از آن هم باشد چون یکی از جذاب ترین رشته ها است و امیدوارم در المپیک باقی بماند. وزنه برداری در ایران طرفدار زیادی دارد. متاسفانه در این المپیک دو سهمیه داشتیم و خیلی از ورزشکاران ما حضور نداشتند و اگر وزنه برداری در المپیک باقی بماند برای کاروان ایران و وزنه برداران ایرانی خوب است.