کد خبر : 63519
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱:۰۱

۸ سال آجر روی آجر نگذاشتند/مردم در مناظرات همه چیز را فهمیدند/هوادارانم از آیت‌الله رئیسی حمایت کنند

۸ سال آجر روی آجر نگذاشتند/مردم در مناظرات همه چیز را فهمیدند/هوادارانم از آیت‌الله رئیسی حمایت کنند

سعید محمد در جمع هواداران خود در یاسوج گفت: انتخاب با شماست اما به عنوان برادر کوچک که در عرصه کاندیداتوری انتخابات حضور ندارم به شما می‌گویم بر اساس شاخص ها از آیت الله رئیسی حمایت کنید و از طرفداران خود می خواهم که پشت سر این سید بزرگوار باشند.

پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان؛

به گزارش پایگاه خبری ۱۹ آبان به نقل از فارس ؛ سعید محمد امروز در جمع هواداران خود و حامیان آیت الله رئیسی در شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: استان ظرفیت‌های خدادادی پرشماری دارد جاذبه های گردشگری و باستانی جاذبه های طبیعی استان جنگل‌ها و دریاچه‌ها گه تنوع پوشش گیاهی داشته استانی چهار فصل است که هزاران گونه گیاهی دارد.

وی گفت: استانی که ظرفیت و بستر کشاورزی و دامداری و محصولات باغی و گیاهان دارویی و صنعت گل و گیاه دارد پرآب‌ترین منطقه جنوب غرب کشور بوده در حالی که بسیاری از نقاط آن بی آب و کم آب است.

محمد در ادامه گفت: این استان در صنعت نفت و پتروشیمی ظرفیت بزرگی دارد معادن فسفات گوگرد بوکسیت و گچ دارد و ظرفیت ترانزیتی به دلیل نزدیکی به بوشهر و خلیج فارس اما با همه این ظرفیت‌ها مشکلات زیادی را می‌بینیم.

محمد گفت: در همین چند ساعتی که در بین مردم بودیم بیشتر از ۲۰۰ تا ۳۰۰ نامه از گرفتاری های مردمی به دست ما رسید که شرمنده مردم می شویم چرا با این همه ظرفیت باید مردم مشکل داشته باشد علت فقر مردم چیست چرا این استان آمار زیادی در خودکشی دارد سرافکنده می‌شویم که دخترک دیشموکی به دلیل نداشتن جهیزیه خودکشی می‌کند.

وی گفت: طبیعی است که با نشستن در تهران مشکلات استانها حل نمی‌شود با نشستن در اتاق‌های بسته ظرفیت‌ها به فعلیت نمی‌رسد با نظارت و سرکشی در داخل ماشین نمی‌توان کاری انجام داد.

محمد که در جمع حامیان خود و هواداران آیت الله رئیسی در یاسوج سخن می‌گفت افزود: برای فعال کردن ظرفیت‌های استان می‌شود با نگاه به داخل مشکل را حل کرد باید دست به زانوی خود بگیریم و مشکلات را حل کنیم.

محمد گفت: باید دید امام چگونه قیام کرد با تکیه به آن سوی مرزها نمی‌توان مشکل را حل کرد امام گفت یک موی کوخ نشینان را به کاخ نشینان نمی‌دهم امروز بسیاری از کارگزاران نظام کاخ نشین شدند.

سعید محمد ادامه داد: به دنبال آن هستیم که در گام دوم انقلاب حکمرانی اسلامی داشته باشیم چیزی که تا به امروز محقق نشده دیدگاه های غربی نگذاشته که عدالت محوری در کشور پیاده شود.

وی با بیان اینکه طرفدار هیچ حزب و گروهی نیستم یادآور شد: دوقطبی ها را قبول نداریم و معتقدیم که اصولگرا و اصلاح طلب راه حل مشکل نیست راه‌حل این است که مردم مسئولان در تراز انقلاب انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه مدیر انقلابی و غیر انقلابی داریم یادآور شد: مدیر انقلابی کسی است که برخاسته از مردم بوده با مردم همراهی داشته باشد در جهت مشکلات مردم گام بردارد بر اساس ظرفیت استان‌ها به استانها خدمت کند که نمونه آن رجایی و سلیمانی است آنها مدیر انقلابی بودند.

وی یادآور شد: مدیر غیر انقلابی بر اساس منفعت طلبی و در خدمت هم حزبی ها کار می‌کند اهل رانت‌خواری هستند فرصت ها را ناعادلانه تقسیم و توزیع می‌کنند در درآمد تبعیض قائل می شوند درآمد یک عده تضمین می‌شود اما یک خیل عظیم جامعه حداقل ها را ندارند.

محمد تصریح کرد: پس اصلاح طلب و اصولگرا آدرس غلط است باید به دنبال مدیر انقلابی باشیم عده‌ای خادم به ملت و برخی خائن به این ملت هستند.

وی گفت: امروز مردم از کارگزاران خود ناامید شده‌اند مشکلات در هم تنیده شده مشکلات اقتصادی اجتماعی فرهنگی اعتیاد فقر و فساد و تبعیض و طلاق در هم تنیده شده و هر روز بیشتر از دیروز از طلاق می شویم.

محمد گفت: امروز کشور ما نیازمند سلیمانی ها و جایی ها است رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم از فاصله ها گلایه دارند از ریل گذاری غلطی که برخی از کارگزاران در کشور انجام دادند و فاصله غنی و فقیر بیشتر شده گلایه دارند؛ تنها راهکار یک مدیریت جهادی و انقلابی است و باید تغییر نسل مدیریتی اتفاق بیفتد علاج کشور روی کار آمدن جوانان با انگیزه و پرشور و با نشاط است جوانگرایی به سن و سال نیست ساختارها باید تغییر کند تا از ظرفیت‌های سرشار استفاده حداکثری کنیم شایسته‌سالاری باید اتفاق بیفتد تا نخبگان از استان خودشان مهاجرت نکنند.

محمد افزود: از تعداد ۷۱۲ واحد صنعتی در این استان ۵۲۰ واحد صنعتی نیاز به تسهیلات دارند با آنها همکاری نمی کنند بانک ها به تولید کننده وام میلیاردی نمی‌دهند اما ۱۱ نفر در کشور ۹۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات می گیرند.

وی در جمع پرشور هواداران خود یادآور شد: اگر این پول ها و وام ها در استانها به مردم و جوانان داده شود چندین هزار شغل ایجاد خواهد شد همچنین این استان با سرمایه های طبیعی و انسانی نیازمند به آموزش جوانان است.

محمد گفت: حوزه‌های کشاورزی و دامپروری نیاز به آموزش دارد اما سیستم آموزشی کشور مختل شده است توسعه راه‌های استان از دغدغه‌های مردم است؛ راه‌آهن یاسوج به اقلید و راه پاتاوه– دهدشت ۳۰ سال در حال اجراست ما فقط در یک سال توانستیم ۵۰ درصد پروژه پاتاوه دهدشت را پیشرفت دهیم.

 محمد یادآور شد: جنگل‌های بلوط در حال خشکیدن است و در آتش می‌سوزند باید از البرز زارعی عزیز که با جان خود از جنگل دفاع کرد قدردانی کنیم امروز زاگرس مدیون البرز است.

وی در ادامه گفت: در کشاورزی و دامپروری نیازمند توانمندسازی کشاورزان و باغداران هستیم باید حداقل ها را برای آنها فراهم کرد.

سعید محمد در خصوص نفت خیز بودن استان کهگیلویه و بویراحمد و عدم رسیدگی به این استان توسط وزارت نفت گفت: وزارت نفت باید مسئولیت اجتماعی خود عمل کند ۲۵ درصد نفت کشور در این استان است اما وزارت نفت به مسئولیت اجتماعی خود عمل نکرده است.

وی گفت: ریل اقتصادی کشور باید تغییر کند اصلاح نظامات بانکی و مالیاتی نیاز مبرم است تا از منابع موجود کشور تولید را رونق دهیم و این شدنی است.

محمد افزود: سالانه ۹۰۰ هزار میلیارد تومان سوبسید در انرژی پرداخت می‌شود که عدد بزرگی است این پول باید بین مردم توزیع شود یعنی دهک 13.5 درصدی که بیشتر سوخت مصرف می‌کنند بیشتر از سوبسید ۹۰۰ هزار میلیارد تومانی استفاده می کند و دهک پایین هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌برد.

سعید محمد گفت: دهک پایین آب آشامیدنی ندارند در همین استان پرآب جاهایی هست که آب ندارند در سیستان و بلوچستان دخترک سیستانی برای آوردن آب دست خود را به دندان تمساح می‌سپارد، این بی عدالتی است.

وی در ادامه افزود: چه بر سر مسکن آوردند قیمت های وحشتناک مسکن باعث شده که دیگر جوانان آرزوی مسکن را در رویا ببینند به همین خاطر نمی توانند تشکیل خانواده بدهند و در ۸ سال آجر روی آجر گذاشته نشد قوانین طوری پیچیده شد که کسی دنبال مسکن نرود مسکن مهر کاملا متوقف شد و امروز مردم ما مشکل سرپناه دارند.

محمد گفت: در بورس چه اتفاقی افتاد مردم را به سرمایه‌گذاری تشویق کردند ۵۵ میلیون کد بورسی ایجاد شد و همه متضرر شدند و امروز کسی پاسخگو نیست.

سعید محمد با بیان این که خیلی سخت است مشکل را حل کنیم افزود: اما با رویه انقلابی مشکلات قابل حل است مردم باید ن مدیران خود را انتخاب کنند امروز شب قدر انقلاب است نیازمند بصیرت مردم هستیم و نیازمند حضور حداکثری اگر مشارکت حداکثری نباشد دولت آینده با مشکل روبرو می‌شود و نمی‌تواند در مجامع بین المللی اقدام کند.

وی گفت: درخواست من امروز از همه این است شما که می خواهید سرنوشت چهار ساله آینده را رقم بزنید به کسانی که نوکر مردم باشند معتقد به استفاده از جوانان و ضد فساد و تبعیض بوده و دارای کارنامه و برنامه باشند رای دهید.

محمد خاطرنشان کرد: مردم خودشان بلوغ سیاسی دارند بعد از مناظرات مشخص است چه کسانی به دنبال کار هستند.

وی گفت: انتخاب با شماست اما به عنوان برادر کوچک که در عرصه کاندیداتوری انتخابات حضور ندارم به شما می‌گویم بر اساس شاخص ها از آیت الله رئیسی حمایت کنید و از طرفداران خود می خواهم که پشت سر این سید بزرگوار باشند.

انتهای پیام/ر


برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.