علی رسولیان در نشست با مهدی روشنفکر نماینده مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی گفت: تفاهم‌نامه‌ای با معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری با هدف توسعه فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان منعقد شده است که در این راستا ۱۰۰۰ کارگاه در شهرک‌های صنعتی احداث می‌کنیم.

وی ارتباط فناوری با صنعت را یک ضرورت دانست و افزود: برای گسترش ظرفیت‌ها و زیرساخت‌ها در توسعه صنعتی از جمله توسعه نوآوری باز صنعتی، تسهیل در هم‌رسانی عرضه و تقاضا و ایجاد توسعه زنجیره ارزش صنایع از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: سال گذشته در شهرک‌های صنعتی کشور ۱۱ هزار و ۶۰۰ قرارداد داشتیم و در مجموع ۵ هزار هکتار زمین به متقاضیان ایجاد واحدهای صنعتی در شهرک‌ها و نواحی واگذار کردیم.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون نیز در این نشست گفت: بیش از یک دهه از نصب یک تابلو با عنوان شهرک صنعتی سقاوه می‌گذرد و تنها در حد همین تابلو باقی مانده است و هنوز خبری از ایجاد زیرساخت‌های لازم نیست.

مهدی روشنفکر بیان کرد: قیمت زمین در این شهرک بدون زیرساخت در آخر سال گذشته افزایش یافته و از متری ۲۰ هزار تومان با تخفیف ۵۰ درصد به ۸۰ هزار تومان افزایش یافته است که انتظار می‌رود در این زمینه تدبیری اندیشیده شود.

وی خواستار اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای ایجاد زیرساخت‌های شهرک صنعتی سقاوه شامل زیرسازی خیابان، شبکه داخلی برق، گاز و آب شد و ادامه داد: ۸ میلیارد تومان برای احداث واحدهای کارگاهی در یاسوج، گچساران و دهدشت اختصاص می‌یابد.

روشنفکر با تأکید بر اینکه شهرک‌ها و نواحی صنعتی کهگیلویه و بویراحمد تار عنکبوت گرفته‌اند، یادآور شد: برای برگشت واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه‌فعال به چرخه تولید باید چاره‌اندیشی شود.

رسولیان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان این نشست وعده تخصیص اعتبار لازم برای ایجاد زیرساخت‌های شهرک صنعتی سقاوه و ایجاد واحدهای کارگاهی در شهرک‌های صنعتی را داد و از  کارشناسان و متولیان امر خواست موضوع را به‌صورت دقیق بررسی کنند و پاسخ دهند.