کد خبر : 26721
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲

انتخابات استانی و کلاه نمدی های بویراحمد/ائتلاف روشنفکر وهدایت خواه برگ برنده اصولگرایان

انتخابات استانی و کلاه نمدی های بویراحمد/ائتلاف روشنفکر وهدایت خواه برگ برنده اصولگرایان

    جمال محمدی راد  طی چند روز گذشته با توجه به حرف وحدیث هایی مبنی براستانی شدن انتخابات مجلس وجودداشت که بنابرهمین حرف وحدیث ها تحلیلی بر کاندیدهای مجلس داشتم وابتدا حوزه کهگیلویه وگچساران را بررسی نموده بودیم ودر حال حاضر تحلیلی بر کاندیدهای بویراحمد ودنا خواهیم نمود. امارقابت در بویراحمد متفاوت تر از

پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان؛

 

 

جمال محمدی راد

 طی چند روز گذشته با توجه به حرف وحدیث هایی مبنی براستانی شدن انتخابات مجلس وجودداشت که بنابرهمین حرف وحدیث ها تحلیلی بر کاندیدهای مجلس داشتم وابتدا حوزه کهگیلویه وگچساران را بررسی نموده بودیم ودر حال حاضر تحلیلی بر کاندیدهای بویراحمد ودنا خواهیم نمود.

امارقابت در بویراحمد متفاوت تر از کهگیلویه بزرگ و گچساران است. اگر کهگیلویه سناتور دارد و گچساران هم میرشکار اما کلاه نمدی های بویراحمد هم با نگاهی دیگر دنبال “عزت بویراحمد”هستند.

رقابت در بویراحمد عملا سوتش با ورود قوام فروزان و نستور رخشنده پور به میدان نواخته شده است.این که این دو فرد تازه نفس بعد از عبور از فیلتر شورای نگهبان چه میزان از آرا حوزه های کهگیلویه و گچساران را بتوانند تصاحب کنند نیاز به زمان دارد و تقریبا شرایطی شبیه به هم دارند.
اما شرایط برای روشنفکر پدیده انتخابات قبلی در حوزه کهگیلویه مناسب هست.چرا که وی مدتی معاون فرماندار وزمانی به عنوان معلم در این شهرستان خدمت نموده ارتباطات خوبی هم با ایلات گوناگون کهگیلویه بزرگ دارد که می تواند ضمانت او را در رقابت تضمین نماید.اما شرایط ایشان در گچساران کمی متفاوت تر از کهگیلویه به نظر می رسد؛وبایدمنتظر زمان و ائتلاف های انتخاباتی باشیم.
ستار هدایت خواه خاک ریز اول اصولگرایان استان که به جد شعار عزت بویراحمد را دنبال می کرد و کلاهی کماندویی به سر داردبنا به تفکرات سیاسی از پشتوانه آرا خوبی در کهگیلویه بزرگ و گچساران وباشت برخوردار است که این شرایط می تواند کار رقبایش را دچار دردسر فراوان سازد.وشاید گفت بخت اول انتخابات دربین رقبای بویراحمدیش باشد.
غلام محمد زارعی که در این دوره از انتخابات تقریبا ردای اعتدال به تن نمود در صورت عدم حضور چهره اصلاحطلبی از حوزه بویراحمد شاید بتواند بخشی از آرا اصلاح طلبان کهگیلویه بزرگ و گچساران را به دست بیاورد.

ضمن اینکه پیش بینی می شود که کمی مسیرش پر پیچ و خم باشد.ونیاز به معماری خاص سیاسی دارد.
باید اذعان داشت که ائتلاف هدایت خواه —روشنفکر در این حوزه کار رقیبان را تمام خواهد کرد زیرا پشتوانه آرا گچساران و کهگیلویه به اندازه کافی دارند، مگر این که اتفاقاتی بیفتد که در دنیای سیاست هیچ چیزی دور از دسترس نیست.
البته حضور چهره اصلاحطلبی چون وکیلی می تواند بخشی از معادلات کاندیداهای بویراحمد را در کهگیلویه بزرگ کاملا تحت تاثیر قرار دهد ،وکیلی می تواند هم آرا ایلی و هم سیاسی کهگیلویه را در چنته داشته باشد، اما شرایطش در گچساران منوط به حمایت اصلاح طلبان است که در فرصت مقتضی بعضی موانع وی را در گچساران یادآوری خواهم کرد.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.