مدیری که به دنبال پر کردن جیب خود بوده به خون شهدا جفا کرده است/مسوولی که اعلام می کند هزار میلیارد سرمایه دارد باید پاسخگو باشد

حجت الاسلام مزارعی گفت: به مردم و به خود می گویم باید سفیر شهدا برای سالم سازی جامعه باشیم، دستگاه قضایی به عنوان سربازان ولی امر مسلمین با کسانی که قصد صدمه زدن به انقلاب و نظام را دارند برخورد خواهد کرد.

اشتراک گذاری
25 سپتامبر 2018
کد مطلب : 21141

 آیین شعر و خاطره گویی هفته دفاع مقدس و تجلیل از رزمندگان قضات استان کهگیلویه وبویراحمد به همت کانون بسیج حقوق‌دانان و سازمان قضایی استان در سالن سینما انقلاب یاسوج برگزار شد.

 

مسوول کانون بسیج حقوق‌دانان مرکز استان و معاون فضایی رئیس کل دادگستری استان ضمن خیرمقدم به حضار و مدعوین، گفت: این همایش به منظور تجلیل از رزمندکان و ایثارگران هشت سال جنگ تحمیلی که مخلصانه در برابر ظلم ایستادگی کردن و از خود گذشتگی نشان دادند، برگزار شده است.

دکتر فرخیانی گفت: جنگ ما جنگ نابرابر بود و تجهیزات و امکانات دشمن چندین برابر ما بود به گونه ای که تعداد کل هواپیمای ما ۲۰۰عدد بوده در صورتی که عراق ۶۰۰عدد هواپیمای جنگی داشته است، عراق با ۸۰۰هزار نیروی جنگی به جنگ ما آمده بود در صورتی که ایران ۲۰۰هزار نیروی جنگی داشت، ولی در آخر جنگ شاهد آن بودیم که ذخایر ارزی عراق به صفر رسیده و کامل ورشکسته محسوب می شد.

رئیس کل  دادگستری استان کهگیلویه وبویراحمد در ادامه این همایش گفت: امام حسین(ع)تا پای جان خود به پای دین اسلام ماند و از آن پاسداری کرد.

 

حجت الاسلام مزارعی عنوان کرد: در سوسنگرد که در دست دشمن بود و جنگ تن به تن صورت گرفت، بهترین نوع سلاح در دست دشمن بود و سلاح های ما از نوع ضعیف خود بود چرا که سپاه تحریم بود و به دلیل خیانت های رئیس جمهور وقت، بنی صدر ملعون، جلوی کمک سانی به رزمندگان گرفته می شد.

 

 

 

وی افزود: رشادت و دلاوری های جوانان این مرز و بوم و همچنین لطف الهی باعث شد که با وجود ضعف در تعداد و کیفیت سلاح، بتوانیم تلفات سنگینی از دشمن بگیریم.

 

رییس کل دادگستری استان عنوان کرد: آن روز به اقتضای جنگ سرد، همه جوانان به صحنه آمدند و رشادت ها از خود نشان دادند، امروز جنگ تمام عیار اقتصادی است و تکلیف همه ما پاسداری از خون شهداست و تک تک ما باید سفیر شهدا باشیم برای پیشبرد اهداف آنان.

وی افزود: مدیری که وظایف خود را به خوبی آنجام نمی دهد جفا کرده است به خون شهدا، مسوولی که دارایی خود را هزار میلیارد اعلام می کند باید مشخص شود از چه راهی به این ثروت رسیده است و این ها را از‌کجا آورده است، این ظلم به خون شهداست.

 

 

حجت الاسلام مزارعی گفت: به مردم و به خود می گویم باید سفیر شهدا برای سالم سازی باشیم، دستگاه قضایی به عنوان سربازان ولی امر مسلمین با کسانی که قصد صدمه زدن به انقلاب و نظام را دارند برخورد خواهد کرد.

وی افزود: سازمان حقوق دانان استان فعالیت های بسیار خوبی انجام داده است که خروجی های آن را شاهد هستیم.

رئیس کل دادگستری استان ضمن تسلیت شهادت هموطنان در حادثه تروریستی اهواز گفت: این موارد عزم ملت ایران را مستحکم تر می کند و در اراده راسخ ایرانیان خدشه ای وارد نمی کند.

 

حجت الاسلام مزارعی با بیان اینکه باید قدر تامین کنندگان امینت و مرزبانان این سرزمین را دانست، افزود: جمهوری اسلامی ایران مدیری می خواهد که برای مردم مایه بگذارد نه اینکه به فکر پر کردن جیب خود باشد، باید در این میدان و در برهه کنونی جهادی عمل کرد و بسیجی وار وارد میدان شد،

 

جانشین سپاه فتح استان در آئین شعر و خاطره گویی و تجلیل از رزمندگان قضات کهگیلویه وبویراحمد ضمن تسلیت ایام محرم و شهادت هم وطنان در عملیات تروریستی اهواز، فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را گرامی داشت و گفت: دفاع مقدس تجلی وحدت و یکپارچگی امت ایران بوده که به جهانیان ثابت شد نمی توانند از راه نظامی به جمهوری اسلامی ایران خدشه ای وارد کنند.

سرهنگ انصاری گفت: انقلاب اسلامی استمرار واقعه عاشوراست و تفارن هفته دفاع مقدس و محرم تقارن میمون و مبارکی است.

وی افزود: در هشت سال دفاع مقدس، استان کهگیلویه وبویراحمد به نسبت جمعیت در رتبه بالای اعزام رزمندگان به جبهه قرار دارد به گونه ای که۲۳ درصد از جمعیت استان در جنگ حضور داشتند و از این بین ۱۸۸۰شهید را تقدیم انقلاب کردیم.

جانشین سپاه فتح استان گفت: رزمندگان استان در اغلب عملیات ها حضور داشتند و حماسه های ستودنی آفریدند به گونه ای که در هر عملیاتی که مشکلی به وجود می آمد و کار گره می خورد، رزمندگان استان کهگیلویه وبویراحمد به میدان می آمدند.

سرهنگ انصاری افزود: کم سن و سال ترین قشر شرکت کننده در جنگ، دانش آموزان بودند که بیش از ۵۰۰هزار نفر از آنان در جنگ حضور داشتند و از بین آنان بیش از ۳۰هزار شهید جان خود را فدای انقلاب کرد که در این بین استان کهگیلویه وبویراحمد نیز شهدای شاخصی را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرد.

وی عنوان کرد: حضرت زینب(س) که به اسارت درآمد اقدام به روشنگری کرد و با خطبه های خود مردم را متوجه حقانیت امام حسین(ع) کرد و نمونه آن را در جنگ داشتیم آنجا که حاج آقای ابوترابی درمقابل نمایندگان صلیب سرخ در حین اسارت روشنگری می کرد و حقانیت ایران و انقلاب اسلامی را بازگو می کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.