آخرین اخبار

مسئولان برای رفع مشکلات مردم به «دارگنجی» رفتند/وعده‌های فرماندار و مدیرکل بحران+تصاویر

مدیرکل بحران و فرماندار کهگیلویه از روستای دارگنجی چاروسا بازدید و پیگیر مشکل رانش زمین شدند.

اشتراک گذاری
05 فروردین 1402
کد مطلب : 124728

به گزارش خبرگزاری فارس از چاروسا، پس از درج خبری در خبرگزاری فارس در روزهای اخیر مبنی بر رانش زمین در روستای دارگنجی چاروسا مسئولین استان و شهرستان کهگیلویه با حضور در این روستا در یک روز تعطیل مشکلات این روستا را پیگیری کردند.

با هدف بررسی مشکلات روستای دارگنجی فرماندار شهرستان کهگیلویه به همراه مدیرکل مدیریت بحران استان، بخشدار چاروسا، مسئولین هلال احمر و بنیاد مسکن استان، رئیس کمیته امداد چاروسا و منابع طبیعی از نزدیک مشکلات مردم روستا را پیگیری کردند.

در این بازدید مشکل خانواده هایی که دچار رانش زمین و خطر رانش مشکلاتی برای آنها به وجود آورد را پیگیری کردند.

بازدید روستای دارگنجی و بررسی مشکلات مردم از دیگر اهداف سفر مسئولین به این روستا بود.

موسوی فرماندار شهرستان کهگیلویه در این بازدید با تقدیر از حضور مسئولین استان به خصوص پیگیری استاندار و حضور مدیرکل بحران استان برای حضور در میان مردم روستای دارگنجی تصریح کرد: مردم از حضور مسئولین در مناطق به خصوص در روستاهای دور افتاده خوشحال هستند اما انتظار دارند وقتی مسئولی به روستاها سفر می کنند شاهد رفع مشکلاتشان هم باشند.

وی با تقدیر از رسانه ها در بیان مشکلات مردم،رانش زمین در روستای دارگنجی را یک مشکل اساسی برای خانواده ها دانست و گفت: متاسفانه بسیاری از منازل مردم دچار آسیب دیدگی فراوان شدند که مشکل بسیاری از خانواده ها باید در کوتاه مدت رفع شوند و بعضی از منازل را هم در بلند مدت باید مشکلشان رفع شود.

موسوی خواستار تهیه چادر اسکان توسط هلال احمر شد و ادامه داد: کمیته امداد و بنیاد مسکن باید مشکل خانواده هایی که در چنین شرایطی دچار آسیب شدند را پیگیری و نسبت به تسهیلات ارزان قیمت همکاری شود.

وی همچنین خواستار پیگیری مشکل راه ارتباطی روستای دارگنجی شد.

نیکروز مدیرکل بحران استان از رفع مشکل خانواده های دچار رانش زمین در این روستا خبر داد و گفت: بعضی از منازل مردم که دچار خسارت صد درصد شدند با همکاری بنیاد مسکن و هلال احمر شرایط اسکان موقت را فراهم کردیم و با توجه به شرایط منطقه از بنیاد مسکن درخواست کارشناسی مجدد را داشتیم تا بتوانیم برای رفع مشکل این روستا اقدامات فوری را انجام دهیم.

وی تاکید کرد: برای اسکان دائم منازلی که دچار خسارت در این روستا شدند مقرر شد تا بنیاد مسکن و کمیته امداد با همکاری همدیگر با مردم این روستا همکاری کنند تا روند ساخت مسکن آغاز شود.

ایزدخواه بخشدار چاروسا هم در این بازدید با تقدیر از حضور مسئولین استانی و شهرستانی از روستای دارگنجی چاروسا گفت: راه ارتباطی روستای دارگنجی یک مشکل اساسی مردم این روستا است که امیدواریم پیگیری و راهداری با پیگیری بتواند مشکل این روستا را برطرف کند.

مسئولین هلال احمر استان و شهرستان کهگیلویه، بنیاد مسکن استان و رئیس کمیته امداد چاروسا از پیگیری مشکلات روستای دارگنجی خبر دادند.

گفتنی است،بسیاری از خانواده ها به دلیل شدت رانش زمین اقدام به تخلیه منازل خود کردند، نبود زمین برای ساخت ساز و ناتوانی مردم برای مهاجرت مهمترین مشکل مردم روستای دارگنجی است.

انتهای پیام/82021


این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *