آخرین اخبار

سفر نماینده بایدن به قطر برای رایزنی درباره زندانی‌های آمریکایی

«راجر کارستنز»، نماینده دولت آمریکا در امور مربوط به زندانیان آمریکایی در کشورهای مختلف روز گذشته (دوشنبه) به قطر سفر کرده است.این سفر در حالی انجام می‌شود که مطابق تحلیل‌های بسیاری از کارشناسان مسائل بین‌المللی با تلاش‌های آمریکا برای مبادله زندانی با ایران ارتباط دارد

اشتراک گذاری
24 اسفند 1401
کد مطلب : 124512
«راجر کارستنز»، نماینده دولت آمریکا در امور مربوط به زندانیان آمریکایی در کشورهای مختلف روز گذشته (دوشنبه) به قطر سفر کرده است.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای گفته کارستنز از روز ۱۳ تا ۱۶ مارس در دوحه حضور خواهد داشت و در «همایش امنیت جهانی» سخنرانی خواهد کرد.
مطابق این بیانیه، او همچنین قرار است که با «نماینده‌ها و ذی‌نفع‌ها» درباره حل مسائل مربوط به آمریکایی‌های بازداشت‌شده در سراسر جهان رایزنی کند.
این سفر در حالی انجام می‌شود که مطابق تحلیل‌های بسیاری از کارشناسان مسائل بین‌المللی با تلاش‌های آمریکا برای مبادله زندانی با ایران ارتباط دارد. این در حالی است که دولت آمریکا در موضع‌گیری‌های رسمی رایزنی با ایران برای مبادله زندانیان را رد کرده است.
یک مقام ارشد آمریکایی روز گذشته درباره احتمال تلاش این مقام آمریکایی برای مبادله زندانی با جمهوری اسلامی ایران گفت: «می‌توان تصور کرد که چنین رایزنی‌هایی برای شهروندان بازداشت‌شده آمریکایی بسیار حساس و حیاتی هستند. بنابراین ما جزئیاتی از تلاش‌های دیپلماتیکی که در جریان است ارائه نمی‌‌کنیم.»
این در حالی است که «ند پرایس»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا چند روز پیش مدعی شده بود که ادعای مقام‌های ایران درباره توافق بر سر تبادل زندانی با آمریکایی‌ها «دروغی بی‌رحمانه» است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *