آخرین اخبار
اشتراک گذاری
07 بهمن 1401
کد مطلب : 121050

به گزارش مشرق، صبح امروز فردی مسلح با ورود به سفارت آذربایجان و تیراندازی به سمت افراد حاضر در سفارت، باعث کشته شدن یک نفر و جراحت دو تن دیگر شد.

با حضور ماموران اورژانس افراد مصدوم سریعا به مراکز درمانی اعزام شدند.

با ورود سریع ماموران انتظامی و امنیتی ، فرد مهاجم دستگیر و به کلانتری انتقال یافت.

تصویر فردی که مانع از ادامه تیراندازی مهاجم شد

برخی گمانه زنی ها ی اولیه از احتمال اختلافات شخصی و خانوادگی فرد مهاجم با مقتول حکایت دارد.

فیلم/ لحظه تیراندازی از داخل سفارت آذربایجان

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت با اعلام خبر دستگیری فردی که صبح امروز با سلاح گرم به سفارت آذربایجان حمله کرده بود، گفت: این فرد صبح امروز با ورود به سفارت آذربایجان با سلاح گرم اقدام به تیراندازی کرده که در این حادثه یک نفر کشته و دو نفر مجروح شدند.

رئیس پلیس پایتخت افزود: با سرعت عمل پلیس، فرد مهاجم بلافاصله دستگیر و تحقیقات از وی ادامه دارد.

فیلم/ جزئیات حمله به سفارت باکو از زبان رئیس پلیس تهران

رحیمی با اشاره به اینکه این فرد به همراه دو فرزند خردسال خود وارد سفارت شده است، تصریح کرد: در تحقیقات اولیه، فرد مهاجم انگیزه خود را مشکلات شخصی و خانوادگی اعلام کرده است.

وزارت امور خارجه آذربایجان نیز در این خصوص در بیانیه ای اعلام کرد که در ۲۷ ژانویه، حدود ساعت ۸:۳۰ صبح، حمله مسلحانه به سفارت آذربایجان در تهران انجام شد. مهاجم به بخش امنیتی سفارت نفوذ کرده و با اسلحه کلاشنیکف رئیس سرویس امنیتی سفارت را کشت. ۲ مامور امنیتی سفارت هنگام دفع حمله مجروح شدند. وضعیت آنها رضایت بخش است.

در حمله به سفارت باکو در تهران چه گذشت؟/ یکی از اعضای سفارت آذربایجان در تهران به قتل رسید/ ردپای اختلاف و تسویه حساب شخصی/ قاضی شهریاری: انگیزه فرد مهاجم شخصی بوده است+ عکس و فیلم

سردار رحیمی با اشاره به اینکه این فرد به همراه دو فرزند خردسال خود وارد سفارت شده است عنوان داشت: در تحقیقات اولیه فرد مهاجم انگیزه خود را مشکلات شخصی و خانوادگی اعلام کرده است.

همچنین سرپرست دادسرای امور جنایی تهران: ساعت ۸ صبح امروز یک پراید مقابل سفارت جمهوری آذربایجان در تهران توقف می‌کند و با سلاح وارد ساختمان سفارت می‌شود. پس از حمله یک فرد از جمهوری آذربایجان کشته و ۲ نفر مجروح می‌شوند.

فیلم/ حمله مسلحانه به سفارت آذربایجان در تهران

در تحقیقات اولیه متهم مدعی شده: فروردین امسال همسرم به سفارت آذربایجان به تهران مراجعه کرده و دیگر به منزل مراجعه نکرده است. در مراجعات مکرر به سفارت هیچ پاسخی از آنها دریافت نمی‌کردم و تصور می‌کردم همسرم در سفارت جمهوری آذربایجان در تهران حاضر است و حاضر به دیدار با من نیست.امروز صبح تصمیم گرفتم با اسلحه کلاشینکفی که از قبل تهیه کرده بودم به سفارت بروم.

فیلم/ آخرین جزئیات حمله به سفارت باکو

 واکنش سخنگوی وزارت خارجه به حمله امروز به سفارت جمهوری آذربایجان

نیروهای انتظامی و امنیتی بلافاصله وارد عمل شده و فرد ضارب را دستگیر کردند که هم اکنون تحت بازجویی قرار دارد.

ستوان اورخان عسکروف فرد کشته شده در سفارت آذربایجان

با دستور ویژه مقامات سیاسی و امنیتی کشور، موضوع با اولویت و حساسیت بالا در حال بررسی است تا ابعاد این اقدام و انگیزه ضارب مشخص شود.

فیلم/ توضیحات یکی از نیروهای حفاظت سفارت در حضور فرمانده انتظامی

نتیجه بررسی های اولیه مقامات و دستگاه‌های ذیربط، حاکی از انگیزه‌های شخصی در ورای این اقدام است، فلذا با توجه به‌ ورود فوری دستگاه‌ها و نهادهای ذیربط انتظامی، امنیتی و قضائی، توصیه می‌گردد رسانه‌ها از انتشار اخبار غیرموثق و گمانه زنی‌ها در این رابطه اجتناب نمایند.

«علی‌اف» خواستار بررسی فوری حادثه سفارت آذربایجان شد

رئیس‌جمهوری آذربایجان: گفت من اقدام تروریستی امروز علیه سفارت کشورمان در تهران را به شدت محکوم می‌کنم و صمیمانه‌ترین تسلیت خود را به خانواده و بستگان ستوان ارشد عسگروف اورخان رضوان اوغلو – که هنگام حفاظت از سفارت و کارکنان آن درگذشت – ابراز می‌دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *