آخرین اخبار

استاندار کهگیلویه و بویراحمد: آغاز عملیات استخراج گاز مختار در یاسوج به تصویب رسید/ موافقت وزارت نفت با پتروپالایشگاه گچساران

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: وزارت نفت با احداث پتروپالایشگاه در منطقه گچساران با۱۰۵ هزار بشکه نفت خبر داد.

اشتراک گذاری
02 آذر 1401
کد مطلب : 115688

به گزارش پایگاه خبری 19 آبان به نقل از فارس ، سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با تبریک هفته بسیج، به دیدارهای هفته گذشته در مرکز کشور اشاره و اظهار کرد: در دیدار با معاون اول رئیس جمهور در خصوص پروازهای فرودگاه یاسوج رایزنی کردیم و خواستار برقراری پرواز از فرودگاه یاسوج به کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله عمان، عراق و قطر بودیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: معاون اول رئیس جمهور مطالبات استان را به صورت تلفنی از حوزه‌های مربوطه پیگیری کرد، ضمن اینکه قرار شد به استان سفر کند.

وی به دیدار با وزیر نفت اشاره و عنوان کرد: در دیدار با وزیر نفت کارهای بزرگی از جمله آغاز عملیات گاز مختار در یاسوج نهایی و به تصویب رسید که پس از استخراج تاسیسات شیرین کننده گاز احداث و بخشی به شبکه سراسری گاز تزریق شود که کار فوق‌العاده بزرگی در کنار مرکز استان انجام می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از موافقت با احداث پتروپالایشگاه گچساران با اعتبار ۶ میلیارد دلار خبر داد و گفت: در سفر دوم دولت رسماً احداث پتروپالایشگاه گچساران با مجوز خوراک ۱۰۵ هزار بشکه در روز اعلام می‌شود، همچنین اعتباراتی برای مناطق نفت‌خیز دیده شد.

احمدزاده از نشست با حوزه محرومیت‌زدایی خبر داد و افزود: مقرر شد در حوزه راه‌های روستایی و آب آشامیدنی شهرها و روستاهایی که تنش آبی دارند از محل محرومیت‌زدایی، اعتباراتی پرداخت شود که پیش‌بینی می‌شود ۱۰ هزار میلیارد تومان هزینه این طرح‌ها باشد.

استاندار در ادامه سخنان خود از اختصاص اعتبارات به حوزه فرهنگی اشاره و عنوان کرد: بخش فرهنگی در اعتبارات دیده شده و رها نشد اما این بخش نیازمند انسجام است، متاسفانه حوزه فرهنگی متولی که آن را سر و سامان دهد ندارد.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴


این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.