آخرین اخبار

دستگیری سارقان طلای کیفی مسیر یاسوج به اصفهان

دزدان مسلحی که با تعقیب طلافروشان کیفی و سد کردن راه آنها در جاده‌های کشور دست به سرقت 10کیلو طلا زده بودند در عملیات پلیس اصفهان دستگیر شدند. اخیرا فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری برخی سارقان محموله ها که در جاده های مواصلاتی استان اقدام سرقت محموله های خودرویی می کردند بازداشت شدند […]

اشتراک گذاری
17 آذر 1399
کد مطلب : 57474

دزدان مسلحی که با تعقیب طلافروشان کیفی و سد کردن راه آنها در جاده‌های کشور دست به سرقت 10کیلو طلا زده بودند در عملیات پلیس اصفهان دستگیر شدند.

اخیرا فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری برخی سارقان محموله ها که در جاده های مواصلاتی استان اقدام سرقت محموله های خودرویی می کردند بازداشت شدند .
وضعیت کوهستانی برخی جاده های استان به گونه ای است که در برخی نقاط خصوصا در مرزهای خروجی از استان احتمال سرقت از خودروها در ساعات پس از نیمه شب وجود دارد . ضمن اینکه گزارشاتی از سرقت ها وجود داشته است اما خوشبختانه هوشیاری پلیس تا اینجای کار توانسته است این سارقان را به عقوبت اقدام خود برساند ضمن اینکه در جدیدترین خبر هم تعدادی از سارقان که در استان های هم مرز با کهگیلویه و بویراحمد اقدام به سرقت طلا می کردند دستگیر شده اند.
به‌گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، همشهری، نوشت : تحقیقات برای دستگیری اعضای این باند مسلح از سال گذشته و با شکایت طلافروشی آغاز شد که پس از خرید مقداری طلا در شهرستان یاسوج در راه رفتن به شهرستان سمیرم بود. او در تحقیقات گفت: کارم خرید و فروش طلا در شهرهای مختلف است. معمولا به استان‌های همجوار اصفهان می‌روم و از طلافروش‌ها، طلاهای دست‌دوم را می‌خرم و به استان اصفهان می‌آورم و در اینجا به کارگاه‌های طلاسازی می‌فروشم. چند روز پیش هم برای خرید طلا به یاسوج رفتم و بعد از جمع‌آوری 2کیلو طلا به سمت سمیرم راه افتادم اما در گردنه یاسوج، 3مرد که سوار بر یک خودروی سواری بودند سد راهم شدند و با تهدید اسلحه همه طلاهایم را سرقت و فرار کردند.
با شکایت این مرد، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان برای شناسایی و دستگیری دزدان مسلح وارد عمل شدند. سارقان اما هیچ سرنخی از خود به‌جا نگذاشته بودند و همین مسئله کار پلیس را برای شناسایی آنها سخت کرده بود.
ماموران که بررسی‌های گسترده‌ای را برای ردیابی دزدان مسلح آغاز کرده بودند در ادامه تحقیقات متوجه شدند که آنها علاوه بر این سرقت، 2سرقت مشابه دیگر هم مرتکب شده‌اند. 2شاکی دیگر هم طلافروش کیفی بودند که یکی از آنها اهل اصفهان و دیگری اهل یکی از استان‌های همجوار بود و اولی در جاده شهرضا و دومی در بهبهان به دام دزدان افتاده بود. سارقان مسلح درست مثل سرقت قبلی درحالی‌که سوار بر یک خودروی سواری بودند سد راه این طلافروشان شده بودند و با تهدید آنها به مرگ، توانسته بودند طلاهایشان را سرقت کنند. آنها از یکی از طلافروشان 3کیلو و از دیگری 5کیلو طلا دزدیده و سپس متواری شده بودند.

شناسایی سارقان
تحقیقات پلیس ادامه داشت تا اینکه سرنخ‌هایی از اعضای باند سرقت در یکی از استان‌های جنوبی کشور به‌دست آمد. مأموران دریافتند که هر 3 سارق مسلح مدتی قبل به اتهام ارتکاب قتل در جریان یک درگیری از سوی پلیس این استان تحت تعقیب قرار گرفته‌اند و سرنخ‌هایی از مخفیگاه آنها به‌دست آمده است. به این ترتیب کارآگاهان پلیس راهی استان جنوبی شدند و هر 3 سارق مسلح را دستگیر کردند. آنها در بازجویی‌ها اعتراف کردند که از قبل با پرسه زدن در بازارهای طلافروشی اقدام به شناسایی طلافروشان کیفی و تعقیب آنها می‌کردند و زمانی که طعمه‌هایشان به منطقه‌ای خلوت و مناسب می‌رسیدند، سد راه آنها شده و با تهدید اسلحه دست به سرقت طلاهایشان می‌زدند.
به‌گفته سرهنگ محمدرضا هاشمی‌فر، جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان، سارقان از ۳نفر طلافروش کیفی ۱۰کیلو طلا سرقت کرده بودند که مالباختگان با حضور در اداره آگاهی، هر 3نفر آنها را شناسایی کردند. براساس این گزارش، تحقیقات پلیس برای کشف سایر سرقت‌های احتمالی متهمان و همچنین نقش آنها در قتلی که متهم به ارتکاب آن هستند ادامه دارد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.