آخرین اخبار

دو شهرستان کهگیلویه و بویراحمد از وضعیت قرمز کرونا خارج شدند

 استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دو شهرستان بزرگ استان شامل گچساران و کهگیلویه از وضعیت قرمز کرونایی خارج شدند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حسین کلانتری در نشست ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا با اشاره به اقدامات انجام شده از طرف نیروی انتظامی در دستگیری مخلان محورهای مواصلاتی استان، اظهار داشت: سلامت و […]

اشتراک گذاری
15 آذر 1399
کد مطلب : 57431
دو شهرستان کهگیلویه و بویراحمد از وضعیت قرمز کرونا خارج شدند

 استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دو شهرستان بزرگ استان شامل گچساران و کهگیلویه از وضعیت قرمز کرونایی خارج شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حسین کلانتری در نشست ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا با اشاره به اقدامات انجام شده از طرف نیروی انتظامی در دستگیری مخلان محورهای مواصلاتی استان، اظهار داشت: سلامت و امنیت مردم از اولویت‌های مهم بوده و با مخلان سلامت و امنیت مردم به شدت برخورد می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه با پای کار بودن دستگاه‌های مختلف، و مشارکت مردمی دو شهرستان بزرگ استان( گچساران و کهگیلویه) از وضعیت قرمز خارج شدند، و می‌توان با تکیه بر مشارکت مردم و عزم دستگاه‌های اجرایی را به وضعیت مطلوب برسانیم.

کلانتری با اشاره به قرمز بودن وضعیت شهرستان بویراحمد خاطرنشان کرد: برای خروج از این وضعیت نیازمند مشارکت مردم هستیم، چرا که تجربه نشان داده هر جا مردم پای کار بوده‌اند، نتایج مطلوب بدست آمده‌است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مطابق آمار ارائه شده از طرف مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بیش از 80 درصد مبتلایان به کووید 19 در خارج از بیمارستان‌ها درمان شده‌اند، که این نشان از عملکرد مثبت در بحث بیماریابی دارد.

کلانتری گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد با تمام ضعف‌ها در موضوع مقابله با ویروس کرونا عملکرد قابل قبولی داشته‌ است و هم‌اکنون این استان در ردیف استان‌های موفق در کنترل کرونا به شمار می‌رود.

وی به وضع محدودیت‌ها و تمدید یک هفته‌ای در شهرستان بویراحمد گریزی زد و افزود: اعمال محدودیت‌ها در مناطق تصمیم شخص یا نهاد خاصی نیست، بلکه این تصمیم بر اساس آمار و گزارشات توسط ستاد ملی مقابله با کرونا اتخاذ می‌شود و اجرای آن الزامی و سرپیچی از آن جرم تلقی می‌شود.

عالی‌ترین مقام اجرایی در استان با اشاره به برگزاری دو جشن عروسی ساده در استان، ضمن تشکر از بانیان گفت: چنین مواردی باید فرهنگ‌سازی شود، وی از تیم‌های حاضر در طرح محله محور خواست بر انجام مراسم‌های عزا و عروسی نظارت جدی داشته‌ باشند.

کلانتری در واکنش به ادعاهای فروش آزاد داروی کرونا در استان خاطرنشان کرد: در هیج جای استان دارو خارج از شبکه توزیع قانونی به فروش نمی‌رسد، و دستگاه‌های نظارتی بر این موضوع اشراف و نظارت کافی دارند.

وی از مردم خواست به دلیل شروع فصل سرما و احتمال شیوع سرما خوردگی و آنفلوانزا، تا جای ممکن دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.