آخرین اخبار

توضیحات رئیس روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران در باره سرقت لوله های نفتی

  رئیس روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران گفت: ۵۴۰۰ متر لوله خط انتقال نفت بی بی حکیمه به گوره صنعت نفت گچساران به سرقت رفت.   به گزارش فانوس زاگرس،علی جعفری دیزگانی روز چهار شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق شواهد این میزان خطوط لوله ۸ اینچی  انتقال نفت […]

اشتراک گذاری
13 آذر 1399
کد مطلب : 57387

 

رئیس روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران گفت: ۵۴۰۰ متر لوله خط انتقال نفت بی بی حکیمه به گوره صنعت نفت گچساران به سرقت رفت.

 

به گزارش فانوس زاگرس،علی جعفری دیزگانی روز چهار شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق شواهد این میزان خطوط لوله ۸ اینچی  انتقال نفت در اواسط مهر امسال به سرقت رفته است.

 

وی بیان کرد: قدمت خطوط لوله های سرقت شده ۴۵ سال بوده و به دلیل فرسوده بودن در سالهای گذشته به عنوان خط لوله پشتیبانی در موقع اضطراری استفاده می شد.

 

جعفری دیزگانی تصریح کرد: آخرین بار در دی ماه سال ۹۸ از خط لوله انتقال نفت به سرقت رفته بی بی حکیمه به گوره استفاده شد.

 

وی ادامه داد: ارزش ریالی لوله های فرسوده سرقت شده ۱۰ میلیارد ریال است.

 

جعفری دیزگانی گفت: با توجه به حجم گسترده خطوط لوله صنعت نفت این شهرستان در چهار استان  سالانه بصورت فصلی از خطوط لوله های این شرکت بازدید به عمل می آید و آخرین بازدید از خطوط لوله بی بی حکیمه به گوره تابستان ۹۹ بوده است.

 

وی ابراز کرد:  این شرکت دارای بیش از هفت هزار کیلومتر خطوط لوله از قطر ۴ تا ۵۲ اینچ است که به دلیل پراکندگی تاسیسات این اداره نگهداری تعمیرات و خطوط لوله نفت گچساران نسبت به دیگر نقاط از حساسیت بیشتری برخوردار است.

 

شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران دارای ۱۰ واحد بهره برداری، ۱۰ واحد تقویت و تزریق فشار گاز، سه پالایشگاه گاز و گاز مایع، پنج واحد نمک زدایی و بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ کیلومتر خط لوله انتقال نفت است.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.