آخرین اخبار

واکنشی به سرقت لوله های نفتی

ایمان محمدپور ،فعال سیاسی اصلاح طلب گچسارانی که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ ، مسئولیت ستاد جوانان “حسن روحانی” در استان را عهده دار بود در مطلبی در خصوص سرقت خط لوله انتقال نفت گچساران نوشت:حدودشش کیلومتر از خط لوله انتقال نفت شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران به سرقت رفته است. این خبر، […]

اشتراک گذاری
12 آذر 1399
کد مطلب : 57378

ایمان محمدپور ،فعال سیاسی اصلاح طلب گچسارانی که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ ، مسئولیت ستاد جوانان “حسن روحانی” در استان را عهده دار بود در مطلبی در خصوص سرقت خط لوله انتقال نفت گچساران نوشت:حدودشش کیلومتر از خط لوله انتقال نفت شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران به سرقت رفته است.
این خبر، چند روزی ست که سر تیتر بسیاری از خبرگزاری های محلی، ملی و بعضا بین المللی است و حتی امروز ارزش ریالی لوله های به سرقت رفته را هم برآورد کرده بودند که نزدیک به پنجاه میلیارد تومان بود!!.
این اتفاق در هر کجای جهان می افتاد، قطعا در اولین اقدام مسئولین مربوطه ضمن عذرخواهی، از سمت خویش استعفا می دادند و خودشان را به دادگاه معرفی می کردند.
اما از آنجایی که ما همیشه تافته جدا بافته هستیم، نه تنها خبری از عذرخواهی و استعفای مسئولین وزارت نفت، مناطق نفتخیز جنوب و شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران نیست، بلکه حتی کوچکترین توجهی هم به این موضوع نداشته اند و اصلا انگار نه انگار که اتفاقی افتاده است.
ظاهرا این سرقت طی دو سال انجام گرفته و هیچکس تا دو هفته پیش اطلاع نداشته است، که در نوع خود جالب توجه است!!!.
دقت کنید، دو سال سارقین در حال برش و انتقال لوله بودن و هیچکس هم اطلاع نداشته است!!!.
شما باشید باور می کنید که هیچ کدوم از مسئولین مربوطه اطلاع نداشته اند؟؟.
مولوی در مثنوی معنوی شعر جالبی داره که بی ارتباط با این موضوع نیست:
ما درین انبار گندم می‌کنیم
گندم جمع آمده گم می‌کنیم
می‌نیندیشیم آخر ما بهوش
کین خلل در گندمست از مکر موش
موش تا انبار ما حفره زدست
و از فنش انبار ما ویران شدست
اول ای جان دفع شر موش کن
وانگهان در جمع گندم جوش کن
و در آخر هم یه شاه بیت داره که انگار همین روزها سروده شده است:
گر نه موشی دزد در انبار ماست
گندم اعمال چل ساله کجاست؟
همیشه گفتم و باز هم میگویم به قول مولوی موش در انبار ماست و تمام دزدی ها و اختلاس هایی که افشا شده که البته درصد بسیار پایینی از دزدی ها و اختلاس هاست، پشت صحنه های بسیار گردن کلفتی دارند، اما نمی دانم چرا هیچ گاه سراغ گردن کلفت ها نمیرن و پرونده ها تا جایی رسیدگی میشن که خرده پاها حذف بشن و کسی جرات نداره به گردن کلفت ها و یقه سفیدها نزدیک بشه…تا بوده، همین بوده…

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.