آخرین اخبار

تحقیر مردان سیاست در کلام تاجگردون

 ساسان تاجگردون در سخنانی که به صورت زنده از صفحه ی مجازی اش در اینستاگرام ایراد کردند؛ نکاتی را بیان داشتندکه در فضای این روزهای گچساران قابل تامل و تفکر می نماید. ابتدا این که: بآلاترین تعداد مخاطب در این لایو ۴۰۰ نفر بود که این موضوع در مقایسه با تعداد اعضائی که فیلم و […]

اشتراک گذاری
12 آذر 1399
کد مطلب : 57382

 ساسان تاجگردون در سخنانی که به صورت زنده از صفحه ی مجازی اش در اینستاگرام ایراد کردند؛ نکاتی را بیان داشتندکه در فضای این روزهای گچساران قابل تامل و تفکر می نماید.

ابتدا این که: بآلاترین تعداد مخاطب در این لایو ۴۰۰ نفر بود که این موضوع در مقایسه با تعداد اعضائی که فیلم و عکس های غلامرضاتاجگردون را دنبال و پسند می کرده و می کنند بسیار ناچیز و کم شمار میباشد و این موضوع ؛ استقبال سرد مردم از ساسان تاجگردون را بیان میکند. این استقبال کاملا سرد ؛ پیام های بسیاری برای تاجگردون و تاج گردونی ها در پی دارد. با آنکه مدت ها از قبل تیم رسانه ای غلامرضاتاجگردون و برخی حامیانش برای این سخنرانی تبلیغ کرده بودند اما عدم استقبال از این موضوع تا حدودی مواضع جامعه را در قبال حضور تاجگردون در انتخابات میان دوره ای گچساران در بهار ۱۴۰۰ مشخص می نماید. هرچند نگارنده قضاوت و هرگونه تحلیل زودهنگام را خطا می داند؛ اما عدم استقبال از سخنان ساسان تاجگردون نیز پیام هایی باخود دارد که بسیار تامل برانگیز می نماید.
موضوع مهم تر اینکه؛ ساسان نیز همچون برادرش با تفاخر و تبختر با مردم سخن می گفت و علاوه بر اینکه ساسان نشان داد که دچار نوعی خود بزرگ بینی و پراگماتیسم میباشد ؛ هیچ گونه برنامه ی جدیدی برای حل معضلات و مشکلات معیشتی و شغلی مردم ندارد و فاجعه اینکه کمترین شناختی نسبت به جامعه شناسی و جغرافیا و معضلات دو شهرستان را نیز در افکار و بیان وی مشاهده نمی کنیم. ساسان به نوعی بر پروژه های ناتمام گچساران مانند پتروشیمی و سد چم شیر و چندپروژه ی به کما رفته اشاره کردند و بیان کردند که نزدیک به سه هزار نفر در این پروژه ها مشغول به کار هستند و فراموش کردند که این پروژه ها هر چه به پایان نزدیک تر میشوند نیازمند نیروهای تخصصی تر و البته شامل تعدیل نیرو خواهند شد و ایشان برای این حجم وسیع نیروی انسانی تنها پیشنهاد کارگاه های تبدیلی را داشتند که بیش از انکه واقعیتِ لازم گچساران باشد بیشتر نوعی شعار سیاسی برای جذب آرا میباشد زیرا اگر قرار بر تاسیس کارخانه ای تبدیلی مثلا در بخش کشاورزی می بود؛ غلامرضاتاجگردون از ساسان زرنگ تر و عملگرا تر بود و باید در دو دوره ی قبل از این ؛ غلامرضا در احداث این کارگاهها اهتمام می ورزید که در پروژه ی لاستیک سبز نشان داد که حاج غلام هم از ایجاد کارخانه های اشتغال ساز ؛ عاجز می نماید.
اما نکته ی بسیار مهم این که؛ ساسان بیان کردند سیاست امروز ایران و گچساران مردان درشت میخواهد!!
هرچندازدیشب تاکنون برخی ها به این سخن ساسان نقد داشته اند که آدم درشت یا آدم درست اما نقد اصلی این است که ساسان پا جای پای برادر گذاشته و با تحقیر مردان سیاسی گچساران و فخر فروشی، تنها و تنها خود و برادرش را درشت سیاسی می داند و به ایهام و کنایه سایر مردان سیاست از هر طیف و طایفه ای را خُرد می دانند. آیا واقعا سایر افراد سیاست مدار شهرمان کوچک هستند و فقط برادران تاجگردون درشت سیاسی هستند؟
چه شده که ساسان هنوز از راه نرسیده چنین دچار غرور و خودبرتر بینی شده که دیگران را خُرد می بیند وتنها خودش را درشت و مستحق کرسی بهارستان می پندارد؟ درشت بودن شرط اساسی و لازم نیست زیرا با توجه به هیاهویی که اعتبار نامه و شخص تاجگردون در ماههای قبل به راه انداختند؛ مجلس همان مجلس و نمایندگان نیز همان افراد هستند که به نام تاجگردون آلرژی و حساسیت دارند و به فرض قبولی ساسان؛ وی هرگز نمی تواند در جمع اکثریت مخالف نقش به سزائی در مجلس ؛ برای اعتلای گچساران داشته باشد.
حالا که ساسان ؛ عرقش خشک نشده راه برادر را میرود و فخر فروشی می کند، عادتی که آفت شخصیت حقوقی تاجگردون بود و با این اخلاق موجبات رنجش بسیاری را فراهم آورد. هنوز فیلم برخورد تاجگردون کوچک با بانوی گچسارانی در اذهان عموم میباشد که چگونه با غرور بیجای خود باعث ناراحتی و اشک ریختن آن بانو شدند.‌ اینک ساسان به جای ارائه ی راهکار برای نجات اقتصاد بیمار و اشتغال برای جامعه ی بیکار ؛ از درشتی حرف میزند و خودش را وزنه ای سنگین در سپهر سیاسی گچساران می پندارد حال آنکه اگر نام خانوادگی اش را حذف کنیم اصلا کسی ساسان را نمیشناسد و تنها به اتکای سابقه ی خانوادگی شان حرف های درشت میزند. در ادامه باید ببینیم ساسان و ساسانیان؛ راهکاری برای این همه مشکل درشت دارند یا فقط بلدند با واژه ها بازی کنند.

یعقوب درویشیان .. نازمکان

 

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.