آخرین اخبار

در سفر قالیباف به دنبال درخواست های کوچک و محلی نباشید

حجت الاسلام حسینی : در سفر قریب الوقوع قالیباف به استان نباید درخواست‌های کوچک، فردی، منطقه‌ای و محلی موجب شود تا نتوانیم از رهگذر این سفر برای توسعه استان گامی برداریم.  حجت الاسلام سید نصیر حسینی در جمع برخی مسوولان متولی تهیه و توزیع کمک‌های مومنانه در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به درایت […]

اشتراک گذاری
04 آذر 1399
کد مطلب : 57177

حجت الاسلام حسینی : در سفر قریب الوقوع قالیباف به استان نباید درخواست‌های کوچک، فردی، منطقه‌ای و محلی موجب شود تا نتوانیم از رهگذر این سفر برای توسعه استان گامی برداریم.

 حجت الاسلام سید نصیر حسینی در جمع برخی مسوولان متولی تهیه و توزیع کمک‌های مومنانه در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به درایت حکیمانه مقام معظم رهبری در روزهای سخت کرونایی اظهار کرد: معظم‌له برای همه مشکلات نسخه شفابخش دارند و در این برهه که ویروس مرگبار کرونا بسیاری از کسب و کارها را با رکود مواجه کرده کمک‌های مومنانه تدبیر شده از سوی رهبر معظم انقلاب راهکاری بسیار مناسب و راهگشا جهت کمک و دستگیری از محرمان و مستضعفان جامعه است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با بیان اینکه لازم است تا جای ممکن از رکود در فضای کسب و کار جلوگیری شود و مسوولان تدبیری بیندیشند که در بحبوحه هجوم این ویروس مرگبار کمترین آسیب به تولید و اشتغال وارد شود افزود: متاسفانه یکی از مشکلات استان ما در راستای کمک به قشر محروم و مستضعف این است که شبکه ساماندهی شده و منظم و به عبارتی لیست کاملی از افراد محروم و مستضعف و آسیب‌دیده که زیر پوشش نهادهای حمایتی قرار ندارد در استان وجود نداشته و همین موجب سختی کار در توزیع بهینه و به موقع کمک‌ها می‌شوند.

حجت الاسلام حسینی در بخش دیگری از اظهارات خود با درخواست از دستگاه‌ها و نهادهایی همچون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و همچنین سپاه فتح جهت کمک به ساماندهی کردن  و تهیه لیست کامل و جامع از این خانوارها خاطرنشان کرد: کمک‌های مومنانه باید هدفمند و در چارچوب برنامه باشد تا بسته‌های حمایتی و کمک‌های مومنانه شامل حال آن دسته افرادی شود که زیر پوشش هیچ نهاد و دستگاهی نبوده و شغلی ندارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان در ادامه اظهارات خود با اشاره به سفر قریب‌الوقوع رئیس مجلس شورای اسلامی به استان و لزوم هم اندیشی همه مسوولان و نمایندگان جهت استفاده هر چه بهتر و بیشتر از این سفر خاطرنشان کرد: نباید درخواست‌های کوچک، فردی، منطقه‌ای و محلی موجب شود تا نتوانیم از رهگذر این سفر برای توسعه استان گامی برداریم.

وی با بیان اینکه برای توسعه استان باید طرح‌های بزرگ، مهم و اولویت‌دار در دستور کار قرار دهیم افزود: در سفر دکتر قالیباف به استان باید سه تا 4 طرح و پروژه بزرگ و ویژه در مناطق مختلف پیشنهاد داده شود و این گونه از منافع سفر به خوبی منتفع شویم.

نماینده ولی‌فقیه در استان سپس از رکود برخی پروژه‌ها و کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی در استان گلایه کرد و گفت: باید هر چه زودتر تکلیف چنین واحدهایی مشخص شود و ما نیز به جد پی‌گیر چنین مشکلی هستیم.

وی در ادامه با ابراز ناخرسندی از اینکه در اجرای برخی پروژه‌ها سهم استان پرداخت نمی‌شود اظهار کرد: نهادها و سازمان‌های مرکزی همچون ستاد اجرایی و بنیاد مستضعفان گاها سهم خود را برای اجرای پروژه‌ها اختصاص داده‌اند اما سهم استان اختصاص داده نشده که همین موجب رکود در پروژه‌ها و برگشت خوردن اعتبارات کشوری می‌شود که استان را از قافله توسعه باز می‌دارد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.