آخرین اخبار

توقف عروسی و بازداشت داماد در شهرستان مارگون

رئیس دادگاه عمومی مارگون گفت: در راستای مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی و پیشگیری از ازدحام جمعیتی در برنامه های عروسی و عزاداری در یکی از روستاهای شهرستان مارگون، با دستور قضایی، داماد بازداشت شد.    حامد رهبر اظهار کرد: در راستای سیاست های ستاد ملی کرونا و تأکیدات جناب […]

اشتراک گذاری
04 آذر 1399
کد مطلب : 57175

رئیس دادگاه عمومی مارگون گفت: در راستای مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی و پیشگیری از ازدحام جمعیتی در برنامه های عروسی و عزاداری در یکی از روستاهای شهرستان مارگون، با دستور قضایی، داماد بازداشت شد.

 

 حامد رهبر اظهار کرد: در راستای سیاست های ستاد ملی کرونا و تأکیدات جناب آقای دکتر نگین تاجی رئیس کل محترم دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد به رؤسای حوزه های قضایی، گزارشی مبنی بر برگزاری مراسم عروسی در یکی از روستاهای شهرستان مارگون اعلام و ارسال شد.
رئیس حوزه قضایی شهرستان مارگون در ادامه افزود: پس از صدور دستور قضایی به مرجع انتظامی، مأموران به محل برگزاری جشن عروسی اعزام شدند.
رهبر گفت: بنابراین دستورات لازم جهت بازداشت داماد و متولیان برنامه سریعاً صادر شد.
وی با اشاره به اینکه اقدام این فرد، خلاف ستاد ملی کرونا و عدم رعایت توصیه های بهداشتی صورت گرفته است، افزود: مشارالیه جلب و با قرار تأمین کیفری روانه بازداشتگاه شد.
رئیس دادگاه عمومی مارگون تأکید کرد: برگزاری هرگونه مراسم عزا و عروسی و تجمع دیگر، تهدید علیه بهداشت عمومی محسوب می شود، در راستای اعلام مصوبه ستاد ملی کرونا و شرایط حاد کنونی، و در جهت جلوگیری از بالا رفتن میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری، از هرگونه تجمعی جلوگیری خواهد شد.
حامد رهبر عموم مردم شهرستان مارگون را به رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا توصیه و بیان داشت: با توجه به افزایش شیوع بیماری کرونا، از مردم شهرستان انتظار داریم ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از تجمعات خودداری و از ماسک استفاده کنند.
به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، رئیس حوزه قضایی شهرستان مارگون در پایان به نص صریح قانون در این زمینه اشاره نمود و گفت: برابر ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی، برگزاری هرگونه مراسم عزا و عروسی در این ایام ممنوع و به منزله تهدید سلامت جامعه است و با  صاحبان مراسمات عزا و عروسی و تجمعات غیرقانونی برخورد خواهد شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.