آخرین اخبار

حسادت ، عقب ماندگی و بازی های بچه گانه !

دبیر جریان مردمی عدالتخواه استان کهگیلویه و بویراحمد در یادداشتی واکنش رسانه های برخی نمایندگان را به دلایلی از جمله جسادت ، عقب ماندگی و بازی های بچه گانه تعبیر کرده است. سعید آتشبار؛ دبیر جریان مردمی عدالتخواه استان کهگیلویه و بویراحمد نوشت : باتوجه به انتشار خبر سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به استان […]

اشتراک گذاری
24 آبان 1399
کد مطلب : 57037

دبیر جریان مردمی عدالتخواه استان کهگیلویه و بویراحمد در یادداشتی واکنش رسانه های برخی نمایندگان را به دلایلی از جمله جسادت ، عقب ماندگی و بازی های بچه گانه تعبیر کرده است.

سعید آتشبار؛ دبیر جریان مردمی عدالتخواه استان کهگیلویه و بویراحمد نوشت : باتوجه به انتشار خبر سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به استان و حواشی پیش آمده در این موضوع نکاتی را عرض می‌کنم؛

اظهارنظرهای رسانه‌ای نماینده سابق مردم محترم شهرستان گچساران و باشت در مجلس پیرامون این سفر را نمی‌توانم تحلیل کنم (بفهمم). آنگاه که ایشان حتی اگر مدیرکلی در سطح میانی وزارتخانه‌ای را به شهرستان گچساران و استان دعوت می‌کردند با کلی سر و صدا و جریان‌سازی رسانه‌ای همراه بود ، هر مدیر یا نماینده و مسئولی را به استان می‌آوردند یک جریان عظیم رسانه‌ای پمپاژ اخبار و دیدارها و تحرکات رسانه‌ای ایشان را به‌عهده می‌گرفت، مخالفت‌ها و طعنه‌های کنونی ایشان را جز در پارادایم حسادت و دعواهای جناحی و کاذب نمی‌توانم تحلیل کنم.

نماینده فعلی کهگیلویه نیز با زیرکی خاصی سفر رئیس مجلس به استان را به نام و دعوت خود اعلام کردند و دعوایی در فضای رسانه‌ای شکل گرفته است که رئیس‌ قوه را چه کسی به استان دعوت کرده است. این‌ها همه نشانه‌ای از عقب‌ماندگی فرهنگی و اجتماعی، و فرهنگ سیاسی ماست.

این مسائل چه دردی از مردم را دوا می‌کند؟!
چرا مردم و فضای رسانه و نخبگان را درگیر مسائل بی‌خاصیت می‌کنید؟!
آیا بخشی از شکل‌گیری فرهنگ جامعه‌ی ما محصول همین مواضع و دیدگاه‌های خواص و مسئولین ما نیست که در طول چند دهه، یک نظام فرهنگی و اجتماعی را می‌سازند؟!

مطلوب آن است که هر مجموعه‌ی فکری، جریان سیاسی، نخبه، مجموعه‌های مردم‌نهاد و چهره‌های سیاسی با این پیش‌فرض نگاه کنند که اگر رئیس مجلس به استان سفر کند ما باید چگونه عمل کنیم که این سفر بیشترین بهره‌برداری‌ها را برای استان داشته باشد و مجموعه‌ای از آسیب‌ها، تهدیدها، ظرفیت‌ها و پتانسیل استان را در گزارشی واقعی و دقیق و جسورانه به رئیس مجلس برسانند.

مابقی درگیری‌های رسانه‌ای و شیطنت‌ها و حسادت‌ها، بازی‌های بچه‌گانه‌ای است که نه تنها مفید به حال مردم نیست بلکه یکی از نشانه‌های سطحی بودن و عقب‌ماندگی فرهنگ سیاسی ماست.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.