آخرین اخبار

سیر صعودی کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/ استان در وضعیت بحرانی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کووید19 استان کهگیلویه و بویراحمد به 238 نفر خبر داد و اظهار داشت: در شبانه روز گذشته متاسفانه 2 هم استانی بر اثر ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست دادند. به گزارش ایلنا از یاسوج،”پرویز یزدان‌پناه” گفت: هم اکنون 405 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در […]

اشتراک گذاری
20 آبان 1399
کد مطلب : 56828

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کووید19 استان کهگیلویه و بویراحمد به 238 نفر خبر داد و اظهار داشت: در شبانه روز گذشته متاسفانه 2 هم استانی بر اثر ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایلنا از یاسوج،”پرویز یزدان‌پناه” گفت: هم اکنون 405 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری بوده که از این تعداد 160 بیمار کرونایی قطعی بوده و 27 بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی افزود: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 12290 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

عصو ستاد کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از 582 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، 53 درصد موارد مثبت و بیشترین موارد در شهرستان‌های گچساران، بویراحمد، کهگیلویه، بهمئی، دنا و چرام و بقیه موارد در سایر شهرستانهای استان بود.

یزدان‌پناه افزود: با همزمانی کرونا و آنفلوآنزا در شرایط سخت و پیچیده‌ای هستیم، بنابر این توجه و حساسیت مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی باید بیش از پیش افزایش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: روند ابتلا به کرونا در استان نیز همچون سراسر کشور به طرز فزاینده ای افزایش یافته و استان کهگیلویه و بویراحمد را در وضعیت بحرانی قرار داده است.

به گفته یزدان پناه، تنها راه کاهش آمار مبتلایان و فروکش کردن شیوع بیماری، همراهی مردم با استفاده صحیح از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، رعایت بهداشت فردی، حضور نیافتن در دورهمی ها و اجتماعات، عدم حضور در مکان‌های شلوغ و پرخطر و فضاهای سربسته و وجود تهویه مناسب در محیط کار و خانه است.

وی تاکید کرد: افرادی که در قرنطینه هستند نباید تا ۲ هفته از شروع علائم محل قرنطینه را ترک کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.