آخرین اخبار

جشنواره یا نمایشگاه

دیروز به روال سال های گذشته اختتامیه جشنواره شهید رجایی در یاسوج برگزار شد. یک جشنواره دولتی که صرفا متکی بر کاغذبازی و سرعت عمل در پر کردن فرم های تکراری و ارائه آمارهای ابتدایی چون تعداد ارباب رجوع، تعداد پرونده های تشکیل شده، میز خدمت و …است. هر دستگاهی فرم ها و آمارهای خواسته […]

اشتراک گذاری
09 آبان 1399
کد مطلب : 57352

دیروز به روال سال های گذشته اختتامیه جشنواره شهید رجایی در یاسوج برگزار شد. یک جشنواره دولتی که صرفا متکی بر کاغذبازی و سرعت عمل در پر کردن فرم های تکراری و ارائه آمارهای ابتدایی چون تعداد ارباب رجوع، تعداد پرونده های تشکیل شده، میز خدمت و …است.
هر دستگاهی فرم ها و آمارهای خواسته شده از دستگاه مافوق را ارسال کرده است، مورد تفقد قرار گرفته و لوح تقدیر دریافت کرده است. طبق رای و بر اساس نتایج اعلام شده در این جشنواره تمام ادارات استان برتر و حتی اداره ای برای رتبه دوم وجود ندارد. مشخص نیست تا کی قرار است شاخص های این جشنواره همچنان بر اساس ابتدایی ترین امور چون تکمیل چک لیست های مربوط به آماده سازی ساختمان برای ورود معلولین، وضعیت سایت اینترنتی اداره و… باشد و دستگاه های دولتی بر آن اساس مورد تقدیر قرار می گیرد. برای نمونه عملکرد منابع طبیعی که از حفظ فضای سبز محوطه اداره خود عاجز است ، در سال اخیر جز خاکستر شدن زاگرس چه بوده است که با امضای استاندار و رئیس سازمان‌مدیریت و برنامه ریزی باید مورد تجلیل واقع شود؟ یا هلال احمر و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آب منطقه ای،آب و فاضلاب، دانشگاه یاسوج و ورزش و جوانان اصطلاحا چه گلی به سر استان زده اند؟ آیا کسی تاکنون نامی از موسسه استاندارد و پارک علم و فناوری شنیده است که مورد تقدیر قرار می گیرند؟ و مهم تر از همه تعزیرات حکومتی در اوج گرانی و بی سامانی بازار بابت کدام عملکرد عنوان برتر دریافت کرده است که حالا رسانه های وابسته به آنها با آب و تاب خبر موفقیت بین المللی شان را به گروه های واتساپی ارسال می کنند.
نکته دیگر برگزاری این نشست بی خاصیت در اوج کرونا است که رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی نیز از شرکت کنندگان و تجلیل شدگان در آن بود.(معاون امنیتی و سیاسی نیز در این مراسم در صف اول حضور داشت)
عنوان جشنواره و حتی نمایشگاه مناسب چنین برنامه هایی نیست چرا که در همان‌ نمایشگاه نیز باید عملکرد ملموسی برای عرضه باشد اما در این برنامه ها تنها شاهد تعارفات مرسوم و عکس های یادگاری می باشیم.
اگر چه از این جشنواره برای مردم و در جهت اصلاح امور آبی گرم نمیشود ولی برگزاری آن در شرایط قرمز کرونایی استان می تواند کمک مناسبی به پیشرفت انتقال بیماری کرونا کرده باشد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.