آخرین اخبار

برخورد قضایی با برگزار کنندگان مراسم جشن و عزاداری

با برگزار کنندگان مراسم جشن یا عزاداری در استان کهگیلویه و بویراحمد برخورد قانونی می‌شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، معاون سیاسی امنیتی استاندار در نود و چهارمین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شرایط یاسوج را فوق قرمز و حاد گزارش داد وگفت: تامین دستگاه اکسیژن اولویت اول […]

اشتراک گذاری
09 آبان 1399
کد مطلب : 56670

با برگزار کنندگان مراسم جشن یا عزاداری در استان کهگیلویه و بویراحمد برخورد قانونی می‌شود.

برخورد قضایی با برگزار کنندگان مراسم جشن و عزاداریبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، معاون سیاسی امنیتی استاندار در نود و چهارمین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شرایط یاسوج را فوق قرمز و حاد گزارش داد وگفت: تامین دستگاه اکسیژن اولویت اول برای مرکز استان باشد.
جمالی افزود: در بیان واقعیت‌های پیش آمده باید رک و بدون تعارف باشیم، چون حداقل ۳۵ درصد افراد هنوز کرونا را جدی نگرفته اند.
وی برپایی جشن عروسی و آیین عزاداری را معظلی بزرگ در مسیر مقابله با کرونا دانست و به برگزارکنندگان این تجمعات اخطار داد.
جمالی با بیان اینکه برگزارکنندگان این تجمعات پایش می‌شوند، افزود: این افراد در محاکم قضایی باید جوابگوی این بی تفاوتی باشند.
وی با استناد به مثبت بودن ۵۵ درصد نمونه‌های آزمایشگاهی آن را خطری نگران کننده و هشداری جدی برای مردم ومتولیان بهداشت و درمان دانست.
وی به حکم حکومتی رهبر معظم انقلاب برای مدیریت این بحران اشاره کرد و گفت: در اجرای دستورالعمل‌ها ملاحظه کاری و قصور پذیرفته نیست.
مرگ ۲۰۵ نفر در استان به دلیل ابتلا به کرونا
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز گفت: شتاب همه دستگاه‌های اداری در کمک به کادر درمان یک ضرورت است.
یزدانپناه با ابراز نگرانی از مرگ و میر‌های ناشی از کرونا در روز‌های اخیر و محدودیت‌های موجود در بیمارستان‌های استان، مشارکت مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را تعیین کننده دانست.
وی اضافه کرد: از ابتدای ورود کرونا تاکنون ۴۲ هزار و ۳۰۰ مورد نمونه گیری انجام شد که ۱۲ هزار و ۸۴۳ مورد مثبت بوده است که از این تعداد تاکنون ۲۰۵ نفر جان باختند.
یزدانپناه ادامه داد: به لحاظ پراکندگی این ویروس شهرست‌های بویر احمد، گچساران و کهگیلویه بیشترین آمار ابتلا به کرونا را دارند.
وی با ابراز نگرانی از اشباع بودن ظرفیت بیمارستان شهید جلیل در یاسوج با بیان اینکه امروز ۳۴ تخت به ظرفیت موجود این بیمارستان افزوده می‌شود، خواستار برپایی بیمارستان‌های صحرایی در یاسوج شد.
یزدانپناه همچنین ردیابی بیمارانی که باید در قرنطینه باشند یک ضرورت دانست و افزود: متاسفانه سازوکاری برای نگهداشت این افراد در شرایط قرنطینه‌ای نیست.
استفاده از ظرفیت بسیج و یگان های جهادی برای مقابله با کرونا
جانشین فرماندهی سپاه فتح استان هم از اعلام آمادگی این نیرو در سازماندهی بسیجیان در عملیاتی کردن برنامه‌های ستاد پیشگیری از کرونا خبر داد.
سرهنگ مثنوی گفت: با تاکید رهبر معظم انقلاب یگان‌های جهادی و بسیج هم به توان عملیاتی افزوده می‌شود.
برخورد بدون تعارف با افراد بی توجه به دستورالعمل های بهداشتی
نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج خواستار قاطعیت عمومی برای تحقق فرامین رهبری در کاهش آسیب‌های ناشی از کرونا به جامعه شد.
حجه الاسلام والمسلمین حسینی با بیان اینکه برخورد‌ها با متخلفان بدون تعارف و تاثیر گذار باشد، افزود: در صورت استمرار این ضعیت باید منتظر مرگ و میر‌های بیشتر باشیم.
امام جمعه یاسوج اقناع افکار عمومی با همکاری همه دستگاه‌ها واقدام سختگیرانه در برابر افرادی که به دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا بی توجهند را برای قطع این زنجیره لازم دانست.
وی تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر کنترل مبادی ورودی شهر‌ها را خاطر نشان کرد و افزود: از امکانات دولتی و نیروی بسیج برای تحقق این مهم استفاده شود.
نظارت بهداشتی بر چگونگی حمل و نقل مسافران و محیط‌های عمومی توسعه خدمات الکترونیکی ادرات برای خدمات غیر حضوری در شرایط موجود از دیگر خواسته‌های نماینده، ولی فقیه در استان بود.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی از اقدام شبکه دنا در پوشش برنامه ها، تولید و پخش ویژه برنامه‌های مربوط به کرونا برای آگاهی بخشی جامعه تقدیر کرد.
تولید بیش از ۱۹۲ هزار دقیقه ویژه برنامه با موضوع کرونا
امیر رئوف مدیر کل صدا وسیمای استان هم با بیان اینکه ۱۶۰ شبکه صدا و سیما بر موضوع کرونا متمرکز شده اند و این برنامه‌ها برای مخاطبین قابل دسترسی است گفت: شبکه استانی دنا ۱۹۲ هزار و ۵۲۴ دقیقه ویژه برنامه با موضوع کرونا تولید و پخش کرده است.
در این جلسه اعضا در باره چگونگی عملیاتی کردن فرمان رهبری برای کنترل این بیماری گفتگو کردند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.