آخرین اخبار

چرا انتخابات در گچساران مهم است

    استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان هایی است که درصد مشارکت بالایی در انتخابات دارد.   حوزه انتخابیه گچساران و باشت چند ماه دیگر شاهد انتخابات میان دوره ای مجلس یازدهم است،از هم اکنون بحث های پیرامون این انتخابات در محافل سیاسی و رسانه ای شهرستان بالا گرفته است.   بارها این […]

اشتراک گذاری
06 آبان 1399
کد مطلب : 56629

 

 

استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان هایی است که درصد مشارکت بالایی در انتخابات دارد.

 

حوزه انتخابیه گچساران و باشت چند ماه دیگر شاهد انتخابات میان دوره ای مجلس یازدهم است،از هم اکنون بحث های پیرامون این انتخابات در محافل سیاسی و رسانه ای شهرستان بالا گرفته است.

 

بارها این بحث و سؤال پرسیده شده چرا مشارکت اینجا نسبت به کلانشهرها یا حتی شهرهای مشابه بالاست.

 

خصوصا اینکه در انتخابات اخیر شاهد کاهش شدید مشارکت در سطح کشور بودیم اما باز حوزه های ما فعالتر بودند..در ریشه یابی این موضوع می توان عوامل مختلفی ذکر کرد،چرا شاهد یک جنگ قدرت به تمام معنا هستیم.

 

استان و شهرهای استان ما جز استان ها و مناطق محروم است،فرصت ها و منابع در این مناطق معدود است مثل فرصت اشتغال،اخذ تسهیلات،مناصب مدیریتی،بدست آوردن فرصت های اقتصادی و …

 

در استان ما نماینده مجلس عملا همه کاره و دسترسی زیادی به این موارد و توزیع آن دارد.

 

با هربار انتخاب یک نماینده،افراد،خانواده ها، طوایف و طبقاتی مجال رشد و فرصت پیدا می کنند و افراد و خانواده ها و طوایف و …متضرر.

 

شاید امام جمعه کلامش قدرت و اثرگذاری داشته باشد،مسئول قضایی فردی قدرتمند محسوب شود اما اینجا همه کاره نماینده است،اوست که انتصابات،تسهیلات،قراردادها،استخدامات و …را بنا به تشخیص خودش مدیریت می کند.

 

پس طبیعی است برای بدست آوردن کرسی نمایندگی مجلس یک جنگ قدرت تمام عیار را شاهد باشیم.

 

کاندیداها با وعده های چرب و نرم به افراد و اقوام حامی خود خصوصا بزرگان طوایف تاثیر زیادی بر تشویق آنان به فعالیت سیاسی دارند.

 

تعصبات قومی و منطقه ای و اختلافات قدیمی و …هم از دیگر عوامل رقم زدن این جنگ قدرت است.

 

اینجا بحث فهم سیاسی نیست،اینجا تا وقتی قدرت متمرکز و یک جا جمع باشد،برای بدست آوردنش غوغاست.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.