آخرین اخبار

بستری بیماران کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد رکورد شکست/چرا اقدام ارزشمندی برای کنترل این وضعیت بحرانی نمی کنید؟!

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ‌کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بستری بیماران کرونایی در استان رکورد شکست، گفت: ‌دستگاه اکسیژن ساز ‌‌تاکنون ‌به استان تحویل نشده‌ است. به گزارش بویـرنیـوز، پرویز یزدانپناه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست ستاد استانی کرونا اظهار داشت: کل بستری‌های موجود در بیمارستان‌های کرونایی استان هم‌اکنون […]

اشتراک گذاری
19 مهر 1399
کد مطلب : 56379

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ‌کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بستری بیماران کرونایی در استان رکورد شکست، گفت: ‌دستگاه اکسیژن ساز ‌‌تاکنون ‌به استان تحویل نشده‌ است.

به گزارش بویـرنیـوز، پرویز یزدانپناه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست ستاد استانی کرونا اظهار داشت: کل بستری‌های موجود در بیمارستان‌های کرونایی استان هم‌اکنون 313 نفر می‌باشد، که این آمار از ابتدای شیوع ویروس کرونا بی‌سابقه بوده‌است.

وی افزود: تعداد بستری‌های کرونایی قطعی در استان 136 نفر هست، که از این تعداد 21 نفر در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

یزدانپناه در ادامه تعداد بهبود یافتگان کامل را 8 هزار و 207 نفر عنوان کرد و افزود: در 24 ساعت گذشته فوتی نداشته‌ایم و تعداد افراد فوت شده از ابتدا شیوع ویروس کرونا 146 نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بیان کرد: از ابتدا شیوع ویروس کرونا 37 هزار نمونه در استان گرفته شده‌ است، و همچنان میانگین مثبت بودن نمونه‌ها و بروز بیماری در استان دو برابر میانگین کشوری است.

یزدانپناه خاطر نشان کرد: تعداد افراد مثبت کرونایی در استان از مرز 10 هزار نفر گذشت و ظرف 24 ساعت گذشته از تعداد 229 نمونه 50 درصد از نمونه‌ها مثبت بوده‌است.

یزدانپناه در ادامه با اشاره به مشکل بیمارستان‌های استان در موضوع دستگاه‌های اکسیژن ساز افزود: متاسفانه تانک اکسیژن ساز قرار بود طی هفته‌های گذشته به استان تحویل داده شود، تاکنون تحویل نشده‌است و کارخانه طرف قرارداد تاکنون به تعهدات خود در این زمینه عمل نکرده‌است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به احتمال شیوع آنفلوآنزا گفت: تاکنون 9 هزار 200 واکسن آنفلوانزا به استان تحویل داده‌شده، که تمام این واکسن‌ها بین گروههای هدف توزیع شده‌است.

دریغ از یک اقدام بازدارنده مناسب و ارزشمند!

با وجود این وضعیت بغرنج استان در زمینه کرونا متأسفانه اما شاهد اقدام اثربخشی از سوی ستاد مقابله با کرونا نبودیم.

بستن تفرجگاه ها، خاموش کردن چراغ های مراکز تفریحی در شب برای سخت کردن دور هم نشینی های شبانه، تعطیلی برخی صنوف پر خطر، شیفت بندی کردی ارائه خدمات توسط اصناف مختلف، حذف جلسات حضوری و استفاده از قابلیت ارتباط زنده اینترنتی، ایجاد گشت نظارتی کرونا در مراکز شهرها گوشه ای از اقداماتی است که می تواند در راستای مقابله با کرونا انجام شود.

نظارت بر مراکز درمانی و اینترنتی کردن نوبت دهی ها هم در خصوص خود مراکز درمانی قابل توجه است.

نظارت بر مراسمات عزا در آرامستان ها و ارشاد و حتی برخورد با افرادی که پروتکل های بهداشتی را لحاظ نمی کنند هم باید مد نظر باشد.

با این شرایط و نحوه عمل با سرد شدن هوا در ماه های پیش رو باید شاهد بروز اتفاقات تلخی در استان باشیم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.