آخرین اخبار

انتقاد صریح موحد از رئیس جمهور / آقای روحانی باید پاسخگوی اقدام خود باشد

روز گذشته و پس از بازدید محمد باقر قالیباف از بخش مراقبت های ویژه یکی از بیمارستان های کرونایی ، حجت الاسلام حسن روحانی ، نشست امروز سران قوا را لغو کرد که این اقدام باعث انتقادات شدیدی از وی شد. نماینده شهرستان های کهگیلویه ، بهمئی ، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی […]

اشتراک گذاری
15 مهر 1399
کد مطلب : 56369

روز گذشته و پس از بازدید محمد باقر قالیباف از بخش مراقبت های ویژه یکی از بیمارستان های کرونایی ، حجت الاسلام حسن روحانی ، نشست امروز سران قوا را لغو کرد که این اقدام باعث انتقادات شدیدی از وی شد. نماینده شهرستان های کهگیلویه ، بهمئی ، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی هم از این اقدام رئیس جمهور انتقاد کرد و خواستار پاسخگویی وی شد.
نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه رعایت اصول بهداشتی وظیفه و تکلیف است اما به معنای تعطیل کردن کشور نیست، گفت: آقای روحانی باید به صورت مستند و با استدلال قابل قبول به افکار عمومی پاسخ دهد که چرا در چنین شرایط بد اقتصادی نشستی با این اهمیت و حساسیت را به صورت یک طرفه لغو کرده است.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، سید محمد موحد در گفت و گو با خانه ملت، با انتقاد از لغو یک طرفه نشست سران قوه توسط رئیس جمهور، گفت: آقای روحانی باید به صورت مستند و با استدلال قابل قبول به افکار عمومی پاسخ دهد که چرا در چنین شرایط بد اقتصادی نشستی با این اهمیت و حساسیت را به صورت یک طرفه لغو کرده است.
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: این نشست از قبل برنامه‌ریزی شده بود و این اقدام رئیس‌جمهور به هیچ وجه درست و معقول نبود در این رابطه می‌طلبد آقای روحانی افکار عمومی را قانع کند زیرا حق مردم و جامعه است که از رئیس‌جمهور مطالبه کند و رئیس‌جمهور وظیفه دارد که به این موضوع به صورت دقیق پاسخ دهد.
وی با تاکید بر اینکه رئیس‌جمهور به عنوان رئیس دولت و ستاد مقابله با کرونا باید در جامعه و مراکز درمانی حضور یابد و از نزدیک جریان مشکلات مردم و کادر درمانی قرار گیرد، ادامه داد: ایشان به عنوان رئیس ستاد مقابله با کرونا باید بیشتر در بین مردم حضور یابد البته ممکن است بگوید به عنوان رئیس ستاد مقابله با کرونا تشخیص می‌دهم حضور نیابم اما در شرایط کنونی انتظار و توقع مردم از سران قوا این است که در مسائل کلی کشور حضور بیشتری داشته باشند و گام‌های بلندی برای رفع مشکلات کشور بردارند.
نماینده مردم شهرستان‌های لنده، بهمئی، کهگیلویه و چرام در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه مجلس در شرایط بحرانی کرونا به هیچ وجه فعالیت‌های خود را تعطیل نکرده است، ادامه داد: اگر چه تعداد زیادی از نمایندگان مجلس به کرونا مبتلا شدند و این موضوع مایه نگرانی است اما تعطیل نکردن فعالیت‌های مجلس نشان از عمق مسئولیت‌پذیری نمایندگان نسبت به مردم، جامعه، کشور و انقلاب دارد.
موحد با بیان اینکه رعایت اصول بهداشتی وظیفه و تکلیف است اما به معنای تعطیل کردن کشور نیست، گفت: هر مسئولی در حوزه خود باید احساس مسئولیت کند و نباید با تعطیل کردن فعالیت‌ها امورات مردم را تعطیل و آنها را متضرر کنیم؛ در حال حاضر آثار کرونا را در جامعه، اقتصاد، فرهنگ و زندگی مردم در ابعاد مختلف شاهد هستیم و به طور قطع گام‌های ما به عنوان مسئولان نظام جمهوری اسلامی در این میدان باید بلندتر از آن چیزی باشد که توقع و انتظار می‌رود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.