آخرین اخبار
اشتراک گذاری
01 مهر 1397
کد مطلب : 21038

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری و معرفی شکارچی یک قلاده توله پلنگ زنده به مراجع قضایی این استان خبرداد.
به گزارش 19 آبان ،محسن جعفری‌نژاد با تشریح کامل چگونگی رهایی توله پلنگ سه ماهه زنده از دست یک شکارچی متخلف در شهرستان رامهرمز استان خوزستان،اظهار داشت:‌ شکارچی متخلفی که یک قلاده توله پلنگ را در کوه سفید لنده استان کهگیلویه و بویراحمد واقع در مناطق آزاد حد‌فاصل شهرستان‌های بهمئی این استان و رامهرمز استان خوزستان زندهگیری کرده بود به دام افتاد.
وی گفت: یک نفر متخلف شکار و صید بر خلاف قانون و مقررات محیط زیست در کوه سفید که از شهرستان لنده استان کهگیلویه و بویراحمد شروع و بخشی از آن در بهمئی این استان و تا شهرستان رامهرمز استان خوزستان ادامه دارد یک قلاده توله پلنگ را بصورت زنده صید کرده بود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: این متخلف پس از صید به قصد فروش در کمترین زمان ممکن از شهرستان بهمئی این استان خارج و به رامهرمز در استان خوزستان می رود.
یک محیط بان کار 13 محیطبان را در بهمئی انجام می دهد
جعفری‌نژاد با بیان اینکه محل تخلف در مناطق آزاد و خارج از مناطق حفاظت شده شهرستان بهمئی قرار دارد، تصریح کرد: کوه سفید لنده خارج از مناطق شکارممنوع و حفاظتی شهرستان بوده و تا رسیدن به آنجا نیاز به 12 ساعت کوهپیمایی است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد بااشاره به کمبود نیروی انسانی و امکانات در شهرستان لنده، اظهارداشت:‌ بدلیل کمبود نیرو و امکانات، مناطق 12 هزار و 812 هکتاری شکار ممنوع و حفاظت شده شهرستان بهمئی تنها با یک محیط‌بان حفاظت می شوند.
وی گفت: طبق استانداردهای جهانی به ازای هر هزار هکتار یک محیط‌بان حدود 13 محیط‌بان فقط برای حفاظت از مناطق تحت مدیریت نیاز در آن شهرستان است.
جعفری‌نژاد در ادامه بااشاره به اینکه متخلف توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان رامهرمز و با همکاری نیروهای نظامی و انتظامی دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده است، خاطرنشان کرد: در مورد توله پلنگ کشف شده نیز با هماهنگی سازمان مرکزی این قلاده به کلنیک حیات وحش سازمان در پارک پریسان منتقل شده است.
به گزارش ایلنا از یاسوج، توله پلنگ کشف شده به لحاظ جنسیت ماده و حدودا سه ماهه است. / ایلنا

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *