آخرین اخبار
اشتراک گذاری
31 شهریور 1397
کد مطلب : 20968

شورای شهر در یاسوج و گچساران در سالگرد اولین انتخابات درونی شان گرفتار حواشی ای از نوع انتخاب شهردار و هیات رئیسه شورا شده اند.

اختلافات جدی در میان شورای اسلامی شهر گچساران در خصوص صلاحیت شهردار کار را به جایی کشاند که علی محمد احمدی استاندار و غلامرضا تاجگردون، نماینده گچساران و باشت به میان شوراهای شهر رفتند و پادرمیانی کردند که این اختلاف را حل کنند اما حل نشد و چهار نفر از اعضای این شورا با مصوبه ای که مورد تایید کمیسیون انطباق فرمانداری گچساران قرار نگرفت، شرایط شهردار را برای تصدی این پست زیر سوال بردند.

بوی اختلاف در فلکه سنگی

در مرکز استان نیز شرایط در ساختمان فلکه سنگی همچنان بوی اختلاف می دهد، تقسیم شورای شهر به اقلیت و اکثریت در همان بدو آغاز به کار اتفاق افتاد و این تقسیم بندی موجب شد که چهره ای چون محمد رحیم دهراب پور کاملا از عرصه مدیریت شهری محو شود و جز در موارد معدودی نامی از وی در میان نباشد.

در مقابل هدایت اکبری که در ابتدای کار انتظار می رفت با حمایت از محمد علی جاوید او را در سمت شهرداری یاسوج ابقا کند، با چرخش به سمت نستهن مقدم هرچند ریاست شورا را برای یکسال به دست آورد اما با عدم حمایت از یک شهردار با تجربه تقریبا چهارساله او را به بیرجند هدیه دادند تا تجاربی که در یاسوج اندوخته است در جای دیگری پیاده کند و در عوض مقدم را که تجربه ای در مدیریت شهری نداشت و بیشتر در حوزه آب و خاک و آرد فعالیت کرده بود برای کسب تجربه به ساختمان بلوار امام رساندند.

شورای شهر گرفتار حاشیه ها

به هرحال در یکسال گذشته شورای شهر در یاسوج گرفتار حاشیه ها بود، مخالفت با سرمایه گذاری نفت، اظهار نظر در مورد استخدام های ادارات، آغاز تنش با مدیریت ارشد استان و غیره اهم حواشی ای بود که شورا را گرفتار کرد و در عوض هیچ کار محسوسی از دیگاه افکار عمومی در شهر آغاز نشد و حتی شهرداری و شورا که مثلا می خواستند پل سوم بشار را با نرفتن خود به مراسم افتتاحیه به حاشیه بکشانند هنوز نتوانسته است که ایمن سازی مسیرهای منتهی به پل، رنگ آمیزی، جدول گذاری، نصب تابلوهای راهنمای مسافر و غیره را انجام دهد و یا حتی یک خیابان شهر را نتوانسته اند خط کشی کنند.

اما در عوض شورا و شهرداری گچساران در یکسال گذشته وضعیت بهتری داشتند آغاز عملیات در بافت فرسوده و ساماندهی خیابان بلادیان هرچند که از گذشته به ارث مانده بود اما برای شهردار و شورای این دوره عملکرد خوب و قابل قبولی محسوب می شود که با حمایت های جدی غلامرضا تاجگردون نه فقط عملیات عمرانی در خارج شهر که داخل شهر هم در حال انجام است.

حال اما در انتخابات هیات رئیسه شورای شهر یاسوج علی رغم نیامدن گروه اقلیت در جلسه اول، در جلسه دوم در اقدامی شگفت انگیز تمام گزینه های هیات رئیسه جابجا شدند و همچنان محمدرحیم دهراب پور در حاشیه مانده است تا او و مسعود خوبانی کماکان سهمی از هیات رئیسه شورا نداشته باشند و در گروه اقلیت جای بگیرند.

از دست دادن حمایت های تاجگردون و احمدی

در گچساران تکلیف مشخص است، موضوع به شورای حل اختلاف ارجاع می شود تا تکلیف شهردار این شهر در آنجا روشن شود اما نتیجه شورای حل اختلاف هرچه باشد، شورای شهر گچساران اگر قبل از اعلام نتیجه حل اختلاف به توافقی روشن نرسند حمایت های تاجگردون را از دست خواهند داد حمایت هایی که بخش عمده ای از عملکرد دور قبل شورا و شهردار و دور فعلی مدیون آن است و این قطعا به ضرر گچساران خواهد بود.

در یاسوج اما مدت هاست که شورای شهر حمایت های استاندار را از دست داده اند، هرچند احمدی تلاش کرد تا با افتتاح پل سوم بشار دل این مردم را به دست بیاورد اما در نشست خبری اش حرف دل مردم را زد که شهر یاسوج در هرجای دیگر بود، وضعیتش خیلی بهتر از اینها می شد.

تداوم اختلاف شورای شهر با استاندار سبب می شود که دیگر از افتتاح طرح هایی چون پل سوم بشار هم خبری نباشد و دود این تقابل قطعا هم در چشم شورای شهر و هم مردم شهر یاسوج خواهد رفت. شورای شهر یاسوج باید پیش از آنکه دیر شود به خود بیاید و با کنار زدن اقلیت و اکثریت طرح های عمران شهری را آغاز نمایند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *