آخرین اخبار
اشتراک گذاری
28 شهریور 1397
کد مطلب : 20926
آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی، نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد درجمع عزاداران هیات ثارالله گچساران ضمن تسلیت ایام سوگواری و عزاداری آقا ابا عبدالله الحسین علیه السلام با اشاره به آیه ای از سوره توبه گفت:خداوند از مومنین جان و اموالشان را می خرد و درمقابل به آنها بهشت را عطا می کند.

وی افزود:این دسته از انسان ها کسانی هستند که در راه خداوند متعال می جنگند و کشته می شوند در حالی که محکوم به کشته شدن نیستند .آنهامقابله می کنندو  به مصاف می روند و دشمنان خدا را می کشند ،اما آماده کشته شدن هم هستند که این یک وعده الهی است و یک فوز عظیم برای انسان هاست.

هرانسانی نسبتش را با کربلا و عاشورا روشن کند

ملک حسینی اظهارکرد:درکربلا یک اتفاق به لحاظ زمان و مکان شکل گرفت، اما هم جغرافیا را درنوردید و هم تاریخ را، هم برپهنه هستی سایه انداخت و هم زمان ها را درنوردید،کسی خیال کند عاشورا و کربلا تکرار شود اشتباه است درحالی که نه عاشورا تکرار می شود و نه کربلا.

نماینده ولی فقیه درکهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:عاشورا یک عاشورا بود و کربلا هم یک کربلا، اما اگر این برداشت شود که سایه آن زمان برهمه زمان ها افتاد و سایه آن مکان برهمه مکان ها به این معنا که هر انسانی در هر زمان پس از عاشورا و حتی قبل از عاشورا و کربلا باید نسبت خودش را با کربلا و عاشورا روشن کند.

توجه به عبرت ها و پندهای عاشورا

وی افزود:نباید ساده به واقعه عاشورا نگاه کرد واقعه ای که یک منشور است و می شود از جهات مختلف آن را دید و قرائت کرد ،واقعه ای که انسانی که آن را خلق کرد مظهر جمال و جلال الهی است واقعه ای است که انسان های همراه ایشان هم شهدای قبل و بعد از اسلام به حالشان غبطه می خورند.

ملک حسینی گفت:می شود عبرت ها و پندهای این حادثه را نگاه کرد و هر شخص می تواند فراخور فهم ، درک و گرایشش به این واقعه نگاه کند ، هیچ اتفاق تاریخ دارای این ابعاد گسترده نبود و حسین بن علی علیه السلام کاربس عظیمی کرد تا تمامی حقیقت و باطل را در این مصاف نشان دهد.

عاشورا گوهر انسانی را برملا می کند

وی تصریح کرد:اتفاقی را رقم می زنند که هر انسانی باید نسبت خودش را با عاشورای حسین بن علی علیه السلام نشان دهد و هیچکس این واقعه را از پلید ترین انسان ها تا پاک ترین انسان ها بی واکنش نگذاشته است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد افزود:کربلا و عاشورا گوهر انسانی را برملا می کند و اگر شخصی عزاداری را دوست نداشته باشد بازهم واکنش نشان می دهد و می گویند چه موضوعی است که این همه هزینه می کنند ،به سینه می زند و این همه نذر می دهندکه اصلا نمی تواند ابراز نکند ،این واقعه ایمان ،کفر و فسق و پاکی هر انسانی را بیرون می کشد.

مقابله با جبهه کفر و شرک

ملک حسینی اظهارکرد:حسینیان در کنار امام عصر (عج)هستند در مقابل جبهه کفر  وجبهه شرک و فسق و ضلالت ؛اما شهادت توفیقش ناگهانی نیست و شهادت کرامت اهل بیت علیهم السلام است و یک سوال اینکه این مرگ کریمانه برای چه کسی رخ می دهد؟هیچکس از مرگ فراری ندارند و مرگ به سراغش می رود درحالی که کریمانه ترین مرگ شهادت در راه خداوند است.

وی تصریح کرد:یک مرگ،مرگی است که انسان درآن انتخاب می شود برای مردن ،و یک مرگ هم مرگی است که انسان او را انتخاب می کند برای مردن و شهادت یعنی انتخاب انسان مومن.

امروز خیلی ها دراستان به جان هم افتاده اند

ملک حسینی درادامه با ذکر روایتی با اشاره به فخر فروشی برخی طوایف و افتخارات گذشته قومی و قبیله ای دراستان گفت:امروز خیلی ها هم به جان هم افتاده اند به باوی و بویراحمدی ،به دهدشتی بودن و بویراحمدی بودن و امثالهم،خیلی فرق نکرده ایم که البته بیان این موارد از عوام نیست و از خواص است .

رقابت های زشت و نکبت بار دراستان

نماینده ولی فقیه درکهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:بازگو کردن این موارد هم از تحصیلکرده هاست که بنده توصیه می کنم مقداری نگاه عوام به این مسائل داشته باشند چرا ما این رقابت های زشت و نکبت بار و مفاخره آمیز را تکرار می کنیم در حالی که باید به فضیلت ها افتخار کرد.

وی افزود:اگر عقل داریدیعنی اصالت دارید وافتخار کنید، اگر اخلاق دارید یعنی شرافت دارید و افتخار کنید و اگر تقوا دارید یعنی کرامت دارید و به آن افتخار کنید؛پس سه حقیقت اصالت،شرافت و کرامت گوهر هایی هستند که شایسته افتخار هستند.

کرامت، نردبانی برای رسیدن به شهادت

نماینده مردم استان درمجلس خبرگان رهبری گفت:اگر فردی قرار است به صحنه جهاد و مبارزه برود باید برای خدا برود و باید گام های نخست را در وجود ، زبان ،قلب و نیزدیگرجوارحش بردارد تا بتوان به سوی خداوند متعال برود،باید از سید الشهداءیاد گرفت که گام هایی باید برداشته شود که انسان به بلندای انسانیت برسد و این ساده به دست نخواهد آمدو کرامت نردبانی است برای رسیدن به شهادت.

گرانی و بیکاری در مملکت وحشت زاست

وی درادامه با اشاره به مشکلات معیشتی و اقتصادی درکشورتصریح کرد:شرایط سختی در مملکت بوجود آمده است ،گرانی و بیکاری وحشت زا است و بی تدبیری ها بیداد کرده است و امروز به این نکبت کشانده شد که دشمن هم هجوم آورده است ؛امروز شرایط برمردم سخت شده است،ترکیبی از آمریکای درون و آمریکای بیرون ،که بیشتر از آمریکای درون نشات گرفته است.

زیاده خواهی از ویژگی های دشمن است  

ملک حسینی اظهارکرد:ظلم، تبعیض، دروغ ،زیاده خواهی از ویژگی های دشمن است  اگر در جامعه ناشی از رفتار بنده ، شما و مسئول باشد؛ این مرگ برکلمه نیست بلکه مرگ بر رذیلت ها و پستی هاست،اتفاقاتی افتاده است برخی می گویند دیگران باید کمک می کند در حالی که اگر انسان می خواهد به کرامت انسانی برسد،”بدهید از آنچه که دارید”.

نماینده مردم استان درمجلس خبرگان رهبری گفت:کسی که درراه خدا انفاق می کند روزی هم می رسد که لیاقت آن را پیدا می کند که جانش را می دهد تا روح انسان ها رشد کند،شهادت یعنی برای خداوند برای تعالی روح و اندیشه جامعه، و انسانی که از مالش دریغ می کند حق ندارد مرثیه شهادت بخواند.

احوالات شهداء را مطالعه کنید

وی افزود:کرامت را زمانی انسان می تواند درباره شهادت بشناسد که کرامت های دیگر را هم بفهمند،توصیه می کند که احوالات شهداء را مطالعه کنید و این خاطرات و زندگینامه شهداء را بخوانید،کرامت وجود می خواهد تا جلوه کند در عزت انسان که درحقیقت انسانی که کرامت یافت عزیز می شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *