آخرین اخبار
اشتراک گذاری
11 شهریور 1397
کد مطلب : 20309

کی شعر تر انگیزد خاطر که حزین باشد
160 میلیارد از 260 میلیارد اعتبار استانی هفته دولت در سبد بویر احمد و دنا
نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه خود اعتراف کرد که از مجموع 260 میلیارد تومان اعتبارات استانی هفته دولت،
160 میلیارد آن در بویراحمد و دنا هزینه خواهد شد.
این نماینده باید شفاف توضیح دهد تناقض در گفتار وی در مواجه با توزیع اعتبارات در استان از چه قصدی نشات گرفته و اساسا حمله به سازمان برنامه ریزی و بودجه استان با چه اهدافی دنبال می شود؟
حال که 62درصد از اعتبارات استان تنها در حوزه بویراحمد و دنا صرف و 38 درصد باقیمانده به کهگیلویه و گچساران اختصاص یافته دلیل فرافکنی در مبحث اعتبارات گچساران و باشت چیست؟
زارعی باید کج نشیند و راست گوید که با اعتراف امروز خود، چگونه به سخنان تاجگردون در جمع تشکل های دانشجویی بسیج که گفته بود” دوستان که اینگونه به بودجه مناطق نفت خیز حمله ور شدند چرا شفاف و رسا نمی گویند که تنها در بودجه امسال 65 میلیارد به پروژه های بویر احمد و دنا کمک کرده ام؟” واکنش تند نشان داده و اینها را کذب دانست.
راز این مهم که برق توسعه گچساران و باشت چشم هر منتقدی را زده را نباید در اعتبارات جستجو کرد، بلکه این مهم را لای مدل های منطقی و علمی و درک عمیق از معنای توسعه باید جست.
باید دانست عنصر مدیریت و شناختت وسیع الطیف از اتفاقات و بهره گیری از مدل های توسعه ای و اولویت بخشیدن صحیح به پروژه ها، سلیقه و درک کارامدی بلند مدت یک پروژه، شناخت و اشراف کامل از ظرفیت ها، ترسیم رویه نه استقرار یک شخص به عنوان مدیر، پیگیری ریال به ریال اعتبار تا نشستن آن بصورت یک سنگ در بنای پروژه،
حذف لاشخورها و مفسده ها در این فرایندها و پیمان ها و دیگر معیارها، اینچنین سرعت توسعه در گچساران و باشت را رقم زده وگرنه به اعتراف نماینده بویر احمد و دنا بیشترین یا بهتر باید گفت عمده و نزدیک به تمام اعتبارات در بویراحمد هزینه شده است، پس چرا اتفاق ملموسی در بویراحمد و دنا رخ نداده است؟
اساسا مدیریت یک هنر است در همچون موسیقی که با کج سلیقگی در اجرا و نواختن سازی ناکوک و نوتی اشتباه ، صدای گوشخراش و ناهنجاری ایجاد می کند که گوش مستمعین را آزار داده و آنهارا بشدت می رنجاند و با قاطعیت می توان گفت نواختن یک ساز با کوک درست و ریتم دلنواز و ضرباهنگ مناسب کار هر کس نیست.
جناب زارعی باید بدانند شاید توزیع بسته های غذایی عزت حاصل نکند، ‌ولی بدون شک، ‌عدم صداقت در گفتار نه شکمی را سیر و نه عزتی را موجب می شود.
این تناقضات در گفتار مسئولین را که میشنویم ناخوداگاه یاد یک بیت از شعر سعید بیابانکی شاعر طنز پرداز اصفهانی می افتیم که می گوید
……
بر عکس شما، حافظ! من معتقدم در کل
هی شعر تر انگیزد خاطر که حزین باشد

• حافظ: کی شعر تر انگیزد خاطر که حزین باشد؟

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *