آخرین اخبار
اشتراک گذاری
19 مرداد 1397
کد مطلب : 19659

نشست خبری اصحاب رسانه شهرستان‌های گچساران و با حضور نماینده شهرستان و  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  گچساران در سالن اجتماعات فرهنگیان برگزار شد.

در این نشست  غلامرضا تاجگردون که به منظور تقدیر از زحمات یک ساله  اصحاب رسانه برگزار  شد، اظهار کرد: خبرنگاران جهادگران عرصه خبر هستند.

نماینده مردم گچساران و باشت بیان کرد: تلاش و همت خبرنگاران برای مسوولان و عامه مردم در اطلاع‌رسانی دقیق برکسی پوشیده نیست.

دراین  نشست که به پرسش وپاسخ در خصوص  مسائل اقتصادی، استضیاح وزیر کار  و مسائل شهرستانی  برگزار شده بود با اولین پرسش خبرنگاران در خصوص آلایندگی که به شهرستان نفت‌خیز گچساران تخصیص داده می‌شود، آغاز شد.

تاجگردون در این خصوص ابراز کرد:  قبل از اینکه نماینده این شهرستان شوم سهم آلایندگی  به شهرستان گچساران تخصیص داده نمی‌شد.

وی ادامه داد:  در زمان نمایندگی خود با جمع آوری اطلاعات متوجه شده‌ام که باید اعتبارات بیشتری به این شهرستان تخصیص داده شود.

نماینده مردم گچساران و باشت عنوان کرد: در سال ۱۳۹۳  در تنظیم سند به جای مبنای محاسبه نرخ آلایندگی را به نرخ روز قیمت نفت تغییر دادیم که  اولین ارزیابی از سال ۱۳۹۳ تا اواخر سال گذشته انجام شد و شاهد آن بودیم که اعتبارات  آلایندگی از سال گذشته در چند مرحله به شهرستان گچساران اختصاص داده شد.

تاجگردون افزود: در سال گذشته مبلغ ۱۶ میلیارد تومان و در چند روز آینده نیز مبلغی دیگر از سهم آلایندگی به شهرداری و مناطق محروم این شهرستان تخصیص داده می‌شود.

در ادامه به عزل شهردار دوگنبدان که این روزها محافل مجالس این شهرستان و استان شده است، اشاره و بیان کرد: نمی‌توان اختلاف بین اعضای شورای شهر و شهردار دوگنبدان را کتمان کرد.

وی ادامه داد: این اختلافات به درازا کشیده شده است و دود آن به چشم مردم این شهر می‌رود.

نماینده مردم گچساران و باشت با بیان اینکه اعضای شورای شهر و شهردار دوگنبدان باید به یک جمع بندی برسند، اظهار کرد: به شدت نگران وضع شهر هستم.

وی افزود: دیگر در این مسائل پادرمیانی نخواهم کرد و هر کسی از مسوولان و اشخاص عام از من سوال می‌پرسند در جواب می‌گویم من دخالتی ندارم.

تاجگردون در ادامه دیگر پرسش  در خصوص لایحه FATF  ابراز کرد:  همان گونه که استحضار دارید پیشنهاد دهنده عقب افتادن رسیدگی به این لایحه  شخصا بودم که با واکنش‌های از سوی دو جریان  به سمت من مواجه شدم.

وی ادامه داد:  تصمیم‌گیری  در این شرایط  خاص با این مشکلات خاص بسیار مشکل  و شرایط خاصی دیگری می‌خواهد.

نماینده مردم گچساران و باشت اظهار کرد: FATF  مرحله آخری یک لایحه از چهارلایحه است که این لوایح یک تاثیری بر اوضاع ما در دنیا دارد.

وی عنوان کرد:  یکی از بحث‌های استراتیژیک ایران به دنیا ورود این کشور در این معادلات است.

نماینده مردم گچساران و باشت با بیان اینکه دیدگاه‌ها در این موضوع مختلف است، افزود:  باید شرایط زمان و مکان را در نظر گرفت ونظر من این بود که ای موضوع  عقب بیفتد تا به وحدت خدشه‌ای وارد نشود و اینکه منتظر بمانیم که رئیس‌جمهور آمریکا در رابطه با برجام چه خواهد کرد.

تاجگردون با بیان اینکه در بحث FATF ایران  با دنیا دعوا ندارد تصریح کرد: حرف ما این است که باید در چارچوب خود حرکت کرده و آن را حفظ نماییم.

در ادامه این نشست در پاسخ به سوال دیگری در زمینه عملکرد ضعیف برخی از مدیران شهرستانی  که در جلسات نماینده از این مدیران انتقاد کرده است، اظهار کرد: این  موضوع را قبول دارم که برخی از مدیران خود را پشت طوایف مخفی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه به فرماندار اعلام کرده‌ام که مدیران را ارزیابی کند، افزود: متاسفانه نیرویی که دارای تخصص باشد در ادارات این شهرستان کم است.

تاجگردون در پاسخ به سوال دیگری در زمینه ارائه ۱۵ راهکار از سوی خاتمی اذعان کرد: عامل اصلی پیروزی روحانی در انتخابات حامیان خاتمی بوده‌اند.

وی ادامه داد: خاتمی ۱۵ راهکار را برای بهتر معیشت  اعلام کرده است که شخصا اعتقاد دارم از مجمع ۱۵ راهکار ۱۲ راهکار نقاط مشترک با دو طیف سیاسی دارد.

نماینده مردم گچسارن و باشت ابراز کرد: اعتقاد دارم که دو طرف این جریانات سیاسی این راهکار را بپذیرند و کار کند  و عامل ایجاد تعامل در کشور شوند.

این مسوول ادامه داد: جریان اصولگرایی که در کشور اداره می‌شود این جمله کلیدی خاتمی را مدنظر داشته باشند که ایشان بیان نمودند،  که تا اصلاح‌طلبان هستند از فکر براندازی نظام صرف نظر کنیم.

تاجگردون ادامه داد: ورود خاتمی به این مسائل یک ورود منصفانه است و نباید این افراد را کنار زد.

وی افزود: نقدها را باید پذیرفت  تا ضعف‌ها مشخص شود و اگر نقدی بر اساس غرض باشد من وارد این وادی نمی‌شوم.

نماینده مردم گچساران و باشت  در پاسخ به سوالی در گچساران مبنی براینکه شما در صفحه شخصی خود عنوان کرده‌اید که در مجلس  حضور نداشته‌اید و عمدا غیبت کرده‌اید تا در جلسه استیضاح وزیر کار حضور نداشته نباشید اما شما در روز قبل نیز در مجلس نیز حضور نداشته‌اید تا در خصوص حصرسران فتنه  که در مجلس عنوان شد حضور نداشته باشید، اظهار کرد:

به ربیعی(وزیر کار) گفتم دیگر دنبال استیضاح شما نخواهم رفت زیرا مجلس در استیضاح قبل که استیضاح بر حقی بود خوب عمل نکرد، تیم ربیعی به گونه استیضاح را چیده بودند که پزشکیان و من را مقابل هم قرار داده تا با شکاف دادن اصلاح طلبان و ایجاد جو قومیتی استیضاح را از جریان بندازند.

 

من در آن روز بنا به دعوت وزیر اطلاعات جهت معارفه مدیرکل اداره اطلاعات استان ایشان را همراهی کرده‌ام.

وی ادامه داد: اگر در تهران بوده‌ام  در چند جلسه باید حضور داشته  و ناخودآگاه در مجلس در جلسه استیضاح وزیر و  و حصر حضور نمی‌یافتم آن هم به دلیل شرکت در جلسات دیگر.

نماینده مردم گچساران و باشت  با بیان اینکه موضوع حصر باید حل شود و روشی دیگر باید جایگزین شود، خاطرنشان کرد: چند سالی است که تا موضوع حصر مطرح می‌شود یکی دو نفر صحبت‌هایی را انجام می‌دهند که گویی آنها قهرمان هستند.

تاجگردون  ادامه داد: در ثانی وزیر دادگستری در زمینه موضوع حصر  نمی‌تواند پاسخگو باشد چنان  که رئیس جمهور هم می‌گوید من در این موضوع هیچ‌کاره هستم.

وی  در ادامه در پاسخ دیگر ما  مبنی براینکه  نمی‌دانیم صاحب جریان شما در شهرستان گچساران چه کسی است، چرا که این روزها  برخی کارمندان و نیروهای رده پایین سازمان را با این عنوان که جریان فشار می‌آورد و شما نباید  در این سمت باشید چنان که  مشاهده می‌کنیم می‌گویند، جریان شما  به دنبال حذف شهردار دوگنبدان است آیا  غلامرضا تاجگردون  که رئیس کمیسیون برنامه و بودجه است خود این پیامک‌ها را می‌فرستد و صاحب این جریان  در گچساران چه کسی است که برای جابه جایی‌ها بر روی گوشی‌های همراه پیامک می‌فرستد که نماینده گچساران و باشت در این خصوص اظهار کرد: اگر  واقعا به این موضوع رسیده‌اید که از طرف من با دادن پیامک‌ها این افراد جابه جا می‌شوند چنین چیزی وجود ندارد و شما رسانه‌ها اطلاعات دقیق و گسترده‌ای دارید و اگر مصداقی در این مورد دارید رسانه‌ها می‌توانند از طریق تماس با من این موضوع را پیگیری کنند.

وی ادامه داد: در زمینه روسا شهرستانی این را به فرماندار واگذار کرده‌ام  که چه کسی در این سمت‌ها باشند یا نباشند و این به تشخیص فرماندار است که کار اجرایی را در این شهرستان را انجام می‌دهد چرا که فرماندار باید پاسخگوی عملکرد مدیران باشد.

نماینده گچساران و باشت درمجلس درادامه با اشاره به لیست جذب نیرو در شرکت نفت گفت:در لیست ۱۴۰نفری که اخیرا جذب نفت و گاز گچساران شد به مراتب انصاف بیشتر از لیست ۵۰۰نفری که چند سال پیش جذب شدند رعایت شدبنابراین حرفی از آن لیست نزنید.

وی درادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درخصوص حضور سید قدرت الله حسینی درانتخابات آینده مجلس گفت: سید قدرت حسینی دوست خوب من است و در انتخابات سال آینده از ورود همه چهره های شایسته جهت ورود و کاندیداتوری در حوزه انتخابیه استقبال خواهم کرد.

تاجگردون تصریح کرد:ترسی از حضور کسی ندارم،سید قدرت حسینی شکست خورد تا پیروز شد و تاجگردون هم شکست خورد تا پیروز شد.نباید از شکست ترسید و من هم اگر بخواهم در انتخابات آینده حضور پیدا کنم از همه استقبال خواهم کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *