آخرین اخبار

بخاطر عافیت طلبی‌ها در کهگیلویه و بویراحمد غصه می‌خورم/تغییر ۳ مدیرکل به خاطر استخدام های طایفه ای/اجازه ندهید فقط احمدی قربانی این ماجرا شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که برخی می‌گویند چرا حرص و جوش می‌خوری استان ما همیشه همین گونه بوده است، گفت: بخاطر عافیت طلبی‌ها در کهگیلویه و بویراحمد غصه می‌خورم

اشتراک گذاری
17 مرداد 1397
کد مطلب : 19607

جشن روزخبرنگار عصر امروز با حضور علی محمد احمدی استاندار ،  محمد کاظم نظری معاون سیاسی و امنیتی استانداری ، شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد, مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید علی پرواز مدیر کل سیاسی استانداری و آذر صفایی نیامدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در آیین نکوداشت خبرنگاران استان کهگیلویه و بویراحمد به جایگاه خبرنگاران و وضعیت استان و همچنین مطالبات خبرنگاران پرداخت و گفت: رسانه دردشناس و رازگوی مردم است و باید تلاش کند که دردهای مردم را به مسوولان منعکس کند.
علی‌محمد احمدی گفت: جایگاه شما آن قدر مهم است که شاید خودتان هم توجه نداشته باشید در حالی که غربی‌ها ۲۸۰ کانال فارسی زبان دارند که جریان رشد انقلاب و جمهوری اسلامی را وارونه منعکس کنند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: چه کسی باید از عظمت و استقلال این مردم دفاع کند که باید گفت خبرنگاران هستند اید گفت خبرنگاران هستند که هژمونی رسانه‌ای را باید مدیریت کنند آن جا که کاستی هست راهکار ارائه دهند تا از این گذر سخت عبور کنیم و کشور سربلند بیرون بیاید.
این مسوول ارشد اجرایی خاطرنشان کرد: هیچ برهه از از تاریخ به اندازه سه چهار دهه اخیر شاهد فراز و نشیب‌ها نبوده‌ایم که بعد از پیروزی انقلاب تشدید شد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: رسانه‌های کشور با حداقل امکانات توانسته‌اند به مقابله و مبارزه با غول رسانه‌ای استکبار بروند که نمونه آن بیداری اسلامی در عراق و بحرین و یمن و سوریه است و این پیام ناشی از همین تلاش خبرنگاران است.
وی با تاکید به رسانه‌ها که به روز باشند تا وظیفه خود را به خوبی انجام دهند در باب موضوعات استان در بخش دوم سخنان خود گفت: همه باید یک دغدغه داشتیم که همان پیشرفت و تعالی استان است و هیچ کدام حق نداریم از این رسالت عدول کنیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که در سایه سار عظمت زاگرس با ظرفیت‌های بالا هستیم افزود: استان ما گل سرسبد این عظمت تاریخی است که باید این عظمت را حفظ کنیم.
این مسؤول با بیان این که یک سال را در کنار هم تجربه کردیم خاطرنشان کرد: اتفاقات خاص و ویژه بود که بحث برجام و فشارها به دولت و ناآرامی‌ها و خشکسالی و بحران آب بود که در کنار آن زلزله و سقوط هواپیما را داشتیم و نشان دادیم که مرد روزهای بحران هستیم تا مشکلات را پشت سر بگذاریم و همیشه در کنار هم بودیم.
احمدی افزود: انتظارات و توقعات شما بیشتر از این‌هاست و منتظر توسعه بهتر و بیشتر هستید که من و شما به دنبال آن هستیم اما باید شرایط کشور را هم باید درک کنیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که تزریق اعتبارات به پروژه‌ها بد نبوده است افزود: باید به دنبال اصلاح ساختارها در استان هستیم و این کار زمانی انجام می‌شود که از خود استانداری اصلاح شروع شود و این اصلاح زمانی اتفاق می‌افتد که به مجموعه مدیریت ستادی استان قدرت ببخشیم.
وی با بیان این که فرماندار و مدیرکل باید نماینده وزارت کشور باشد و فرمانداری که به غیر از این خودش را پشت سر دیگری ببیند کارها پیش نمی‌روند.
وی با بیان این که مردم ما مردم بزرگی هستند تصریح کرد: تکمیل یک پل برای این مردم یک آرزو شده بود و من شبانه ۲۰ بار از آن بازدید می‌کردم.
این مسؤول گفت: برخی می‌گویند چرا حرص و جوش می‌خوری و استان ما همیشه همین گونه بوده است اما من برای کشورم حرص و جوش می‌خورم و می‌نشینم و به دلیل عافیت طلبی‌ها غصه می‌خورم.
من آینده استان را درخشان می‌بینم به شرطی که بپذیریم استان روی ریل قانون حرکت کند و از دوستان و خویشان خود به خاطر مردم بگذریم و این میثاق را ببندیم که دلسوزانه کار کنیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بخشی دیگر از اظهارات خود در پاسخ به سووالات یکی از خبرنگاران مبنی بر برخورد شما با مدیرانی که استخدام‌های فله‌ای داشتند، اظهار کرد: اجازه ندهید فقط احمدی قربانی این ماجرا شود.
احمدی بیان کرد: از زمانی که وارد این استان شدم سه مدیرکل را به همین خاطر جابجا کردم و باید پرسید آیا استخدام‌های مینی‌بوسی در زمان من بوده است؟
وی گفت: شما خبرنگاران هم هر جای استان هستید مقابل این اقدامات بایستید نه این که فقط پشت تریبون‌ها از این موضوع یاد کنید و بدانید که استاندار هم پشت سر شماست. اما گاهاً هم وقتی من مقابل استخدامی ایستادم، برخی از خبرنگاران جیره‌خوار علیه من نقدها زدند. بنابراین از شما می خواهم که مدیران متخلف را محکم بکوبید، من هم پشت سر شما هستم. نه من می‌توانم به تنهایی و نه شماها به تنهایی می‌توانید جلوی برخی اقدامات خلاف قانون را بگیرد.
احمدی تصریح کرد: همین که بتوانم ساختار حاکم بر ادارات استان کهگیلویه و بویراحمد را اصلاح ‌کنم، کافی است، چرا که اگر ساختار و فرهنگ ادارات ما اصلاح شود، سرعت پل‌سازی‌ها نیز بیشتر می‌شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که وظیفه من شفافیت در امور است و در جواب سؤال دیگر خبرنگاران که روابط شما با گروه‌های سیاسی و نمایندگان روشن و شفاف نیست، افزود: با شفافیتی که با شما صحبت می‌کنم با سایرین هم صحبت می‌کنم، نماینده زیر دست من نیست و او در یک قو و من در قوه‌ای دیگر خدمت می‌کنم.
احمدی خاطرنشان کرد: نمایندگان استان برای من محترم هستند شخصاً آن‌ها را دوست دارم چون که تلاش می‌کنند اما به صراحت می‌گویم آن جا که حقی بوده با کمال ادب و احترام و صراحت به آن‌ها گفته‌ام، اختلاف نظر هم در عین دوستی‌ها وجود دارد.
وی گفت: یکی از اختلاف نظرها ممکن است در بحث بودجه و اعتبارات باشد که در کل کشور هم چنین اختلاف نظرهایی وجود دارد اهتمام خود را برای رفع مشکلات گذاشته‌ام اما بخشی از آن هم به قوانین برمی‌گردد که باید اصلاح شود و دست من نیست.
استاندار در خصوص کار مدیران و نظارت خود بر کار آن‌ها گفت: آنجا که باید تند باشم تند برخورد می‌کنم اما انتظار دارم مسائل ریشه‌ای دیده شود و رسانه‌ها هم جهت‌گیری‌ها را در این خصوص ببینند و آنگاه حرفه‌ای وارد شوند.

مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی درسخنان کوتاهی گفت:استانداراستان در برگزاری این جشن سنگ تمام گذاشت و درحقیقت میزبان اصلی این جشن ایشان است.

دهبانی پورازاستاندارخواست مشکل خبرنگارانی که توسط برخی از مدیران گرفتار مراجع قضایی هستند راپیگیری و برطرف نماید.

وی افزود:در حال حاضر فقط ۲خبرگزاری پروانه فعالیت دراستان دارند و انتظارداریم سایرخبرگزاری ها نیز دراین راستا اقدام کنند.

مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی استان افزود:خبرنگاران درسامانه جامع رسانه برای گرفتن کارت خبرنگاری ثبت نام کنند و ادارات ما درشهرستان ها حق ندارند برای خبرنگاری کارت صادر نمایند.

دهبانی پور با اشاره به حمایت وزارت ارشاد از استان های محروم درزمینه پرداخت یارانه نیزگفت:ضروری است مدیران مسئول پایگاه های خبری این مورد را پیگیری نمایند .

حاشیه های مراسم

مراسم ساعت ۱۸:۴۰دقیقه باقرائت قران و نواختن سرودجمهوری اسلامی ایران آغازشد.

این برنامه با همکاری خانه مطبوعات و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری استان برگزار شد وتعداد زیادی از خبرنگاران روزنامه ها و خبرگزاری ها، مدیران مسئول جراید و جمعی از مسئولان استان حضور داشتند.

خردمند معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی استان قبل از آغازرسمی برنامه خواستار معرفی نمایندگان سایت های خبری، خبرگزاری ها و روزنامه ها برای بیان مشکلات و درخواست های صنفی در مراسم شد.

کمایی نماینده سایت ها،علیبازی نماینده خبرگزاری ها ،مرادی نماینده روزنامه ها و کیانی نماینده خبرنگاران عضوخانه مطبوعات جهت ارایه پیشنهاد و درخواست های صنفی انتخاب شدند.
این درحالی است که دانشی مدیرمسیول روزنامه افکارمردم نسبت به این انتخاب معترض بود.

رضادهبانی پور به همراه استاندار باتاخیر یک ساعته وارد سالن محل برگزاری جشن شدند.
اجرای این جشن را ازادی از مجریان صداوسیما برعهده دارد.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *