آخرین اخبار
اشتراک گذاری
15 مرداد 1397
کد مطلب : 19503

آیا حکم شهردار شهر دوگنبدان، مرکز شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد از سوی استاندار لغو می شود؟

 چند روزی است که بحث لغو حکم شهردار شهر دوگنبدان در محافل و فضای مجازی استان مطرح است.

خبرنگار ایسنا این مساله را برای روشن شدن قضیه از همه اعضای شورای شهر و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری پیگیری و بررسی کرده که نظرات انها به شرح زیر است.

سید ناصر حسینی، رئیس شورای شهر دوگنبدان  گفت: در ابتدا شهردار فعلی منتخب اعضای شورای شهر بود که شرایط احراز صلاحیت از او خواسته شد و براساس مستنداتی که ارائه داد نامه شهردار شدنش را به فرمانداری و استانداری ارسال کرده ایم.

وی افزود: مستنداتی که شهردار ارائه داد پس از انتخاب بعنوان شهردار در محافل و مجالس صحبت هایی مبنی بر آنچه شهردار منتخب در مورد بندهای شرایط احراز صلاحیت تحویل اعضای شورای شهر داده بود صوری بود و در جهت اغفال اعضای شورا صورت گرفت.

حسینی اظهارکرد:  به همین خاطر شورای شهر بصورت محرمانه استعلام هایی را به مراجع مربوطه که استعلام های اولیه را از طریق شهردار منتخب به شورا تحول داده بودند انجام داد و پس از اخذ نتیجه متوجه شده ایم که آنچه شهردار فعلی درباره سوابق اجرایی خود به شورا ارسال کرده بود با جواب استعلام های جدیدی که به شورا واصل شد مغایرت داشته، صوری بود و منطبق بر واقعیت نبود.

این عضو شورای شهر دوگنبدان خاطرنشان کرد: بلافاصله شورای شهر تشکیل جلسه داده و از آقای شهردار سابقه اجرایی خواسته شد که ایشان به صراحت اعلام کرد بنده سابقه اجرایی ندارم که اکثریت اعضای شورای شهر این موارد را تحت عنوان یک مصوبه به کمیته انطباق ارسال کردند.

حسینی تصریح کرد: کمیته انطباق این موارد را رد و نا کافی دانست که طبق قانون شورا باید مجدد مصوبه رد کمیته انطباق را به استانداری ارسال می کرد.

وی ادامه داد: استانداری کهگیلویه و بویراحمد مدارک و مستندات سابقه اجرایی شهردار را به وزارت کشور ارسال کرد و پس از بررسی های لازم از سوی وزارت کشور، این وازرتخانه مستندات ارسالی شورای شهر دوگنبدان را منطبق بر واقعیت دانست و نداشتن سابقه اجرایی مسعود ظفری بعنوان شهردار مورد قبول واقع نشد و به استانداری استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد که نسبت به لغو حکم اقدام شود.

این عضو شورای شهر دوگنبدان عنوان کرد: پیگیری لغو حکم شهردار و نظارت بر کار شهردار از وظایف شواری شهر است و می تواند طبق قانون بر این موارد نظارت کند.

حسینی با اشاره به بی اطلاعی و جوسازی برخی رسانه ها اضافه کرد: برخی رسانه های محلی در جهت تشویش اذهان عمومی مسایل حاشیه ای و کذبی را مطرح کردند تا ذهن مسئولان را نسبت به این موضوع منحرف کنند.

رمضان عباسی، عضو شورای شهر دوگنبدان نیز گفت : اگر قرار باشد که اتفاقی رخ دهد و حکم شهردار لغو شود حتما از سوی شورای شهر به مردم اطلاع رسانی می شود.

وی در خصوص لغو حکم شهردار دوگنبدان افزود: تا کنون چنین اتفاقی رخ نداده و شهردار دوگنبدان در حال فعالیت است.

عباسی با بیان اینکه بگذارید تا شهردار به کار خود ادامه دهد، اظهارکرد : اگر قرار باشد که اتفاقی رخ دهد و حکم شهردار لغو شود حتما از سوی شورای شهر به مردم اطلاع رسانی می شود.

حبیب اله عاملی مقدم، یکی دیگر از عضو شورای شهر دوگنبدان نیز در این خصوص گفت: قطعا چنین حرکتی از سوی وزارت کشور صورت نمی گیرد.

وی افزود: اگر قرار باشد حکم شهردار لغو شود تکلیف دموکراسی و رأی مردم چه خواهد شد.

عاملی مقدم خاطرنشان کرد: مردم دوگنبدان 12 هزار رأی به من و 9 هزار رأی به آقای بلوطی و 8 هزار رأی نیز به آقای عباسی دادند.

وی بیان کرد: اگر حکم شهردار لغو شود ما اعضای شورای شهر یا استعفاء خواهیم داد و یا تصمیم را به مردم خواهیم سپرد.

کیانوش بلوطی، عضو دیگر شورای شهر دوگنبدان گفت: ما موافق ماندن شهردار بر سر کار خود هستیم و از اقدامات او تا کنون راضی هستیم. تا کنون خبری به ما در خصوص لغو حکم شهردار اعلام نشده است.

مسلم کرمی، یکی دیگر از اعضای شورای شهر دوگنبدان نیز گفت: من نه موافق و نه مخالف رفتن و لغو حکم شهردار دوگنبدان هستم.

وی تاکید کرد: من کاملا تابع قانون هستم و در خصوص لغو حکم شهردار دوگنبدان هر چه قانون بگوید آن را اجرا خواهیم کرد.

نرگس زارعیان، یکی از اعضای شورای شهر گچساران نیز ضمن تایید خبر لغو حکم شهردار گچساران در  این خصوص به گفت: مراحل عزل و لغو حکم شهردار گچساران در حال پیگیری است و مستندات این مساله را به استانداری و وزارت کشور ارائه کرده ایم.

وی با بیان اینکه عزل شهردار و پیگیری این موضوع حق مسلم اعضای شوراست، اظهارکرد: با نظر شورای شهر دوگنبدان در حال انجام است و اکثریت شورا طبق قانون خواهان عزل شهردار هستند.

زارعیان تصریح کرد: شهردار فعلی شرایط احراز شهردار شدن را نداشت بطوریکه برای شهردار شدن باید 5 سال سابقه اجرایی داشته باشد اما آقای ظفری شهردار فعلی سابقه لازم را ندارد و شهردار شدنش مغایر با قانون بود.

افضل نطری، دیگر عضو شورای شهر دوگنبدان ضمن تایید خبر لغو حکم شهردار دوگنبدان گفت: این مساله بعلت عدم احراز شرایط شهردار شدن آقای ظفری شهرداری فعلی صورت می گیرد چراکه در ارائه سابقه اجرایی باید 5 سال سابقه می داشت که براساس مستندات ندارد. بعنوان یکی از اعضای شورای شهر موافق لغو حکم شهردار دوگنبدان هستم.

همچنین عزیز فیلی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگلویه و بویر احمد با اشاره به اینکه عزل و برکناری شهردار چند شرط دارد، گفت: یکی از شرایط اینست که شهردار استعفاء دهد و سپس به تصویب شورا برسد.

وی افزود:دومین طریقه عزل شهردار از طریق استیضاح است که باید پنج نفر از هفت نفر اعضای شورای شهر رای به استیضاح شهردار دهند.

فیلی اظهارکرد: در قانون آمده است در صورتیکه برخی از اعضای شورای شهر متوجه شوند فردی که به عنوان شهردار انتخاب شده فاقد احراز شرایط شهردار شدن بوده طبق قانون بلافاصله مراتب را به کسی که حکم شهردار را تایید کرده(وزیر کشور برای کلان شهرها و مراکز استانها و استاندار برای سایر شهرها) گزارش دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگلویه و بویر احمد خاطرنشان کرد: به محضی که شورا تشخیص داد شهردار فاقد شرایط لازم بوده در صحن علنی شورا مطرح و تصویب می رسد و نتیجه را به استانداری (مرجع تایید حکم شهردار) ارائه می دهند و طبق قانون استاندار می تواند حکم شهردار را لغو کند.

فیلی اضافه کرد: در حال تلاش هستیم که اگر امکان داشته باشد این قضیه به صورت تعاملی بین اعضای شورای شهر و شهردار شهر دوگنبدان حل و فصل و ختم بخیر شود.

گزارش از عیسی فتحی

این مطلب بدون برچسب می باشد.

۱۹ پاسخ به “نظر اعضای شورای شهر دوگنبدان و معاون استاندار در خصوص لغو حکم شهردار”

 1. باشتی گفت:

  اگه اینجوریه شهردار باشت هم باید برکنار بشه

 2. ناشناس گفت:

  کاش دلیل اصلیشو میگفتند واینقد مردم .. حساب نکنند درود ویژه بر مهندس بلوطی

 3. وارتان گفت:

  بنظرم این شهردار جلوی خیلی چیزا رو گرفته که نظری دنبال برکناریشه

 4. ملا گفت:

  بعدازاینهمه گذشت؟
  شورا ازشهردارچیزی می خواهد که درتوان شهردارنیست والا بااینهمه گذشت نباید چنین انتظاری داشت

 5. غلامرضا شفیعی، گفت:

  ما بگو که چقدر احمق بودیم، به کیا رأی دادیم، اگر ایشان صلاحیت نداشت چرا همین آقایان واون خانم تو جلسه ای که با نماینده شهر داشتند برای تقسیم غنائم، چرا همون شب انتخاب شد، ایشون، من کاری به صلاحیت ومدیریت ایشان ندارم، از اول هم با این وضع انتخاب مشکل داشتم وناراحت، ولی قضیه چیز دیگه ایه، به نظرم شهردار به این جماعت باج نداده به خاطر همین ازش دلخورن، لعنت بر کسی که این شورای مسخره درست کرد برای سر کار گذاشتن مردم، اگر پسر پیغمبر هم بیاد دیگه بهش رأی نمی‌دم، نه شورا ونه مجلس، چون هرکی رفت برای منافع خودش واطرافیانش کار می کنه، کلا انتخابات شورا ومجلس توسط مردم گچساران باید تحریم بشه،

 6. عسکری گفت:

  از آنجایی که شورای شهرمادبا پول وشام وارد این منصب شده اند وهزینه هایی را جهت مقصود خویش صرف کرده اند الان هم باید از طریق غیر قانونی ویا بهتر بگوییم د….ی جبران نمایند راه بسته شد اقدام به انفجار شهردار نموده اند .درود برشرف مسعود مردباغیرت وپاکدامن .
  مسعود جان اگر از اسب بیفتی ، از اصل نیفتی

 7. عسکری گفت:

  مسعود جان توپاکترینی ومقدسی
  اگر از اسب بیفتی از اصل نیفتی .
  درود برشما

 8. همشهری گفت:

  سلام ، قطعا پای منافع عده‌ای از اعضای شورا در میان است و شهردار به منافع مردم فکر میکند دیگر مسایل سیاسی و و جناحی و حرف است

 9. تقی گفت:

  جناب شهردار خود کرده را تدبیر نیست.

 10. بابا امیشخی گفت:

  سلام .چون اقای ظفری به اعضای شورا باج نمیدهد برای کارهای که در سر دارن برای زمین خواری هایشان برای دله دزدیهایشان و برای کثافت کاریهای شورای شهر افتادن دنبال اینکه اخراجش کنن
  همه میدونیم که از روز اول انتخاب ایشان تا کنون چندین بار بخاطر همین مسله ها ایشان را تهدید به برکناری کردین
  هیچ شهرداری مثل ظفری نیامده و نخواهد امد کسی که همه شهر از او بشدت راضین

 11. امین عاملی گفت:

  مهندس ظفری تو پاک ترین وکاردان ترین شهردار شهر گچسارانی من به تو افتخار می کنم همه مردم شهر هم می دونن که تو به ….ی باج ندادی واز سر عقده داره این کارو می کنه من از طرف مردم بویراحمد بابکان از تو حمایت می کنم افتخار ما شهردار ما درووود بر مهندس ظفری عزیز

 12. ناشناس گفت:

  مسلم كرمي جالبه كه ميگه نه موافقم نه مخالف.
  خسته نباشي دلاور

 13. فرهنکی گفت:

  دلیل غزل کاملا روشن باج ندادن به حسینی و نظری

 14. ناشناس گفت:

  با سلام ادب احترام خدمت آقای سجاد نقی پور و احسان دری .و سلام ادب احترام خدمت شهرداران دامن و شجاع شهرستان گچساران جناب دکتر مظفری و سلام خدمت اعضای گروه موافق اعضای شورا عاملی مقدم وبلوطی و عباسی برادران دلاور و شما نزاریدکهشهرداروشهرداری به دست افرادی بیفته که دنبال منافع خودشان و زمین خواری باشند .ماشالا به غیرت وشجاعت وپاکدستی گروه موافق …….خداقوتان

 15. منطقی گفت:

  لطفاً سابقه ن. را برسی کنید تا بفهمید چرا با شهردار مخالفه من نمی‌دونم فارغ از مسائلی سیاسی .اگه تونست یک نامه اداری بدون کمک مردک طاغونی بنویسه جایزه داره بابا .در مرکز علمی کاربردی مدرک گرفته که مدیرش . که تکلیفش روشنه مردم بدبخت
  لطفاً کمی فکر کنید

 16. باوی گفت:

  چوب خدا صدا ندارد
  اینا خواستن برای خواسته های خودشان شهردار را برکنار کنن ، ولی برا تمام مردم مشخص شد که حسینی و نظری وزارعی دنبال چی هست ، خدا جای حق نشسته ،
  زمستان میگذرد روسیاهی بر صورت زغال میماند/ زنده باد ظفری ،

  اصالتتو حفظ کن ظفری جان ، باج نده ،

  نام نیکو گر بماند ز آدمی
  به کز او ماند سرای زر نگار

 17. باميشيخي گفت:

  درود بر بلوطي،عاملي و عباسي.
  خوشحاليم كه نترسيد و تا ته خط جلوي زور و لابي و ف….د ايستاده ايد.
  باميشيخي مديون شماست.

 18. بیژن گفت:

  نظری جان آربیز عیب و قلیون نیکنه
  ککات صندوق ۲ شمالی کارکنان کفر ایگفت و با تلفن دنبال کارت شارژ ایگشت سی رای خری
  بره عمو. تا ظفری هست دنبال راه دیه بو سی پاس کردن بدهیلت

 19. وارتان گفت:

  خدایا هر کسی از مسئولین این شهر مخصوصا شورای شهر اگر بخوان دانه ارزنی حق مردم گچسارانو از باوی بویراحمد تا قشقایی بخورن علاوه بر پاس نکردن چکاشون درد بی غلام نصیب خانواده هاشون بگردان
  الهی آمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *