آخرین اخبار
اشتراک گذاری
11 مرداد 1397
کد مطلب : 19352

سید محمد حسینی ،وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی دردولت دهم در سلسله نشست های هفتگی صراط که در حسینیه ثارالله کانون جوانان بسیج گچساران برگزار شد،با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت:با پیروزی انقلاب اسلامی بخشی از وعده الهی تحقق بخشیده شد و شخص امام راحل تحول بزرگی در دنیا انجام داد.

مقابله سردار سلیمانی با ترامپ

وی افزود:مشاهده کردیم دینی که به حاشیه رفته بود با امام خمینی(ره) زنده شد و امروز در حالی وارد چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی می‌شویم که نزدیک به 300هزار شهید را تقدیم کرده‌ایم و به جایگاهی رسیده‌ایم که وقتی ترامپ ایران را تهدید می‌کند سردار بزرگی همچون “قاسم سلیمانی” او را نهیب می‌زند و خطاب به او می‌گوید به تنهایی در مقابلت می‌ایستم و مشاهده کردیم در دریای سرخ نیز چه اتفاقی روی داد.

رهبرانقلاب اشراف کامل تری برمشکلات مردم دارند 

حسینی تصریح کرد: خیلی‌ها فکر نمی‌کردند ما به چهلمین سال نیز برسیم اما به برکت وجود رهبری آگاه، خون شهدا، ایثار و از خودگذشتگی به عزت رسیده‌ایم و هر روز با صلابت از دیروز گام بر خواهیم داشت وامروز نمی‌خواهیم بگوییم مشکلات نیست چرا که هست و ما نیز به شهرهایی که می‌رویم مردم مشکلات را به ما می‌گویند که به مقام معظم رهبری انتقال دهیم و این در حالی‌ است که مقام معظم رهبری از مسئولان نیز اشراف کاملی دارند.

شعاربرخی دولتمردان ما نمی توانیم، است

وزیر دولت دهم اظهار کرد: متاسفانه برخی از دولتمردان ما نیز از اول شعارشان ما نمی‌توانیم بوده است و مشاهده کردید بسیاری از کارهای بزرگ که به دست جوانان این کشور صورت می‌گرفت را تعطیل کرده‌اند و به تعبیر مشاورشان که امروز نیز حضور دارد گفته شد هنر ما در قورمه سبزی و دیگرموارداست.

همه چیز را تعطیل کردند و گفتند ما نیاز به هسته‌ای نداریم

وی ادامه داد: مردم مشاهده کردند ما دستاوردهای بزرگی در هسته‌ای و هوافضا و موارد دیگرداشتیم که به دست جوانان سی ساله ایران اسلامی اتفاق افتاد اما آقایان همه چیز را تعطیل کردند و گفتند ما نیاز به هسته‌ای نداریم گفتند به آب و فاضلاب بروید و آنجا مشغول شوید اما با توجه به همه این مشکلات اینها نمی‌تواند ما را از مسیرمان دور کند.

رضا پهلوی و مریم رجوی از گذشته درس عبرت نگرفته‌اند!

حسینی تصریح کرد:نسل جوان ما از خیلی از چیزها اطلاع ندارند،دوره‌های سخت این انقلاب را پشت سر گذاشته‌ایم و یادمان نمی‌رود چگونه کمر منافقین شکسته شد آنوقت رضا پهلوی و مریم رجوی هنوز از گذشته درس عبرت نگرفته‌اند و می‌خواهند پیش نویس قانون اساسی و منشور دهگانه بنویسند.

 خدمات چهل ساله جمهوری اسلامی را به مردم نگفته‌ایم

وی اظهار کرد: برخی‌ها فکر می‌کنند آن زمان بهشت برین بوده است و این ضعف ما را می‌رساند که خدمات چهل ساله جمهوری اسلامی را به مردم نگفته‌ایم،مقصر ما هستیم که به مردم نگفتیم یک شخص بی‌سوادی مانند رضاخان قُلدور آمد و کشف حجاب کرد و مسجد گوهرشاد را به حمام خون تبدیل کرد.

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم خطاب به آنهایی که فکر می‌کنند اگر آمریکا بیاید گل و بلبل می‌شود یادآور شد: باید گفت چگونه رضا شاه را برداشتند و پسرش را شاه کردند و پدرش را در مقابل او تبعید کردند و باید امروز از آنها سوال کرد این چه سلطنتی بود که پدر جلوی پادشاه تبعید می‌شود اما کاری از دستشان برنمی‌آید.

آمریکایی‌ها به راحتی به تعهدشان عمل نکردند

حسینی تصریح کرد:امروز بررسی کنید و ببینید آمریکا به کدام کشور رفته است که آنجا آباد شده باشد،ما تا امروز در مقابل سردمداران زورگوی عالم با اقتدار ایستاده‌ایم وامروز آنهایی که به دنبال برجام ۲ و3 بودند مشاهده کردند که آمریکایی‌ها به راحتی به تعهدشان عمل نکردند و روز گذشته ترامپ اظهار می‌کند بدون پیش شرط مذاکره می‌کند اما ساعتی بعد شروط می‌گذارد.

علی مطهری از دستاورد برجام چه می گوید؟!

وی افزود: اینها یکبار بر سر ما کلاه گذاشته‌اند و آزموده را آزمودن خطاست و یادمان نرفته همین آقای رئیس جمهور چگونه از برجام ۲ و ۳ می‌گفت که رهبری جلوی آنها را گرفت و امروزعلی مطهری از دستاورد برجام چه می گوید و مشاهدده می کنیم آمریکایی‌ها برای زیاده‌خواهی خود حدی نگذاشته‌اند.

آل سعود چوب حراج به خزانه اش زده است 

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: مگر یادمان رفته در دوره رضاخان چگونه تحقیر می‌شدیم به طوری که بحرین را از ما جدا کردند و در بسیاری از نقاط خاک ایران را از دست دادیم،امروز مشاهده می کنیم آل سعود چگونه چوب حراج به خزانه خود زده است و ۷۰۰ میلیون دلار را دارد هزینه می‌کند چرا که از قدرت جمهوری اسلامی به لرزه درآمده است.

حسینی در ادامه با توجه به شرایط اقتصادی کشور و مشکلات امروز گفت: همه می دانستند با آمدن ترامپ مشکلاتی برای ما ایجاد خواهد کرد و در چنین شرایطی ما باید آرایش نظامی بگیریم و آنها به هند گفته‌اند ما نفت ارزانتر به شما می‌دهیم و مشاهده ‌کنیم کشور به کشور و شرکت به شرکت در حال کار کردن هستند.

 شاهد نفوذی‌هایی دو تابعیتی هستیم

وی گفت: تحریم وقتی اثرگذاراست که ما در داخل دچار ضعف باشیم و این در حالی است که ما در درون شاهد نفوذی‌هایی هستیم که دو تابعیتی هستند و به دنبال منافع شخصی خودشان هستند ، افرادی باید در نظام جهموی اسلامی مسئول باشند که به دنبال منافع شخصی نباشند و این نگاه باید بر مسئولان ما حاکم شود نه اینکه بیایند در لیستی قرار بگیرند و به مجلس راه پیدا کنند.

اینها اهل کار نیستند

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: تا الان نشان داده شده است که اینها اهل کار نیستند و همین امروز که برق گچساران قطع شد ما را یاد خاموشی‌های دوران جنگ انداخت. امروز خود اصلاح طلبان و حامیان آنها می گویند باید در ترکیب دولت تغییر ایجاد شود.

باید در ترکیب دولت تغییر ایجاد شود

گفت: امروز اگر کاری هم صورت می‌گیرد توسط قرارگاه خاتم و کارهای مردمی است چرا که اینها فقط دنبال بحث‌های سیاسی هستند به طوری که در زلزله مشاهده کردیم معاون رئیس جمهور در اولین اظهار نظر خود از وضعیت مسکن مهر گلایه می‌کند و مشخص است این دولت عرضه و توان ندارد و برخی از آنها نیز از عوامل فتنه۸۸ بوده اند.

این دولت عرضه و توان ندارد و برخی از آنها نیز از عوامل فتنه۸۸ بوده اند

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: ببینید کار به کجارسیده است که روحانی می‌گوید رئیس جمهور فرانسه دغدغه بیکاری جوانان ما را داشته است که این جمله در آینده تاریخ ما یک طنز خواهد بود، از دولت انتظار داریم با تغییر ترکیب و رویکرد و کوتاه کردن دست سودجویانی که در شرایط این روزها رحم نمی‌کنند دادگاه صحرایی تشکیل دهد و با اینها برخورد کند.

مگر در این کشور قحط الرجال است

وی ادامه داد: مگر در این کشور قحط الرجال است که یک عده باید از اول تا امروز مسئول باشند و تنها در دولت احمدی‌نژاد یک چرخش صورت گرفت،امروز سازمان بازرسی و دیوان محاسبات باید مراقبت کنند و دستگاه قضا نیز باید کاری کند که مردم احساس کنند که در کشور کسانی هستند که مانع می‌شوند.

مجلس فعلی یک مجلس خنثی است

حسینی گفت:متاسفانه شاهد هستیم هنوز تحریم‌ها شروع نشده است اما برخی به دنبال منافع خود هستند و برخی نیز دو تابعیتی هستند و خانوداه آنها نیز آن ور است،این مجلس جز ضعیف ترین مجلس ها از بدو انقلاب بوده است چرا که یک مجلس خنثی است و اجازه آنها در دست همان فردی است که آنها را در لیست قرار داده است و اینها نیز برای اینکه مجدد در لیست قرار بگیرند کاری نمی توانند انجام دهند.

نمایندگانی که بدنبال مجوز کنسرت هستند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم  بیان کرد: همیشه شاهد بودیم ۳۰ نماینده تهران افراد شاخص بودند اما امروز افرادی نماینده تهران هستند که مشکلات را رها کرده‌اند و دنبال مجوز کنسرت و حضور زنان در ورزشگاه هستند و نظارت را رها کرده‌اند،مشاهد کردیم چقدر حضرت آقا در انتخابات هشدار دادند پس ما نیز باید دقت کنیم و آگاهانه و با دوری از مسائل قومی در انتخابات حضور پیدا کنیم و معیارها را در نظر بگیریم.

پنج سال از عمر این دولت گذشته است و دیگر حنایتان رنگی ندارد

حسینی  خاطرنشان کرد: نمی‌شود شما به هر کسی خواستید رای بدهید و پس از آن بگویید چرا رهبری اقدامی نمی کند،پنج سال از عمر این دولت گذشته است و دیگر حنایتان رنگی ندارد که بگویید تقصیر دولت گذشته بوده است و این سوال از شما مطرح می شود هنر شما در این پنج سال چه بوده است به جز رکود و تورم و بعد هم آمار دروغ می‌دهید و با گفتار درمانی جواب می‌دهید که باید گفت مردم واقعیت‌ها را لمس کردند و این عبرتی است برای آینده.

دولت نشان داد کفایت لازم را ندارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم بیان کرد: یادتان نرفته که می‌گفتند نه تنها تحریم‌های هسته‌ای بلکه همه تحریم‌ها را بر می‌دارند اما نشان دادند کفایت ندارند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *