آخرین اخبار

به جای نشست‌های اثبات خود و تحقیر دیگران پاسخگو باشید/ به جای حمله صوری به دولت باید محاکمه شوید

برای این بحران به جای حمله صوری به دولت، حضرتعالی و همکارانتان در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز باید بازخواست شوید و جواب پس بدهید. فکر نمی‌کنید اگر قرار است کسی در این بین محاکمه و پاسخگو باشد حضرتعالی و کمیسیونتان باشد که به هیچ کدام از وظایفی که برای انجام آن سوگند یاد کرده‌اید عمل نکرده‌اید.

اشتراک گذاری
07 مرداد 1397
کد مطلب : 19224

دکتر علی خرامین استاد دانشگاه و از فعالین سیاسی استان در نامه‌ای شدید الحن به غلامرضا تاجگردون، وی و سایر اعضای کمیسیون بودجه مجلس را در شکل گیری وضعیت اقتصادی کشور مقصر خوانده است.
وی با انتقاد از بگو و مگوهای روزانه تاجگردون در فضای سیاسی و رسانه‌ای استان در این نامه آورده است: اگر قرار است کسی در این بین محاکمه و پاسخگو باشد حضرتعالی و سایر اعضای کمیسیون بودجه مجلس هستید که به نظر می‌رسد به هیچ کدام از وظایفی که برای انجام آن سوگند یاد کرده‌اید، عمل نکرده‌اید.
متن نامه خرامین به تاجگردون به شرح زیر است:

به نام خدا
جناب آقای تاجگردون
نماینده محترم مردم شریف و بزرگوار شهرستانهای گچساران و باشت
سلام علیکم
روزانه ما مردم استان شاهد سخنان و اظهارات حضرتعالی در موضوعات مختلف هستیم. اظهاراتی که دایره اثرگذاری آنها از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی فعال در درون استان و هم چنین اختلافات منطقه‌ای و ایلی فراتر نمی‌رود. سخنان و اظهاراتتان معمولاً در حول و حوش مسائل پیش پا افتاده و بگو و مگو و یک به دو با هر رقیب، منتقد و معترضی به عملکردتان بر سر مسائل کوچک و بی ارزشی بوده که نشان از بی خبری، بی خیالی و یا سر پوش گذاشتن بر مسائل کلان بوده است که امیدوارم چنین نباشد و این همه در حالی است که توقع و انتظار از جنابعالی به جهت تخصص و هم چنین جایگاهتان در مجلس بیش از این رفتارها و اظهارات ابتدایی بوده است.
اگر مستحضر باشید که حتماً هستید و بهتر از ما هم اطلاع دارید در هفته‌ها و ماه‌های اخیر دلار از مرز نه هزار تومان گذشته است و سکه چهار میلیون را به راحتی رکورد زده است. به عبارتی در عرض چهار ماه دلار سه برابر و سکه چهار برابر گردیده و حقوق کارگران در سطح پنجاه هزار نا قابل برای جلوگیری از ایجاد تورم باقی مانده است.
پدیده‌ای که از سالهای قبل توسط دلسوزان متخصص و حتی غیر متخصص به عنوان نتیجه انفجار فنری کنترل رکودی تورم به همه شماها گوشزد شده بود ولی نه تنها وقعی به این پیشنهادات ندادید که هر منتقد و دلسوزی را به جایی حواله کردید و اینک نیز بعد از وقوع فاجعه قرائن رفتاری شما و دوستان مسئول شما مانند خرید دلارها، دریافت وامها و راه اندازی صرافیها، خرید سکه‌ها ورود ماشینهای خارجی همه نشان دهنده اطلاع دقیق شماها از بحران فوق الذکر از مدتها قبل و حتی قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته بوده است.
از طرف دیگر استحضار دارید که وظیفه خطیر نمایندگی و مجلس محترم تصویب قوانین و نظارت بر اجرای آنان می‌باشد. به عبارتی در هر جایی ضعفی باشد آنجا یا فاقد قانون وبرنامه بوده است یا نظارتی در کار نبوده است، چرا که در کشور از چهار رکن توسعه دو رکن آن یعنی منابع مالی و انسانی در وضعیت خوب و مطلوبی است و اگر ضعفی بوده باشد آن ضعف متوجه دو رکن دیگر یعنی برنامه و قانون و نظارت می‌توانسته باشد.
حال بد نیست حضرتعالی به عنوان رئیس کمیسیون بودجه مجلس به جای نشست‌های اثبات خود و بعضاً تحقیر دیگران به برخی سوالات بی شمار مردم پاسخگو باشید.
1- شما به عنوان مسئول بالاترین کمیسیون اقتصادی مجلس که وظیفه برنامه ریزی، تصویب قوانین و نظارت را به عهده داشته‌اید برای جلوگیری از این بحران کدام قدم عملی جز مصاحبه‌های ساختگی و بی اثر را برداشته‌اید؟
2- در طی این چندین سال با علم اطلاع از این بحران کدام وزیر را استیضاح، مورد پرسش و یا بازخواست نمودید؟
3- در طی این چندین سال کدام تذکر یا نامه دلسوزانه را برای مسئولین فرستادید. پای کدامین طرح سئوال را از مسئولین اقتصادی امضاء نمودید؟ شما حتی در نامه دیروز 91 نماینده از همکارانتان که سوالی را در همین زمینه از جناب رئیس جمهور مطرح کردند حاضر به امضای نامه نشده‌اید.
4- کدام قانون، برنامه را برای رهایی از بحرانی که همه از قبل می‌دانستید پیشنهاد، تصویب ویا عملیاتی نمودید؟
5- در طی این مدت کدام طرح نظارتی، تحقیق و تفحص و برنامه بازخواستی را از تیم اقتصادی دولت داشته‌اید؟
تا آنجاییکه من در این مدت پیگیر اخبار و رویدادها بوده‌ام هیچ کدام از این موارد را ندیدم که بر عکس هر جا سئوال، استیضاح و یا بازخواستی بوده است یکی از سینه چاکان مدافع این تیم اقتصادی ورشکسته شما بوده‌اید. شاید بفرمایید در بعد از بحران نامه‌ای برای رئس جمهور برای ترمیم تیم اقتصادی فرستادید. تصور این است این نامه جز فرار به جلو و یا به عبارتی نوش داروی بعد از مرگ سهراب و دست پیش گرفتن برای بازخواست نشدن چیز دیگری نبوده است.
شاید هم بفرمایید ما غافلگیر برجام شدیم، یادتان باشد در تصویب پانزده دقیقه‌ای این برجام بدون ضمانت اجرایی چه نقشی شما به عهده داشتید.
جناب آقای دکتر تاجگردون هم استانی عزیز
آیا فکر نمی‌کنید برای این بحران به جای حمله صوری به دولت، حضرتعالی و همکارانتان در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز باید بازخواست شوید و جواب پس بدهید. فکر نمی‌کنید اگر قرار است کسی در این بین محاکمه و پاسخگو باشد حضرتعالی و کمیسیونتان باشد که به هیچ کدام از وظایفی که برای انجام آن سوگند یاد کرده‌اید عمل نکرده‌اید.
توقع از شما این بود که امروز در محضر مردم پاسخگوی مشکلاتی باشید که بیشتر ریشه آن در دامن شما و مجلستان به خاطر غفلت از انجام وظایف بوده است نه اینکه به طرح مسائل تفرقه انگیز و منیتهای بچه گانه و آزار دهنده‌ی آرامش جامعه بپردازید.
متاسفانه باید قبول کنیم که در راس مقصرین وضع فعلی کشور شما باید بیش از بقیه پاسخگوی این بحران باشید. پاسخگوی غفلتتان، پاسخگوی عدم انجام وظایفتان، پاسخگوی پرداختن به مسایل حاشیه‌ای وزارت خانه‌هایی که هیج نتیجه‌ای نداشت و پشت آن هزاران اما و اگر و حدیث باج خواهی به نام دنا مظلوم بوده است به ثبت رسیده است.
یادمان باشد این ملت نجیب روزی از همه ماها بازخواست خواهند کرد.

علی خرامین
استاد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

این مطلب بدون برچسب می باشد.

۶ پاسخ به “به جای نشست‌های اثبات خود و تحقیر دیگران پاسخگو باشید/ به جای حمله صوری به دولت باید محاکمه شوید”

 1. همشهری گفت:

  سپاس از دکتر خرامین شجاع، بالاخره یک نفر پیدا شد تا حرف دل مردم را بزند. کاش کسی پیدا شود و حق مردم را هم از آقازاده ها بگیرد👌👌🙏

 2. سید کشاورز گفت:

  سلام دکتر خوب میفرمایی بله میرشکال باید جواب بده چهارسال اول کاسه وکوزه رابرسراحمدی نزاد می‌شکنند حال هم بقول خودشان برجام

 3. غلام الدین گفت:

  درود بر دکتر خرامین که همه فرمایشاتشان حرف دل است.

 4. غلامعلی گفت:

  سلام و درود بر دکتر خرامین عزیز

 5. سلام گفت:

  سلام دکتر البته مطالب شما درست است منتها تاجگردون هم کاره ای نیست

 6. سلام گفت:

  سلام دکتر عزیز لبته مطالب شما درست است منتها تاجگردون هم عدد و کاره ای نیست اگر صدها تاجگردون محاکمه شود و حتی اگر ایشان اصلا وارد مجلس نمی شدند و اگر ….. و هاشمی و خاتمی و احمدی نژاد و روحانی و سایرین بالاتر از ایشان هم نمی آمدند یا نیایند باز هم همین اتفاق می افتاد و خواهد افتاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *