آخرین اخبار

در مجلس چه خبر است/ از رانت ها و رشوه ها تا بده بستانها / چه کسی پاسخگو است

چند وقت پیش بود که رییس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس در نشستی با عنوان « فساد، معضل فراجناحی جمهوری اسلامی»  ادعا کرد که در جریان تصویب طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران یکی از نمایندگان به ارزش یک میلیارد تومان هولوگرام تغییر کاربری و تعدادی دیگر از نمایندگان مجلس […]

اشتراک گذاری
06 مرداد 1397
کد مطلب : 19154

چند وقت پیش بود که رییس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس در نشستی با عنوان « فساد، معضل فراجناحی جمهوری اسلامی»  ادعا کرد که در جریان تصویب طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران یکی از نمایندگان به ارزش یک میلیارد تومان هولوگرام تغییر کاربری و تعدادی دیگر از نمایندگان مجلس کارت پول پنج میلیون تومانی دریافت کردند.

اعطای هولگرام به ارزش یک میلیارد تومان

بر اساس خبری که خبرگزاری ایسنا بر روی خروجی خود قرار داده بود محمود صادقی در این نشست که در خبرگزاری ایرنا برگزار شده بود  با اشاره به رواج فساد شبکه‌ای در کشور، خاطرنشان کرد:  درباره فساد شبکه‌ای مصادیق مشخصی در کشور وجود دارد، از جمله این مصادیق طرح درخواست تحقیق و تفحص از شهرداری تهران بود که در این موضوع کاملا با فساد شبکه‌ای درگیر شدیم. در رسیدگی به این طرح رانت‌ها و رشوه‌های بسیاری داده شد که از جمله آنها می‌توان به اعطای هولوگرام تغییر کاربری به ارزش یک میلیارد تومان به یکی از اعضای کمیسیون عمران و بعضا دریافت کارت پول‌های پنج میلیون تومانی از سوی برخی نمایندگان مجلس اشاره کرد و گفت که  این موارد بر اساس گزارش‌های کارمندان مجلس به دست آمده است.

۹۰ درصد تذکرات و سوالات نمایندگان را معامله می بینیم

هر چند که این خبر واکنش هایی را در پی داشت و حتی محمود صادقی تهدید به استعفا  در صورت عدم اثبات این موضوع شد اما  غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز در هفته گذشته در نشست شورای تبیین بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز از وجود معامله در تذکرات و سوالات نمایندگان در مجلس پرده برداری نمود و گفت: ۹۰ درصد تذکر و سووالات نمایندگان در مجلس از وزرا و مقامات عالی رتبه را معامله می بینم. هر چند که نماینده گچساران و باشت به جزئیات بیشتری اشاره نکرد اما همین کافی بود تا وجود فساد در برخی از نمایندگان مشخص شود.

بده بستانها برای جلوگیری از استیضاح وزیر اقتصاد

اما این بار حسینعلی حاج دلیگانی بود که به بده بستانهای عجیب برای جلوگیری از یک استضاح خبر می داد. بر اساس گزارشی که در خبرگزاری تسنیم منتشر شده است به نمایندگانی اشاره کرد که به دنبال دریافت امتیاز از این شرایط هستند.

حسینعلی حاجی دلیگانی  با بیان اینکه، بدنبال طرح استیضاح وزیر اقتصاد تحرکات افزایش یافت،گفت: دیپلماسی فعالی در مجلس راه افتاده و رایزنی گسترده با نمایندگانی که طرح را امضا کرده و حتی آنهایی که استیضاح را امضا نکرده‌اند نیز ایجاد شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به فضای سنگین رایزنیها، انتصابهای مشکوک و بده و بستانهای عجیب برای جلوگیری از استیضاح وزیر اقتصاد گفت: متاسفانه برخی نمایندگان مجلس که اسمشان را نمی‌آورم به دنبال دریافت  امتیاز در این شرایط هستند.

هر چند که  در فضای مجازی از سوء استفاده برخی از نمایندگان از موقعیت خویش در گرفتن امتیازات و حتی رانت خواری در سطح پایین خبرهایی منتشر می گردید اما افکار عمومی به  برخی از این اخبار با دیده تردید نگاه می کردند اما حالا که برخی از نمایندگان مجلس خود ازوجود فساد و بده بستانهای برخی از نمایندگان خبر می دهند زمینه را برای پذیرش اخبار فضای مجازی نیز بیشتر نموده است.

زالو صفتان باصطلاح نماینده را معرفی کنید

حیثیت نمایندگانی واقعی و دلسوز که مردم با هزاران امید و آرزو به عنوان مجلس فرستادند تا به عنوان وکیل حوزه انتخابیه خود از حق آنها دفاع کنند امروز و با انتشار این اخبار و گزارشات زیر سوال رفته است و در صورت صحت افشاگری های  منتشر شده برخی از نمایندگان درمجلس شورای اسلامی،  دیوار اعتماد مردم بار دیگر با عملکرد غلط گرگ هایی که در پوستین میش بوده اند ترک های بیشتری برداشته است  و جا دارد که برای یک بار هم که شده از سوی رئیس مجلس  به مردم گزارش داده شود که آنجا چه خبر است و آیا این مباحث مطرح شده صحت دارد یا نه . اگر صحت ندارد با کسانی که این گزارش ها را عنوان می کنند برخورد قانونی صورت گیرد و در صورتی که این موارد صحت دارد پاسخگویی و مبارزه با فساد را از خانه ملت شروع کنند و اسامی این زالو صفتان باصطلاح  نماینده  را به مردم اعلام کنند تا هویت واقعی آنها برای مردم روشن شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *