آخرین اخبار

ابهام در توزیع اعتبارات «یک سوم» نفت کهگیلویه و بویراحمد

  بحث توزیع اعتبارات یک‌سوم نفت ۱۶ تیرماه امسال نشست شورای برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد را بی‌نتیجه گذاشت زیرا در این نشست غلام‌محمد زارعی مکاتبه‌ای را از علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قرائت کرد که محتوای آن توزیع استانی این اعتبارات بود. اعتبارات یک‌سوم نفت […]

اشتراک گذاری
01 مرداد 1397
کد مطلب : 18984

 

بحث توزیع اعتبارات یک‌سوم نفت ۱۶ تیرماه امسال نشست شورای برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد را بی‌نتیجه گذاشت زیرا در این نشست غلام‌محمد زارعی مکاتبه‌ای را از علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قرائت کرد که محتوای آن توزیع استانی این اعتبارات بود.
اعتبارات یک‌سوم نفت در بودجه ۹۷ باید به‌صورت منطقه‌ای توزیع شود ولی این مسئله مورد توافق نمایندگان برخی مناطق نبود زیرا معتقد هستند باید این اعتبارات به‌صورت استانی توزیع شود.
بعد از بحث و بررسی این موضوع در نشست گذشته شورای برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد در نهایت این شورا در زمینه توزیع اعتبارات بی‌نتیجه ماند و مقرر شد غلام‌محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا در ۱۵ روز آینده دستور رسمی محمدباقر نوبخت را برای توزیع اعتبارات نفت به‌صورت استانی به مدیریت و برنامه‌ریزی استان ابلاغ کند.
در نشست گذشته شورای برنامه‌ریزی و توسعه کهگیلویه و بویراحمد حسن نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی معتقد بود باید به قانون عمل کرد و در همین نشست نسبت به توزیع اعتبارات با هدف تسریع در روند مبادله موافقت‌نامه اقدام شود زیرا معتقد بود مکاتبه لاریجانی قانون نبوده و تأثیری در روند توزیع اعتبارات ندارد که با وساطت استاندار قرار بر دادن یک فرصت ۱۵روزه برای تعیین تکلیف این مسئله شد.
درست بعد از گذشت ۱۵ روز نتیجه را از علی حسن نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی جویا شدیم که سرانجام کشمکش اعتبارات نفت در استان به کجا رسید، وی پاسخ داد: منتظر تصمیم استاندار هستیم.
وی تأکید کرد: هنوز چیزی مبنی بر توزیع اعتبارات نفت به‌صورت استانی به ما ابلاغ نشده است و بر اساس قانون باید نسبت به توزیع اعتبارات اقدام کنیم.
نوروزی در پاسخ به این سؤال که نشست شورای برنامه‌ریزی کی برگزار می‌شود، افزود: منتظر مشخص شدن زمان توسط استاندار هستیم.
به‌گزارش تسنیم، اعتبارات یک‌سوم نفت کهگیلویه و بویراحمد ۱۳۸ میلیارد تومان بوده که طبق قانون باید بین دو شهرستان نفتخیز گچساران و بهمئی توزیع شود که این مسئله با اعتراض برخی از نمایندگان استان روبه‌رو بوده زیرا اعتقاد بر توزیع استانی این اعتبارات دارند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *