آخرین اخبار

برخی مدیران ما کاهل، بی مسئولیت و تنبل اند که در حال رصد هستند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدیر منفعل به درد ما نمی خورد و هر مدیر نمی تواند کار را ادامه دهد خودش محترمانه کنار برود.

اشتراک گذاری
29 تیر 1397
کد مطلب : 18912

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدیر منفعل به درد ما نمی خورد و هر مدیر نمی تواند کار را ادامه دهد خودش محترمانه کنار برود.

علی محمد احمدی پنجشنبه، ۲۸ تیرماه در نشست شورای اداری استان افزود: شورای ادارای استان باید از وضعیت گزارش دهی به سمت مساله شناسی حرکت کنند و با توجه به اینکه شورای اداری ماهانه برگزار می شود، مدیران دستگاه های اجرایی باید گزارش دهند که ظرف یک ماه گذشته در راستای بهبود وضعیت استان چه اقداماتی را انجام دادند.

وی اظهار کرد: مدیران از انباشتگی مطالبات بطور جدی جلوگیری کنند، مدیر دلسوز نظام دغدغه خدمت دارد، وقت نمی شناسد، پای کار و اجزای سازمان خود را بلد است و تمام تلاش خود را برای خدمت به مردم می گذارد و در فکر اداره و مردم است. امروز این نوع مدیر را می خواهیم البته در سبد مدیرانی استان مدیران ارزشمند و پای کار که خون شهدا و فداکاری و مجاهدت ملت را به یاد دارند، داریم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: امروز دیگر مدیر منفعل به درد ما نمی خورد اگر مدیری در واقع نمی تواند کار کند و کشش ندارد خودش محترمانه برود کما اینکه ما داریم این کار را انجام می دهیم.

احمدی تصریح کرد: مشکلات استان را شناسایی کنند، مشکلات استان غیرقابل حل نیستند ۱۰درصد مشکلات مربوط به خارج است و منشاء ۹۰ درصد مشکلات بی توجهی و عدم شناخت ماست. اگر مدیر مساله شناس باشیم این ظرفیت را داریم که مشکلات بزرگ را حل کنیم.

وی ادامه داد: مدیران و فرمانداران اجازه ندهند مسایل اداری و صنفی تبدیل به مساله سیاسی شوند، معمولا مدیرانی که قدرت کنترل موضوع را ندارند و مساله شناسی ضعیفی دارند مسایل اداری و صنفی انها به مساله سیاسی تبدیل می شود.

بانک هایی که برنامه های دولت را قفل می کنند جور دیگری برخورد می شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: دولت در حال تغییر قالب های اداری است که در همین راستا میز خدمت ایجاد و راه اندازی شده است و مسئولان باید تکریم ارباب رجوع را انجام دهند و پاسخگوی مردم باشند. مدیران اگر می خواهید پای کار باشید رویه های جدید دولت را اجرا کنند.

احمدی تاکید کرد: بانکی که هنوز نمی فهمد و وقتی دولت یک تصمیمی و دستورالعمل جدیدی را برای پرداخت تسهیلات ابلاغ می کند، دستورالعمل های داخلی خود را به این مساله رابط می دهد یعنی درکی از شرایط ندارد و برنامه های دولت را قفل می کند، یک یا دوبار با احترام رفتار می کنیم بار سوم جور دیگری برخورد خواهم کرد.

ضرورت ید واحد بودن تمام عوامل نظام

وی بیان کرد: انسجام تمام عوامل نظام یک امر ضروری است، شرایط کشور جدید است که به فضل خداوند متعال مدیریت خواهد شد اما تهدید دشمن را نباید دست کم بگیریم. هیچ کسی حق ندارد بین مسایل دولت و نظام افتراقی ایجاد کند بلکه باید همه با هم باشیم تا بعنوان یک ید واحد عمل کنیم تا با وحدت توطئه های دشمن را خنثی کنیم که ملاک این وحدت ما مقام معظم رهبری است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: هستهاصلی ماموریت ما مدیران امنیت و آرامشمردم است، هیچ مدیر دستگاهی حق ندارد که به بهانه ای امنیت و آرامش مردم را مخطل کند، باید تمام تلاش خود را برای احساس امنیت کردن مردم انجام دهیم و مردم ما این مساله را خوب می فهمند.

احمدی افزود: با راه اندازی میز خدمت دنبال این هستیم که مردم با فرآیندی شفاف تر، با هزینه کمتر و سرعت بیشتر خدمات دریافت کنند. مدیران باید قاب های بسته را کنار بگذارند و با اولویت امور عمومی در کنار مردم باشند.

مدیران دفاع مستند و واقعی از عملکرد دولت داشته باشند

وی با اشاره به ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی بیان کرد: باید تلاش کنیم که از هفته دولت تا ۲۲ بهمن امسال با افتتاح پروژه جدید بارقه های امید را روز به روز در بین مردم بیشتر کنیم. با وجود محدودیت هایی که بود هیچ پروژه کوچک و بزرگ استان بدون اعتبار نیست بلکه کمی اهتمام می خواهد که امیدواریم بذر امید را در دل مردم بکاریم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه مدیران ادارات و دستگاه های اجرایی استان دفاع مستند از عملکرد دولت داشته باشند، تصریح کرد: مدیران از عملکرد و خدمات نظام و دولت بصورت مستند دفاع کنند، متاسفانه در برخی دستگاهها انفعالی عمل می شود که یا عاجز از بیان خدمات دولتند و یا تحت تاثیر القائات دشمنان قرار دارند.

احمدی خاطرنشان کرد: در طول چند ماه قریب به ۵۰۰ میلیون تومان پروژه جدید در حوزه آب تعریف کرده ایم، با وجود ارائه خدمات در بخش های مختلف از جمله راه، آبرسانی و صنعت چرا زبان برخی ها بسته شده و نمی گویند چه کارهای بزرگی در حال انجام است، مدیران عملکرد و خدمات دولت و نظام را به دور از آمار سازی های دروغین، غیر واقعی و بزرگنمایی تبیین کنند و به افکار عمومی گزارش دهند.

با مدیران تنبل و بی مسئولیت برخورد می شود

وی ادامه داد: برخی مدیران ما کاهل، بی مسئولیت و تنبل اند که در حال رصد هستند و برخورد لازم با این مدیران صورت می گیرد. برخی مواقع درگاه های اطلاعاتی بعضی از ادارات و دستگاه ها را می بینم باور کنید که مدیر از سایت اداره شون بی خبرند و امارها و اطلاعات مربوط به ۱۵ یا ۲۰ روز پیش است این گونه مدیران مدیر نظام نیست. این مدیران رصد و با او برخورد می شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بازدید مرتب از شهرستان ها و مناطق مختلف استان داشته باشند، مدیران کل در یاسوج برای استفاده از هوای مطبوع آن ننشینند بلکه مدیران باید در حال بازدید و سرکشی از مناطق مختلف استان گچساران، باشت، دیشموک، قلعه رئیسی، لنده و مارگون و لوداب باشد. چه معنی دارد که برخی مدیران به شهرستان ها و مناطق استان بازدید ندارند.

مردم کمبودها را تحمل می کنند اما فساد را نه

احمدی تصریح کرد: مدیران با فساد از طرف هر کسی باشد رحم نکنند، مردم ما کمبودها و بی تعهدی های ما مسئولان را تحمل می کنند اما فساد را تحمل نمی کنند. آنچه که در توان داشته ام طی مدتی که مدیریت استان را برعهده گرفتم برای مبارزه با فساد بخصوص استخدام رابطه ای و بدون ضابطه وارد شدم و از آنها جلوگیری کردم اما همه هزینه را نباید من پرداخت کنم.

وی اضافه کرد: در این استان باید قانون گرایی عادی شود اما متاسفانه قانون گریزی در استان زیاد است و ما باید مسیری را نرویم که موجب نا امیدی مردم شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *