آخرین اخبار

تقدیر کانون مطالعات زنان بسیج دانشجویی از موضع گیری امام جمعه گچساران/ به مسئولان توصیه میکنیم نگران استخدام های فله ای و رابطه ای شهر خود باشند

مسئول کانون مطالعات زنان بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی یاسوج از موضع گیری قاطعانه و شجاعانه امام جمعه گچساران نسبت به منع پوشیدن چادر بر روی جلسه آزمون استخدامی آموزش و پرورش شهر گچساران تقدیر و تشکر کرد.

اشتراک گذاری
24 تیر 1397
کد مطلب : 18751

مسئول کانون مطالعات زنان بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی یاسوج طی بیانیه ای از موضع گیری قاطعانه و شجاعانه حجه السلام و المسلمین حاج‌آقا حجازی امام جمعه گچساران نسبت به منع پوشیدن چادر بر روی جلسه آزمون استخدامی آموزش و پرورش شهر گچساران تقدیر و تشکر کرد. در این بیانیه آمده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

امام‌جمعه انقلابی گچساران حضرت حجه السلام و المسلمین حاج‌آقا حجازی

سلام علیکم

خداوند بزرگ را شاکریم که در این وانفسای زندگی و در میان  مصلحت‌های کاذب ذی‌نفعان انقلابی و انقلابی‌نماهای متأخر، سکوت‌های مرگبار و منفعت محور تعاملات نامیمون ثروت‌ها و قدرت‌ها، هنوز از نعمت سابقون انقلابی و روحانیت مبارز و شجاع برخوردار هستیم

بر خود فرض می‌دانیم به‌عنوان فرزندان دانشجوی شما در دانشگاه دولتی یاسوج و در آستانه روز دختر و هفته پر خیر و نور کرامت ،از اتخاذ مواضع شجاعانه جنابعالی در خطبه‌های نماز جمعه و خصوصاً مسئله حجاب و دفاع از حریم عفت عمومی بانوان و دختران محجبه و بالأخص در قضیه برخورد غیرمعقول تعدادی از مراقبین حوزه امتحانی آزمون  استخدامی اخیر آموزش‌وپرورش در گچساران با داوطلبان محجبه ، صرف‌نظر از دلایل و علایل موضوع سپاسگزاری و قدرشناسی می‌نماییم.

همان اندازه که هشدارهای دلسوزانه و انقلابی  و معنادار جنابعالی  امیدبخش و قابل سپاس است، سکوت بی‌معنا و مواضع منفعلانه و غیرانقلابی دیگران در این خصوص،مایه‌ بسی تأسف و گله‌مندی شدید است.

عنایت به اشراف به برخی مشکلات موجود در حوزه‌های امتحانی بخش بانوان و سوءاستفاده‌های که همواره از این قضیه وجود دارد، اینکه چندین سال متوالی است از برخی بلندگوهای  آزمون‌های متعدد اعم از  کنکور و آزمون‌های استخدامی و… در استانی که تمام حیاتش به عفاف و حجاب و چادرش گره‌خورده است، به داوطلبین دختر و خانم‌ها اعلام  می‌شود داشتن چادر به‌منزله تقلب محسوب می‌شود، خود به‌تنهایی توهین بزرگی به تمام آموزه‌های دینی است که  نمی‌توان به‌سادگی از کنار آن گذشت .

اگر این جمله ((همراه داشتن چادر به‌منزله تقلب)) ابلاغی است باید از طرف دادستان عمومی و انقلاب مورد شکایت و پیگرد قانونی قرار گیرد و اگر (من‌درآوردی) مجریان است که باید برخورد لازم انجام شود .

ضعف تدبیر مجریان در  اجرای قانون آزمون‌ها به هر نحو نباید بهانه ای برای جریان سازی علیه حجاب و چادر شود .آنان که این اندازه نگران تقلب در لوای چادر هستند، چه استانی و چه کشوری نگران استخدام‌های فله‌ای و بی‌ضابطه و پذیرش و گزینش‌های رابطه‌ای به بهانه‌ چنین  آزمون‌های استخدامی باشند و ما نگران این‌طرف قصه هستیم.

علی ایحال ،از مجریان این آزمون و نهادهای نظارتی و مسئول خواهان اطلاع‌رسانی دقیق موضوع و پاسخگویی مسئولانه هستیم، در غیر این صورت ازآنجاکه احتمال می‌دهیم شاکیان موضوع از واهمه تأثیرگذاری شکایت درنتیجه آزمون صرف‌نظر نمایند ،حق خود می‌دانیم تا رسماً و کتباً در مراجع ذی‌صلاح خصوصاً دادستانی پیگیر حقوقی موضوع باشیم.

کانون مطالعات زنان دانشگاه یاسوج

بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *