آخرین اخبار

توضیح تاجگردون در خصوص اعتبارات مناقشه انگیز نفت

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس قانون از سه درصد اعتبارات نفت یک سوم آن مختص به مناطق نفت‌خیز است

اشتراک گذاری
17 تیر 1397
کد مطلب : 18590

به گزارش 19 آبان،غلامرضا تاجگردون اظهار کرد: قانون به صراحت می‌گوید که سه درصد از اعتبارات نفت که برای مناطق نفت‌خیز و محروم کشور تخصیص داده شده است که از این سه درصد طبق قانون دو درصد آن برای مناطق توسعه نیافته کشور و یک درصد آن مختص مناطق نفت‌خیز است.

وی در تشریح و توزیع آن بیان کرد: وقتی این اعتبارات را توزیع می‌کنند مانند استان کرمان سه درصدرش بیشتر از کهگیلویه و بویراحمد است چرا که مناطق محروم آن زیاد است و در استان کهگیلویه وبویراحمد، شهرستان گچساران منطقه محروم ندارد اما از آنجا که منطقه نفت‌خیز است بر اساس قانون یک سوم به گچساران تخصیص داده می‌شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قانون هم می‌گوید این یک سوم به مناطق نفت‌خیز تخصیص داده می‌شود و بودجه و حکم آن نیز مشخص است و مانند سال گذشته اعمال خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم برخی دوستانی که به این موضوع اشاره می‌کنند به اصل موضوع دقت نمی‌کنند و گرنه قانون است و بر اساس قانون اعمال خواهد شد.

به گزارش 19 آبان در چند جلسه از شورای برنامه ریزی استان این موضوع مورد مناقشه نمایندگان استان بوده است. نماینده بویراحمد با استناد به نامه علی لاریجانی به سازمان مدیریت بر استانی بودن آن تاکید دارد و در حالی که تاجگردون و  رئیس سازمان مدیریت استان به نامه ابلاغی از سوی دولت مبنی بر منطقه ای بودن این بودجه تاکید دارند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *