آخرین اخبار

خوزستان؛ مقصد جدید جهادگران گچسارانی/توزیع آب‌معدنی در روستاهای آبادان+تصاویر

  چند هفته پیش بود که مردم شهرهای آبادان و خرمشهر وقتی شیر آب خانه‌های خود را باز کردند، با آبی شورتر از آب دریا مواجه می شدند، آبی که نه می‌شد آن را نوشید و نه چیزی با آن شُست. این موضوع برای مردمی که زخم ۳۸ ساله جنگ، بر قلب و پوست شهرشان […]

اشتراک گذاری
16 تیر 1397
کد مطلب : 18560

 

چند هفته پیش بود که مردم شهرهای آبادان و خرمشهر وقتی شیر آب خانه‌های خود را باز کردند، با آبی شورتر از آب دریا مواجه می شدند، آبی که نه می‌شد آن را نوشید و نه چیزی با آن شُست.

این موضوع برای مردمی که زخم ۳۸ ساله جنگ، بر قلب و پوست شهرشان جا خشک کرده، شبیه آژیر قرمزی بود که سال‌ها پیش به گوش شنیده بودند و باید بعد از گذشت این همه سال، بازهم می‌شنیدند، آژیری که وضعیت قرمز را برای شوری آب به صدا در می‌آورد و داغ روی داغِ آبادان و خرمشهر می‌گذاشت.

اما درسویی دیگر “آتش به اختیار” واژه ای نام آشنا بود که با شروع بحران آب در آبادان و خرمشهر، جهادگران بسیج دانشجویی گچساران به آن لباس عمل پوشاندند و با اعزام گروه های جهادی در تحقق این کلام رهبری برای رفع مشکل آب این منطقه قدم برداشتند.

 بر همین اساس گروه جهادی شهید “احمدی روشن” بسیج دانشجویی گچساران در اقدامی جهادی به کمک مردم روستاهای آبادان شتافتند.این گروه جهادی همزمان با افتتاح  طرح آبرسانی غدیر۲ جهت انتقال آب به خرمشهر ،آبادان و شادگان؛ با ۷۰۰ شل آب معدنی به مردم این روستاها آب‌رسانی می‌کنند تا مردم با مشکل روبرو نشوند.

حضور گروه جهادی شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی گچساران در گرمای ۵۰درجه و در عرصه آبرسانی به روستاهای آبادان و خرمشهر، خلق حماسه عظیم در حوزه خدمت رسانی است.

این حرکت ارزشمند به موقع و سریع، نشان داد که گروه های جهادی بسیج دانشجویی ظرفیت های بالایی در امر خدمت رسانی و رفع مشکلات مردم دارندو در واقع می توان گفت در بحران هایی که اتفاق می افتد، تکیه بر این قشر و استفاده از توانمندی های برخواسته از بدنه جامعه تا حد بالایی در رفع مشکلات مردم کمک می کند.

 محمد سلیمانی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های گچساران در خصوص خدمات رسانی به مردم آبادان و خرمشهر در روزهای اخیر گفت: باتوجه به شوری آب در آبادان و خرمشهر طی روزهای اخیر گروه‌ جهادی شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی گچساران با جمع آوری و توزیع آب معدنی، به روستاها و مناطق کمتر بهرمند کمک رسانی کردند.

وی درادامه  با اشاره به حضور پررنگ گروه‌های جهادی در این رابطه افزود: جمع آوری و نیز توزیع ۷۰۰ شل آب معدنی ، جهت توزیع روزانه در سطح روستاهای آبادان جمله اقدامات جهادگران بسیجی بوده است.

سلیمانی ادامه داد: این خدمات در روزهای آتی نیز تداوم خواهد داشت و گروه‌های جهادی برای کمک به مردم این مناطق ازهیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های گچساران اظهارکرد:شناسایی مناطق کمتر بهره مند، جمع آوری وجوه نقدی جهت تهیه آب معدنی، ساماندهی و ارسال آب معدنی به مناطق محروم و روستاها خدماتی بود که این گروه های جهادی ارائه کردند.

بسیج دانشجویی گچساران برای دومین بار است که محموله آب معدنی را برای یاری رساندن به مناطق روستایی آبادان و خرمشهر ارسال می‌کند.

گفتنی است طی روزهای اخیر وضعیت آب شرب شهرهای خرمشهر و آبادان در شرایط نامناسبی قرارگرفته بود که انتقاد گسترده مردم را برانگیخته بودواین روزها در آبادان و خرمشهر تمامی گروه ها دست به دست یکدیگر داده اند تا کار آبرسانی به مردم اعم از شهری و روستایی در کمترین زمان ممکن و به بهترین نحو انجام شود.

ادامه تصاویر را مشاهده نمایید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *