آخرین اخبار

تجارت سیاه در کهگیلویه وبویراحمد/ نابودی درختان بلوط برای 200 هزار تومان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تشکیل باندهای زغال در برخی نقاط این استان خبر داد و گفت: این افراد با آتش زدن درختان بلوط و درست کردن زغال به “تجارت سیاه” رو آورده‌اند.

اشتراک گذاری
12 تیر 1397
کد مطلب : 18449

عزیز فیلی اظهار داشت: باندهای زغالی “تجارت سیاه ” با اتش زدن درختان بلوط و درست کردن زغال هر کیسه آن را در خارج از مرزهای آبی به بین 200 تا 250 هزار تومان فروش می‌کنند در حالی با ندانم کاری ثروت خدادی استان را نابود می‌کنند.

وی با بیان اینکه برخی درختان بلوط عمر بیش از 100 و حتی 200 سال دارند، عنوان کرد: اعضای باندهای زغالی نمی‌دانند برای درست کردن یک کیسه زغال به نابودی طبیعت و جنگل‌های استان سرعت می‌دهند.

فیلی با اشاره به اینکه از تجربه آتش سوزی سال‌های گذشته استفاده می‌کنیم، ادامه داد: تجهیزات مورد نیاز برای مهار آتش سوزی‌های احتمالی در مراتع و جنگل‌های استان خریداری و در اختیار متولیان امر قرار می‌گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده 8 قرارگاه عملیاتی مبارزه با آتش سوزی با هدف استفاده از توان تمامی دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مردم نهاد در 8 شهرستان استان به ریاست فرمانداری و دبیری منابع طبیعی و محیط زیست و عضویت 20 دستگاه اجرایی تشکیل شده است.

فیلی با بیان اینکه امسال از توان دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها در زمینه مقابله و مهار آتش سوزی‌ها استفاده می‌کنیم، بیان کرد: مصوبات قرارگاه عملیاتی مبارزه با آتش سوزی در مراتع و جنگل‌های استان مورد تایید و جنبه اجرایی دارند و در صورت شناسایی عوامل انسانی در آتش سوزی‌ها به جد برخورد می‌شود.

وی با اشاره به انعقاد قرارداد سازمان جنگل‌ها با هوا نیروز در زمینه مهار آتش سوزی‌ها ابراز کرد: هوانیروز استان‌های خوزستان، فارس و اصفهان در این زمینه استان کهگیلویه وبویراحمد را در صورت نیاز پشتیبانی می‌کنند.

فیلی افزود: در زمینه مقابله با آتش سوزی‌ها در جنگل‌های استان در یکی از شهرستان‌ها با چوپانان منطقه توافقاتی انجام شده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *