آخرین اخبار

5 طرح اقتصادی در گچساران اجرا می شود

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: پنج طرح اقتصادی و اشتغالزای بزرگ با یک میلیارد دلار اعتبار در شهرستان گچساران اجرا می‌شود.

اشتراک گذاری
17 خرداد 1397
کد مطلب : 17797
غلامرضا تاج‌گردون در نشست بررسی طرح‌های عمرانی و اقتصادی گچساران با بیان اینکه پنج طرح اقتصادی بزرگ از محل اعتبارهای وزارت نفت در این شهرستان اجرا می شود، گفت: این طرح ها در شورای اقتصاد کشور تصویب شده و براساس برنامه ریزی انجام شده چهار درصد از درآمد حاصل از این طرح ها پس از بهره برداری صرف مشکلات اقتصادی مناطق نفت خیز می شود.

نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت افزود: هم اکنون 100 طرح بزرگ عمرانی و اقتصادی در شهرستان گچساران در حال اجراست.

وی بیان کرد: از مهمترین طرح های اقتصادی این شهرستان طرح پتروشیمی گچساران با بیش از 52 درصد پیشرفت فیزیکی  است که تا خرداد سال 1399 بهره برداری خواهد شد و هم اکنون 820 نفر در این طرح مشغول بکار هستند.

تاج‌گردون با بیان اینکه طرح پتروشیمی گچساران با 20 هزار میلیارد ریال اعتبار اجرا می شود، گفت: میزان پیشرفت فیزیکی این طرح از ابتدای سال 1396 تاکنون بیش از 15 درصد است.

نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت با بیان اینکه فاز دوم پتروشیمی گچساران مجوز دریافت کرده است، عنوان کرد: زمین پتروشیمی شماره 2 در این شهرستان آماده شده و هم اکنون در حال انجام اخذ مجوزهای زیست محیطی است.

وی طرح بزرگ پرورش شتر مرغ، مجتمع بزرگ گلخانه ای ماهور باشت، آبیاری نوین باغ های دیل، آبرسانی به زمین های دشت لیشتر، انگشترک آبرزی، دژسلیمان و بابا کلان را از دیگر طرح های اقتصادی گچساران عنوان کرد.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس با اشاره به اختصاص 95 میلیارد ریال اعتبار تسهیلات فراگیر در گچساران بیان کرد: جذب این اعتبارات راهکار خوبی برای توسعه اقتصادی این شهرستان است.

تاج‌گردون گفت: اصلاح شبکه فرسوده آب شهری، طرح‌های هادی روستایی، راه‌سازی، واگذاری انشعاب‌های فاضلاب و طرح‌های بهداشت و درمان از دیگر طرح‌های مهم در حال اجرای در گچساران است./ایلنا

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *