آخرین اخبار
اشتراک گذاری
17 خرداد 1397
کد مطلب : 17829

به گمانم زماني كه عوامل غلامرضا تاجگردون براي سفر ايشان به ديل، كنداكتور برنامه ها را مي بستند بدبين ترين فرد از حلقه مشاورانش هم، به شكاري كمتر از شاه ماهي از اين سفر رضايت نمي داد و شايد رسانه هاي زنجيره اي حلقه بنوشكه هم اماده تيتر كردن شكوه تاجگردون در ديل بودند.
تا حدودي زياي انتخاب جلسه و دور قدرت در ديل بهترين و بهنگام ترين تصميم از طرف مشاوران تاجگردون بنظر مي رسيد. پنجه هاي بي ثمري كه غلامرضا در چند ماه گذشته به جايگاه امام جمعه گچسارانكشيد در كنار شكست هاي سياسي پي در پي در مجلس از جمله شكست در استيضاح وزرا كار و راه، انتخابات هيت ريسه مجلس و به دنبال آن تزلزل جايگاه ايشان در كميسيون بودجه همگي عواملي بودند تا حلقه بنوشكه براي انجام يك رزمايش و مانور قدرت -محبوبيت در منطقه متقاعد شوند.

انها براي كاهش فشار و بار افكار عمومي به اين باور رسيدن كه بايد دوباره يك بابلي بدون خونريزي فتح شود. تاجگردون كه قبلا با ايجاد دوقطبي هاي بويراحمدي-باوي يا سردسيري-گرمسيري نشان داده كه در ايجاد جنگ رواني و فضا سازي هاي رسانه اي و سپس، بهره برداري مطلوب از اين فضاها يل بي رقيبي در استان است اينار سفره افطاري را در دهستان ديل پهن كرد.

نمايش ديل از اين منظر كه خاستگاه راست سنتي و زادگاه مرحوم نبي زاده و حاج عليمراد جعفري از مخالفين سنتي غلامرضا تاجگردون بود مي توانست بار رواني زيادي به جريانات رقيب وارد و پرده هاي زيبايي از قدرت، محبوبيت و اقتدار غلامرضا تاجگردون را به اجرا بگذارد. اما اين نمايش نشد انچه كه مي خواستند و شد انچه كه همگان ديديم.

در اين بين شايد بتوان از صحنه هاي كه از اين برنامه به بيرون نشر يافته چند نكته اساسي و قابل توجه را مورد نظر قرار داد كه در زير به انها اشاره مي شود.

١-شايد اولين پيام اين اعتراضات، گسترش دامنه اعتراضات اجتماعي به تبعيض هاي فردي،خانوادگي و قوميتي به تمام المان هاي جامعه درگچساران و باشت است.

٢- نكته قابل توجه ديگر توسعه گردش ازاد اطلاعات و بهم ريختگي مرز فضاهاي عمومي و خصوصي مسئولين و مديريت ها است به گونه اي كه مشخص شد مردم در دور افتاده ترين روستا ها و مناطق حتي اگر ديل باشد از اندروني ترين تصميمات مديريتي با خبر مي باشند. بنابراين چيزي از كسي پنهان نمي ماند

٣-ياداوري شعار هاي غلامرضا تاجگردون به ايشان نشان داد شايد بتوان راي مردم را با وعده و شعار جمع كرد اما قطعا نمي توان اين راي را بدون عمل به وعدها نگه داشت حتي اگر غلام تاجگردون باشي.

٤- هر چه قدر شومن باشي و عملكردت يك باشد و صد تبلغ كني اخر حناي تبليغات و جنجال هاي رساني مغلوب واقعيت هاي اجتماعي خواهد شد.

٥-دوران و عصر بهره برداري از دوقطبي هاي كاذب اجتماعي به سر رسيده است اگر روزي غلامرضا تاجگردون با پيش كشيدن طرح تغيير نام استان بخشي از مطالبات اجتماعي كه بواسطه عدم پاسخ به نياز هاي مردمي در گچساران و باشت شكل گرفته بود را به كما ببرد اما اين روزها ديگر هيچ دوگانه اي ديگر نمي تواند مطالبه گري گروه هاي اجتماعي را منحرف نمايد. اين روزها اعتراضات اجتماعي به تبيض ها و بي عدالتي ها از چنان عمق و نفوذي برخودار شده اند كه حتي پايين ترين لايه اجتماعي را درنورديده است بگونه اي كه ديگر نه شوي رسانه اي در جلسه استيضاح وزرا و نه جلسه اشتي كنان غلامرضا تاجگردون با حميد طاهري در ياسوج هيچ كدام نتوانسته اتشفشان اعتراضات حوزه انتخابيه را منحرف و مردم را به تب راضي كند.

٦-وضعيت اسف بار حاكم بر مراودات اجتماعي و سياسي در گچسارانو نوچه پروري اين روزها در وضعيت بحراني قرار دارد. در فيلمي كه از اين جلسه منتشر شده است جواني ديلي در اعتراض به غلامرضا تاجگردون مي گويد “ايا ما بايد چاقو كش باشيم تا در شركت نفت استخدام بشيم.”

اين جمله بظاهر ساده و اعتراضي اساسا بازگو كننده و شاه كليد بسياري از اتفاقات و انتصابات در گچساران بوده و امروزه به اعتقادي غالب در اذهان عمومي شهرستان تبديل گرديده است. همگان به اين باور رسيده اند كه در اين سال هاي اخير مبناي تقسيم فرصت ها و منابع در گچساران و باشت نه شايستگي هاي و توانمندي هاي فردي بلكه نزديكي و كارايي حتي در نقش يك اراذل براي حلقه بنوشكه مي باشد.

بر خلاف تمام تلاش ها و تقلاهاي كه اين روزها از غلامرضا تاجگردون و حلقه بنوشكه براي القائ عدم دخالت در استخدام و بكارگيري نيروها ديده مي شود اما عرصه ميداني و رصد افكار عمومي روايت گر دخالت هاي غلامرضا تاجگردون و حلقه بنوشكه در تمامي مقدرات شهرستان بوده بطوري كه برخي از كنشگران اجتماعي تحركات سياسي -اجتماعي پروين تاجگردون در شهرستان گچساران و باشت را با تحركات فرح پهلوي در عصر محمدرضا شاه پهلوي قابل مقايسه مي دانند هر چند که به لحاظ شخصیتی بسیار محترم است.

٧-اما شايد مهمترين و قابل توجه ترين نكته رفتار رحيمي فرماندار گچساران مي باشد كه در پاسخ به اعتراض جوانان ديلي با تندخويي از تاجگردون مي خواهد تا جلسه را ترك كنند و شايد اگر ذكاوت تاجگرون نبود شايد غائله ديل بيخ بيشتري پيدا مي نمود.در واقع رحيمي ديل تصويري كامل از واقعيت رفتاري رحيمي است. حضور رحيمي در مسند فرمانداري به غلامرضا تاجگردون همواره مورد اعتراض جريانات سياسي در گچساران بوده كه  برخي ايشان را فاقد صلاحيت و مشروعيت لازم براي برگزاري هر گونه انتخاباتي كه غلامرضا تاجگردون ضلعي از اضلاع ان باشد، مي دانند. البته رفتار هاي رحيمي خود بلوك هاي فراواني بر اين ديوار بي اعتمادي افزوده است.

رحيمي در يكي از مصاحبه هايش در مورد رفتن يا ماندنش در فرمانداري به صراحت ماندن و رفتنش را مشروط به خواست و اراده تاجگردون مي داند. استناد به همين يك حرف محكمه پسند براي زير سوال بردن اصل بي طرفي رحيمي در برگزاري انتخابات پيش رو كافي بنظر مي رسد. مسئله كه مجريان ارشد استان از جمله استاندار را در يك آزمون بسيار جدي از امانت داري و جلب اعتماد عمومي مردم در پاسداشت آرا انها قرار داده است.

اين روزها سوال جدي و اساسي افكار عمومي از استاندار اين است كه چگونه فرمانداري كه اينچنين سينه چاك و چماقدار غلامرضا تاجگردون است مي تواند امنيت شهرستان و اعتماد عمومي را به مسلخ مصالح و منافع حلقه بنوشكه نكشد. مسئله كه بطور قطع در آينده حرف و حديث هاي فراواني در سطح مديريت كلان استان خواهد داشت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

۴ پاسخ به “غائله دیل ؛ آدرس کوفه را اشتباه آمدی آقای تاجگردون”

 1. فرهنگی گفت:

  واقعا پروین تاجگردون قدرتش فوق همه مدیرکل هاست و همه از او وبرادرش حمید تاچگردون خط می گیرند

 2. آرو نگین سبزگرمسیر گفت:

  صدای شکستن استخوانهای تاجگردون ابتدا در باشت زادگاهش رقم خورد و دوم در آرو مرکز حامیان تاجگردون و سوم در نشست قشقاییها وچهارم در دیل وسریالی با کابوسهای شبانه درطی بیست ویک ماه پیش روی تاجگردون بای بای

 3. باشتی گفت:

  تاجگردون نیروهایی را که برایش زحمت کشیده اند را یکسان نگاه نمی کند و هر کس دروغگوتر و … تر است از مزایای بیشتری برخوردار است
  وافراد توانمد دز کنجی نشسته و دارند حسرت میخورند شاگردان زرنگ او بایذ از شاگردان تنبلش اطاعت کنند

 4. دلوم خینه گفت:

  عامل اصلی به اصطلاح غائله دیلی یه دیلی حامی تاجگردون بود.کسی که تاجگردون برادرشو رئیس اورژانس جاده ای استان کرد.کسی که با حقوق نجومی اش امید داشت تاجگردون ایشونو به سمت مسوول امور حقوقی شرکت نفت منصوب کنه ولی منصوب نشد.
  عامل اصلی غائله دیل کسی است که مرتب تو گروههای شبکه مجازی پست میگذاشت که ۱۸۰
  نفر اخیرا در شرکت نفت استخدام شده که بین اونا حتی یه نفر دیلی وجود نداره.
  عامل اصلی اغتشاش و بلوای دیل کسی هست که روز دوشنبه خودش میره بین معترضین و از اونا میخواد از تاجگردون کار بخوان.
  آری تاجگردون از مهره های نامطلوب و معیوبش در دیل آسیب میبیند.تاجگردون را خاندان اسلامی و مبارکی و پورانفرد در دیل بدنام میکنند.همان افرادی که در لوای حمایت از تاجگردون حتی خرهاشون هگ بیکار نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *