آخرین اخبار

نان نسیه و افطاری های رنگین سیاسی

افطاری های سریالی در ماه رمضان در سالهای اخیر بیش از آنکه به فقرا و بی بضاعتان برسد به پیمانکاران و پولداران و مدیران رسیده است. افطاری هایی که گاها بیش از ده ها میلیون هزینه دارند. حال اینکه از جیب ملت باشد یا شخصی مهم نیست بلکه باید بررسی کرد و دید هدف برگزار […]

اشتراک گذاری
15 خرداد 1397
کد مطلب : 17756

افطاری های سریالی در ماه رمضان در سالهای اخیر بیش از آنکه به فقرا و بی بضاعتان برسد به پیمانکاران و پولداران و مدیران رسیده است.
افطاری هایی که گاها بیش از ده ها میلیون هزینه دارند.
حال اینکه از جیب ملت باشد یا شخصی مهم نیست بلکه باید بررسی کرد و دید هدف برگزار کنندگان چیست.
سنت حسنه افطاری دادن به نیازمندان از دیرباز مرسوم بوده و تا امروز ادامه دارد اما سنت زشت افطاری های سیاسی که در سالهای اخیر به رسم روتینی تبدیل شده است همواره مورد انتقاد عقلا و مردم بوده است اما هیهات که دوستان نمیشنوند این فریاد ها را.
در شهری که فقط در طول یک ماه تعداد کمی از نانوایی هایش ۱۳ میلیون نان نسیه فروخته اند آیا چنین سفره های رنگین و سنگینی قباحت ندارد؟
آقایان مسئول آقای نماینده حضرات کدخدا شما چه میفهمید از کسی که کارت یارانه اش ضامن نان نسیه اش است و چه میفهمید از حال مردی که جلوی مشتریان نانوایی خود را کوچک میکند و میگوید پنج عدد نان بده و بنویس سر حساب؟
چه میدانید از خانواده ای که خمیر دور نان را هم خشک میکنند و میخورند؟
الحمدالله در بحث عدالت که شما هیچ کاره اید لااقل با این رفتار قبیح مردم را نسبت به دین و نماز و روزه بدبین نکنید.
کجای دین ما کدام معصوم و بزرگ دین ما نوشته اند افطاری به مدیران و پیمانکاران و پولداران؟ در این ایام که متعلق به امیرالمومنین است اگر فقط چند خط از ارتباط حضرت امیر و فقرا و گشنگان میدانستید به والله چنین آزاد و راحت با فراغ خاطر بر سر چنین سفره هایی نمی نشستید.
انگار چنین کاری جز ملزومات سیاسیون شده است.
افطاری های سیاسی ظاهرا بر دو نوع است .
نوعی که میزبان سیاسیون هستند برای بهره برداری سیاسی و تبلیغاتی است که حضور خبرنگاران و دوربینهای رسانه ای برای آنکه خوردن یک پرس غذای یک نیازمند حتما ثبت و در آینده استفاده شود از نان شب واجب تر است.
نوعی دیگر که میزبان پیمانکاران و بزرگان طوایف هستند و نماینده ها و سیاسیون میهمان ، بیشتر به بنگاهی میماند برای دادن و گرفتن امتیازات خاص.
علی ایحال چه محض رضای خدا چه محض ریا مسئولین و پیمانکاران اگر کمی وجدان داشته باشند سری به نانوایی های شهرشان بزنند و چشم بسته حساب های اندکی که برای فقرا قرضیست کمر شکن را تسویه کنند زیرا خدا بر عکس مسئولان هیچ وعده و پاداشی را فراموش نخواهد کرد.
کاری که ماه هاست تعدای از دانشجویان و بسیجی های جوان و بچه هیئتی ها بدون تبلیغات و سر و صدا دارند انجام میدهند و با اندک بضاعتشان نان خانواده ها را تامین میکنند.
وای بر وارثات حکومت علی…
سید جواد فدائی

این مطلب بدون برچسب می باشد.

۹ پاسخ به “نان نسیه و افطاری های رنگین سیاسی”

 1. باوی گفت:

  احسنت به قلمت

 2. ya30n گفت:

  عامو فیسته ایکنم👌👌👌

 3. یدالله مرادی گفت:

  سید جواد این قلم تیز و نیشدار و برنده سر سبز میدهد بر بالای دار .مرد حسابی در کشوری که فقط بعد از ۳۰ سال از ارتحال حضرت امام ره از نوشته ها و وصایای به رسیدگی محرومان و جایگاه پابرهنگان حرفی زده نمیشود و تفکر اشرافیگرایانه و بورس باز و دلال ارز مدیریت مینماید دکه از افطار سیاسی به پیمانکاران ناراحتی ؟ پیمانکاران الان تصمیم گیر و رجل جامعه هستند البته بسیاری با شرافت و آزاده و دارای سلامت نفس هستند و جالب اینکه اونها هم جایی در این بلبشو و شوی انتخاباتی ندارند .

 4. یاحق گفت:

  درودبرآزادگیت

 5. گچساران گفت:

  احسنت به این تفکر .درود بر آسید جواد که همیشه ناب قلم می زنه

 6. حسینی گفت:

  سلام سید جان. خدا بهت سلامتی و عمر بده و قضات منه سر هرچیزی آدم دین نما و ظاهرسازه که پشت سر علی نماز میخانند و سر سفره معاویه میشینند. ننگ باد بر دورویی و تملق گویی
  مرد باشید مرد و در این شبها به اعمال پست و وقیح خود کمی فکر کنید.

 7. دلاویز گفت:

  تقدیم به سید جواد فدائی جوان غیرتمند و عالم و توانمند شهرم : خواستم بنویسم قلمت مثل تبر ریشه ظلم را میزند دیدم شبیه شمشیریست که گردن ظالم را قطع کرده است. خواستم بنویسم از این شمشیر بران که یادم آمد قلمت چون چراغیست در کوچه های تاریک شهر.
  خواستم از نور و قلمت گویم که دیدم گاه آنقدر مهربان مینویسد و احساسی که شبیه آغوش مادریست برای دلبند.
  تو نه نوشتنی هستی نه توصیف شدنی
  نه معامله میشوی نه معامله میکنی
  سرت سبز و زبانت سرخ و گامت استوار و نگاهت پر صلابت باد افتخار سادات باوی

 8. یک شهروند گچساران گفت:

  شوی تبلیعاتی سالهاست به راه افتاده .و این از شگردهای دولت تدبیر و امید است .اینها هم نوچه های همین تفکرات هستند . بخدا قسم جناح اصلاح طلب که الان روی کار هست فقط و فقط تیشه به ریشه اسلام زده و همه را از این بدبین کرده نمونه اش در گچساران موجود

 9. Kodety گفت:

  کی به این حرفها گوش میده خود اقا مگر بداد مستمندان برسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *